Страница 7 от 16 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследенПоследен
Показване на 91 до 105 от 226
  1. #91

    Подразбиране

    Ехааааа, ама че дебат се е заформил. Да кажа и аз мнението си, бродерийката е ясна, но за размер.... и аз като много от момичетата шия това, което на мене ми харесва, а за останалото, посимселе за малките градове, където няма магазини за гоблени, така че аз също подкрепям мнението на NIA да бъдат изброени наколко неща и всеки да си хареса какво точно ще изпрати . А за срока съм твърдо ЗА да има краен срок на изпращане, не да чакат някои почти цял месец и да си мислят, че са били лоши и Дядо Коледа няма да им донесе подарък /това е в кръга на шегата/

  2. #92

    Подразбиране

    Моммичета,точно пред предстоящите празници ли трябва да има такава дискусия?Четях вашите мнения,гледах получените подаръци от играта и се възхищавах.Много от вашите мнения съвпадат с моето,но искам да ви попитам?-представете си,че сте изработили бродериика-гобленче-и то доста красиво,много други нещица съпътващи пратката и изпратени навреме и то доста преди срока на изпращането,ноооо.... ,по една или друга причина,независяща от вас подаръчето не се получи?Пиша,понеже имам такъв проблем с изпращането на пратка от Великденската игра.Част от нещата -изпратени от БГ-са получени,а други -изпратени от Испания-все още пътуват и незнайно къде се намират в моментаТова ,което предлагате е добре,но Манка преди всяка игра трябва да си взема отпуска,за да разглежда кой какво е изработил и дали си струва да играе,в дадена игра.А относно изпращането на нещица извън играта-защо да не се показват?-аз имам усещането,че всички неща получени извъх Коледната игра,са по- красиви и изработени перфектнно.Може и да навлека гнева на някои от Вас,но това е самата истина видяна в мойте очи.Всеки се старае да достави удоволствие на даден човек и то според възможностите му,но какъв е смисъла да се играят игри и да има толкова много обидени и огорчени.Който иска да играе,а който неиска -да не играе.Нали затова е тоя форум,да споделяме нещица сътворени от нас,да поискаме помощ от някого,да изкажем възхищението си от дадена творба сътворена от някого,да споделим получена радост,тогава какъв е проблема......Извинявам се за начина по който изказвам мнението си,с пълното съзнание,че накой може да се обиди.
    На мнение съм,че след като има игра,има хора неизпълнили условият на играта,да бъдат порицани с червена точка и тогава те да се замислят,дали ще играят или не в друга игра.
    Извинявам се на всички за грубият тон,но това е мое мнение,което исках да споделя с Вас
    Лошият човек е като въглена-ако не те опари,ще те очерни. Анахарсисhttp://eli1958.snimka.bg/tapestries/gobleni.418735

  3. #93

    Подразбиране

    Ох,и аз като Ели от вчера я чета тази тема. Айде да кажа само две думи:
    1.Задължително трябва да има краен срок за изпращане на подаръците.
    2.Трябва да се измисли нещо и за тези, които се отнасят несериозно към игрите. / не може все да подминаване тази тема, защото на всяка игра все има такива/. Има си и уважителни причини понякога разбира се.
    3. Не можем да сложим ограничения за подаръка май. Просто е въпрос на възможности. Обаче нека всеки преди да се запише за играта да прецени дали ще може наистина да зарадва другарчето си, а не да отбива номер.
    Всеки, който е разглеждал хубавичко подаръците от играта може да види, че има и такива, които просто са направени без всякакво желание и не е вложена капка душа в тях.
    4. Всяка игра е риск. Ако не си готов да получиш подарък, който няма да ти хареса по-добре не се записвай за играта.
    5. Мисля че всеки, който е участвал в игра или се кани да участва за пръв път, трябва да си направи труда да прегледа старите теми и да си направи изводи дали се е справил добре и дали ще може да се справи.
    Спирам, че както съм наела баира мога и до утре да пиша.
    Забравих: подкрепям идеята за есенна игра. Просто тогава има толкова много багри и идейки ....
    А и както сме тръгнали с игрите, на Манка да и отворим щатна длъжност, иначе задължително ще и трябват помощници. Не че си няма някъде скрити поне стотина, че то как насмогва иначе Може и 100 ръце да има, ама на снимките я гледам само двете показва.

  4. #94

    Подразбиране

    аз не участвах досега в игрите и съм в процес на обмисляне дали да е включа. само да кажа, че един Дименшън може да струва по-малко от един гоблен на Милена стил. това важи и за другите маркови и скъпи комплекти.
    бродерия от 200 бода не бих подарила в такава игра, а някакви ограничения в тази посока, само ще спрат музата на шиещите. голям праз, че бродерията ще е с 10 бода по-малка, стига да е красива и ушита с кеф, а не момичето да шие нещо, което не и допада само защото то е в рамките на допустимото.
    ако искаме да пращаме снимките предварително на Манка, предлагам и да и плащаме вече заплата някаква, щото едвали има толкова време, нагърбила се е с всичко.
    престъпващи правилата винаги ще има, такъв е живота, така че ги смятам за излишни.
    това, че човек е в малко населено място и няма голям избор на гоблени и аксесоари, не го оправдава. аксиома примерно доставя, както и други фирми, а и човек трябва да си направи сметката, като знае горе долу за какво иде реч, може ли да го изпълни или не може.

  5. #95

    Подразбиране

    Аз повече не се обаждам,вземете някакво решение,но да е приемливо и разбираемо за всички,за да го напиша в реграмента за осмомартенската игра
    Само искам точно и ясно да е
    Това със снимковия материал отпада,тъй като всеки има различен вкус......

    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=35692 -моите творби

    Всеки край е едно ново начало!
    Човек е толкова голям, колкотo са големи мечтите му!

  6. #96

    Подразбиране

    Чета от два дни дебатите и много се чудих дали да се включа или не, но все пак реших да изкажа и своето мнение. Участвала съм в три игри досега и не съм била разочарована, дано не съм разочаровала и другарчетата си. Мисля, че е задължително да има краен срок за изпращане - не може два дни преди Коледа примерно, още да не си пратил подаръчето си. Не е честно спрямо другите. А относно големината на бродерийката (че е задължително да я има - няма спор) - защо да няма минимален размер, примерно мин. 50х50 бода или може би в сантиметри - мин 9х13 см (размерите са ориентировъчни). А ограничения в горната граница да няма - някои разполагат с повече време, други - не. Относно допълнителните подаръчета - според мен те трябва да са по-скоро символични, а не да наблягаме на тях - нали все пак тук ни свързва общото хоби - гоблените. И спирам дотук, че май много се разприказвах.

  7. #97

    Подразбиране

    Много ми харесва идеята за игрите, но аз чакам да видя какво ще се реши за играта с цветовете, че май само в нея ще мога да участвам. И евентуално в коледната.
    e-mail: margo_f@abv.bg
    Skype: margotof

  8. #98

    Подразбиране

    Хайде и аз да се включа като един кротък страничен наблюдател.
    Първо оставам с лекото впечатление, че уж в темата за получени подаръци всички се хвалят и се радват, а в тази тема се оплакват. Не говоря за някого конкретно, просто такъв дух като че ли витае. Така или иначе писаното слово може да се тълкува по различни начини и невинаги правилно, може проста така да ми се е сторило.
    Второ, аз си мислех, че когато човек реши да участва в една такава игра е повече за да подари подарък (ОТ СЪРЦЕ) на някого, а не толкова за да получи подарък. Аз си имам едно мое вярване, че когато човек бродира нещичко за подарък, влагайки внимание и любов, в това нещичко се трупа и запазва цялата тази положителна енергия и това е което прави подаръка безценен.
    В този ред на мисли, размерът на гобленчето толкова голям проблем ли трябва да бъде? Всеки има различно време и възможности, например аз лично в последно време не подхващам нищо голямо, първо защото не мога да си гарантирам пред себе си, че ще имам времето за него, и второ, просто винаги си харесвам някакви дребни сладки неща. И смея да твърдя, че те могат да се окажат много по-хубави от гоблените на някои псевдодизайнери... Ако трябва да има някаква равномерност относно размерите на бродерийките, по-добре да се определи максимален размер, отколкото минимален. Някой може да бродира 100х150 бода за 2 дни, но за някои това си е цяла седмица денонощен труд... И пак казвам, аз си мисля, че най-важното е какво влагаме в бродерията, а не дали е голяма или дали е нещо около долната граница, с което може да мине номера.
    Относно допълнителните неща в подаръка... отново няма практически начин да се уеднаквят нещата. Не можем да кажем колко да бъде обема или някакъв бюджет... Една quilling картичка има себестойност на материалите си стотинки, но на пазара ще струва левове. Да не говорим за неща като мънистени бижута, декупаж и др. Просто нека всеки да се постарае не да изпъкне с най-пищния подарък, а да зарадва лично другарчето си.
    С което стигаме до впечатлението, че може би подаръците извън играта са по-хубави от тези в нея. Аз не съм се замисляла по този въпрос, но пък ми направи впечатление, че повечето хора бяха почти готови с бродериите преди още да знаята кое е другарчето им. И съответно имаше страхове "дали ще му хареса". В тази игра е хубаво да влагаме същите лични емоции като в подаръците, които правим на останалите си приятели, т.е. първо да се запознаем по-отблизо с вкуса и характера на другарчето си, след това да му подбираме подаръка. Тоест може би записванията да се изтеглят 1 седмица по-рано и/или изпращането да се дръпне 3-4 дни по-късно. И да, нека да има краен срок, макар че уж крайния срок трябва да е празника.
    Като гледам какви хубави емоции носи тази игра (а аз лично обожавам Коледа и коледния дух ми е пръв приятел още от началото на ноември ) и много се замислих дали да не участвам в някоя бъдеща. Обаче покрай тези коментари доста се наплаших, че може би все още съм прекалено начинаеща и няма да мога да се справя... И сигурно не съм само аз... т.е. има ефект на малко отблъскване на хората от играта, вместо на привличане.
    Но аз вярвам, че тук сме все добри хора с много положителни емоции в себе си и след малко прекрояване на правилата всичко ще се оправи Весели празници и нека да не ставаме материалисти, защото това е в противоречие с ръкоделието

  9. #99

    Подразбиране

    Мили момичета хайде да доуточним нещата. Наистина съм за размера, но за минималния и нека наистина да не е толкова голям, но пък и не трябва да е съвсем малък - такива каквито има в тази игра по-малки от 90 % от картичките, а останалата част от подаръка са закупени от най-близкото левче и това не са от новите, а такива които са участвали вече в няколко игри и явно това им е метода - да отбием номера или да ни изчезне подаръка по БП - е на всеки се случва, но когато започне да става система съгласете се, че е дразнещо и това обижда всички.

  10. #100

    Подразбиране

    Не дочетох всичко.Стана ми тъпо.....

    Против размера съм - не обичам да се съобразявам и да ми се налага какво да шия.Относно добавянето на нещо към бродерията.....ако отпадне това условие при играта, аз няма да го спазя.

  11. #101

    Подразбиране

    На мен пък ми стана тъжно.Знам ,че темата е сериозна,но за да ви разведря малко след цялата дискусия ви препоръчвам да гледате нещо смешно/мен много ми хареса/ http://v-online.com/playlist.php?id=2226
    http://www.muralesmaravillosos.es/productos2141784.html
    rumi_rangelova1980@abv.bg
    http://www.facebook.com/album.php?id...5970&aid=25237 АЛБУМА с всичките ми неща накуп
    НА ИСКАНИЯ БЕЗ СНИМКИ НЯМА ДА ОТГОВАРЯМ!
    Не помня дълго и няма всеки път да ровя като луда ,за да видя кой какво му трябва.

  12. #102

    Подразбиране

    Да изкажа и аз своето мнение-с двете ръце съм ЗА краен срок за изпращане...ето сега,знаете ли колко ми е тъпо и гадно като гледам,че другарчето,на което аз изпратих все още не е пратило на своето нищоЯд ме е на мене си,че не постъпих като zezata...онзи ден прочетох мнението й,че ще изчака с пращането на подаръка си,понеже другарчето й още не изпратило своя...Защо бе мили съфорумки като не ви се занимава с бродиране и изпращане се включвате в игрите-ами те са за хора с желание...Идеята за големина на бродерията и на мен не ми допада-все пак човек като прави нещо с желание то си личи и в малката бродерия...това е моето мнение

  13. #103

    Подразбиране

    С риск да се повторя и да засегна някой -
    ФОРУМЪТ НИ ЗАПРИЛИЧВА НА КОКОШКАРНИК СЛЕД ВСЯКА ИГРА!!!
    Уж ни обединява хоби, а винаги има недоволни, неразбрали, сърдити, засегнати ...
    Личното ми мнение:
    ЗА краен срок, ЗА отпадане на "съгрешили" в предни игри ...
    ПРОТИВ размери, ПРОТИВ анонимност на другарчето ...
    И ако смятате да товарим Манка с допълнителни задачи - да се включат още хора, за да й помагат - не е честно само тя да си губи времето с игри!

    Желая на всички повече положителни емоции! Ако ви липсват - погледнете темата с Коледното парти в Пловдив!!!
    Единственият безкористен приятел на човека в този себичен свят и единственият, който няма да го изостави и няма да се прояви като предател е неговото Куче"
    den_gad@abv.bg

  14. #104

    Подразбиране

    Ей с това и аз съгласна от поста на Деница горния-
    ЗА краен срок, ЗА отпадане на "съгрешили" в предни игри ...
    ПРОТИВ размери, ПРОТИВ анонимност на другарчето ...

    Ако направите още два,три такива поста,като нейния,за което и благодаря.Да видя на какво мнение сте,и го пиша регламента,без повече да ви чакам

    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=35692 -моите творби

    Всеки край е едно ново начало!
    Човек е толкова голям, колкотo са големи мечтите му!

  15. #105

    Подразбиране

    Реклама:
    Така поставено съм "за" краен срок и отпадане на сгрешили в предишни игри и 'против" размери на гобленчето за подарък и анонимност на другарчето
    Довери се на този, който може да види три неща в теб: Тъгата зад усмивката ти! Любовта зад гнева ти! И смисъла зад мълчанието ти...!!
    Трия дирекно ЛС без посочен @ и изображение на исканото...

Страница 7 от 16 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •