Страница 1 от 4 123 ... ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 57
  1. #1

    Подразбиране Игра-Робин

    Игрите ще бъдат в няколко разновидности в зависимост наличието на елемента изненада и размера:

    Типове игри-Робин:

    РобинКласик - размер - минимум 70х70 бода, максимум 100Х100 бода - мотива може да не е симетричен (например 72х96бода), но е желателно да е съобразен с останалите.

    РобинМини - размер - минимум 40х40 бода, максимим 60х60 бода - мотива може да не е симетричен (например 49х55бода), но е желателно да е съобразен с останалите.
    РобинКартини/Гоблени (RRG)- шие се един общ по-голям гоблен, като тук всеки участник подготвя освен тема и панама, всички необходими схеми и конци за своя Робин.
    РобинКласикИзненада (RRКИ)- описания по-горе като размер с избор на мотивите от различните участици.

    РобинКласикЖелание (RRКЖ)- описания по-горе като размер с избор на мотивите от притежателя на Робина.

    РобинМиниИзненада (RRМИ) - описания по-горе като размер с избор на мотивите от различните участици.

    РобинМиниЖелание (RRМЖ) - описания по-горе като размер с избор на мотивите от притежателя на Робина.

    Аз имам и едно специално преложение. В пакета, който ще се препраща по веригата да има и една тетрадка/тефтер или нещо подобно, подготвена от всеки собственик - да се оформи като дневник на процеса и всеки участник да напише нещо по свое желание: дата на получаване, дата на изпълнение и изпращане, пожелания или кратко описание на работата, избора, препятствията и т.н.

    E-mail за записване: (ще го сложа, когато започне записването, за да няма объркване сега)

    Информация, която трябва да подадете:
    1. Ник
    2. Име и град
    3. Точен адрес + пощенски код.
    4. Желани данни и начин за контакт с организатора и останалите участници: Skype, ICQ, e-mail, телефон - задължителен е само един начин - по желание на участника.
    5. Желанието ви за броя на участниците в една игра. Посочете точно броя или от-до- . Имайте предвид, че от това ще зависи врметраенето на играта.
    Следващите правила са за вашия Робин:
    5. Тема на собствения Робин
    6. Избор на типа Робин-игра.
    7. Наклон на горната част на кръстчето / или \ .
    8. Желанието ви за екстри по мотивите - контурен бод, френски възелчета, мъниста, пайети, камъчета и т.н (това правило, според мен трябва задължително да се обмисли сериозно от всеки собственик на Робин, нека всеки за себе си реши иска ли да има такива екстри)
    Редактирано от Ducky : 22.02.2009 в 16:21.

  2. #2

    Подразбиране

    Ducky,

    Честни казано, аз не си представям как ще изглежда крайният резултат. Да ти се намира снимка на направен такъв гоблен от друга игра?

    Дали накрая не се получава някаква безвкусица?

  3. #3

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от rostso Виж мнение
    Ducky,

    Честни казано, аз не си представям как ще изглежда крайният резултат. Да ти се намира снимка на направен такъв гоблен от друга игра?

    Дали накрая не се получава някаква безвкусица?

    Роси, разира се че има риск от безвкусица. Много неща имат значение. Избора на тема, разпределението на панамата, изпълнението на участниците и избора им на моделче, но общо взето се получават сладки неща. Спокойно може да се определи повече място на панамата за моделчетата от колкото е необходимо - после да се изрежат и оформят по някакъв различен и особен начин.
    Ето няколко готови в суров вид:

  4. #4

  5. #5

    Подразбиране

    Кате, и аз отдавна чета за Робините и много ми се иска да пробваме нещо подобно
    Доколкото знам, всеки, който иска да организира подобна игра, си избира тема и разпределя моделчетата, които ще се шият. Подготвя панамата и схемите и изпраща на първи участик, той на следващия и т.н. Накрая ушият вече робин се връща при този, който го е организирал.
    Не би трябвало да се получи безвскусица, защото обикновено се избират някакви самплери или тематично свързани картинки - цветя, животни, букви. Аз съм виждала няколко ушити, един от тях беше този модел на Пермин:


    Ако например се съберат 5 участници, може всеки от тях да си избере гоблен и общо 5 гоблена да се разпращат едновременно между участниците. Но може и да се шият последователно, първо се ушива единия и след това се почва следващия.

  6. #6

    Подразбиране

    А правилата са горе-долу в такава последователност:
    Ако се цели елемента на изненада - човека, който получава готовия "робин" няма да знае какво ще получи до последно. В играта ще има толкова готови ''робини'' (ушити неща), колкото са участниците. Ако искате да сте сигурни в крайния резултат играта може да е без изненадата - всеки си определя/избира малките елементи.
    1. В началото се определя броя на участниците - колкото са те, толкова малки елементи ще има на една обща работа минус 1 (защото се предполага, че всеки участник няма да шие на това което ще получи накрая) и съответно готовите работи ще са колкото са участниците.
    2. Определя се колко голяма ще е всяка малка бродерия (80 на 80 бода - примерно) и всеки си определя желана тема.
    3. Всеки участник си приготвя панамата, като я разделя по свой избор - в зависимост от размера на малките елементи и желаното разтояние между тях. Имайте предвид, да си помислите какво искате като краен резултат. Ако искате да ги отрежете всяко по отделно, си отделете по повече място между елементите.
    Ако играта е без изненада всеки участник си приготвя схеми и конци за моделчетата.
    4. Има един човек, който води играта, той разпределя завъртането на ''робините" и прави таблица с датите за размяна и се определя времето за ушиването на един елемент.
    Важно според мен е и това, че всеки когато завърши малкия елемент си пише ника(може и града, от който е, дата...това по избор)
    Когато мине и последното завъртане, готовите работи се изпращат от получателя си(този които е подготвил панамата)
    Редактирано от Ducky : 22.02.2009 в 12:48.

  7. #7

    Подразбиране Игра-Робин

    Копирах всички постове със обсъждането на играта тук.

    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=35692 -моите творби

    Всеки край е едно ново начало!
    Човек е толкова голям, колкотo са големи мечтите му!

  8. #8

    Подразбиране

    Кате,аз съм ЗАУтре ще обсъдя и с другите девойки от Хасково,но те са отворени към всякакви идеи

  9. #9

    Подразбиране

    Ето някои в които съм участвала:

    Редактирано от wylchin : 20.02.2009 в 23:33.

    Даже и да ви изядат, пак имате два изхода.

  10. #10

    Подразбиране

    Аз отдавна им завиждам на руските ни приятелки за тези Робини! Ако идеята е сериозна - пишете ме и мен! Няма по-голямо удоволствие от това да си закача на стената нещо ушито от мои приятелки! И да знам, че някъде по стените си и те имат нещо от мен! С удоволствие ще се включа!

  11. #11
    радрод
    Guest

    Подразбиране

    Оооо Аз съм и с двете ръце за Робина
    Представяте ли си накрая на играта ще си имаме спомен за цял живот. Изживяването ще е страхотно като знаеш, че ще шиеш за най-верните си приятелки, няма да е толкова скучно да правиш един и същи модел няколко пъти

  12. #12

    Подразбиране

    Радост, май грешиш.Не се прави един и същи модел. Доколкото зная, всеки си избира темата /например - пролетни цветя/ и си разчертава панамата както иска да се разположат отделните бродерии. Друг участник в същата игра може да си избере друга тема - например - птички. И след цялото завъртане крайният резултат - всеки получава това,която тема си е избрал. Изненадата е,че знаеш само темата, но не и кой какво ти е избродирал за спомен.
    Редактирано от NIA : 21.02.2009 в 12:10.
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  13. #13

    Подразбиране

    Записвам се ,но имам нужда от леки доуточнения по тази игра.Като цяло ми стана ясно за изненада или за индивидуален избор,в процес все ще си доизясня дребните детайлчета.

  14. #14
    радрод
    Guest

    Подразбиране

    NIA благодаря ти за разяснението, наистина грешно съм разбрала
    Но така както ми го обясни, е още по-интересно
    Пишете ме в играта! Тема вече съм измислила, панамата и конците са на линия, а и в пощата вече ме познават

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Радостче, още малко разяснение - няма нужда да приготвяш конците,защото не знаеш кой какво ще ти бродира и какво ще му трябва. Само разчертаната панама.

    Ама така ме изкушавате с тази игра. Все още мъдрувам дали да се включа. Не ми стига времето, ей. А кога ще си играя с внуците
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

Страница 1 от 4 123 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •