Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 57
  1. #16

    Подразбиране

    Момичета, така се радвам, че има желаещи
    Искам само да ви помоля да кажете с колко човека мислите, че ще ви е добре да сте в една игра. Играта може да не е само една, защото ако се съберат много участници, няма да е много удачно да правим големи неща с много малки бродерии. Броят на участниците е удачен да е подходящ за разполагане на панамата - 2,3,4,6,8,9,10,12 - повече от 12 мисля, че става много голямо и работата ще се проточи много във времето. Така, че помислете в каква игра ви се играе, колко време и усилия можете да вложите, за да не ви дотегне
    А за започване на игра, аз нямам нищо против и да е сега, но мисля, че е по-добре да изчакаме поне 8-мо мартенската да мине и ако има Великденска, да видим дали ще имаме време и за Робин. Сега обмислям как може да се казва играта по нашенски

    NIA, мила избери някаква подходяща тема за дечица и после оформи крайния резултат за подарък за тях, така времето ти поне няма да е загубено за тяхна сметка

  2. #17

    Подразбиране

    Много е готина и интересна тази игра. Ducky пиши и мен, пък другите гоблени малко ще почакат
    zeza_v@abv.bg

  3. #18
    радрод
    Guest

    Подразбиране

    6
    Моите дами, дето съм ги намислила са толкова Е, само при условие, че няма да има елемент на изненада и ще можем да кажем какво точно искаме...

  4. #19

    Подразбиране

    Сега обмислям как може да се казва играта по нашенски
    Точно това си мислех. Какво значи "Робин" - някой може ли да го преведе и съобразно това да си измислим наше си наименование. Може би "СПОМЕН" - все пак ще е спомен от приятели. Или нещо друго,че спомен ми е много близко до ПОМЕН по звучене. Хайде ,поетите да измислят нещо красиво.

    NIA, мила избери някаква подходяща тема за дечица и после оформи крайния резултат за подарък за тях, така времето ти поне няма да е загубено за тяхна сметка [/quote]

    Може би ще се включа в последния момент в зависимост кога ще почне и колко ще продължи играта. Предстои ми пътуване лятото и се опасявам да не изпортя нещата. А иначе тема вече си имам, дори две.
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  5. #20
    радрод
    Guest

    Подразбиране

    Името на играта, до колкото съм чувала идва от подписка на стачкуващи френски рибари в миналото. И тъй като се притеснявали кой да се подпише пръв на листа, решили да слагат имената си в кръг - от там идва името...

    Хайде де включвайте се, че на мен още идеи ми идват на ум и пак ще си захвърля започнатите гоблени

  6. #21

    Подразбиране

    По повод на групите, които ще се формират - мисля че повече от 6-8 човека в група няма да е удачен избор! И ще се аргументирам : доста повече теми ще се намерят с по 6-8 мотива, отколкото с по 12 например! На никой няма да му е приятно да има повторения в паното, което му се изработва, така че трябва да мислим практично. Всяка една от нас освен темата си, трябва да уточни и вида бод - нали знаете, поне за мен това е важно А и елемента на изненадата ми се струва , че трябва да е сведен до минимум, защото представете си тема "Африка" /мойта любима/ и накрая при вас се върне нещо , в което една или повече бродерии са коренно различни като стилистика от това, което сте си представяли! "По вкус и цвет - товарищ нет" , така че аз лично ще определя предварително семплерите, от които ще се избира - поне това мога да направя, за да се предпазя от изненади в неприятни посоки ...

  7. #22

    Подразбиране

    На мен също много ми се играе, но предвид времето което имам, бих играла в лайт робин, където мотивите са по-малки до 50х50 бода, т.е. предпочитам група от 12 човека, но с по-малки бродерии.

    Даже и да ви изядат, пак имате два изхода.

  8. #23

    Подразбиране

    Аз също предпочитам с по-малки мотиви, окол 50-60 бода най - много. Че ,ако е голяма групата ще се получат огромни семплери и това не ми харесва. Дори ми се струва,че идеалният брой на групата е 6-8 участника. Но в зависимост от желаещите бихме могли наистина да оформим две или повече групи.
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  9. #24

    Подразбиране

    Хайде и аз да се запиша.

  10. #25

    Подразбиране

    Пишете ме и менВъпреки,че има някои неща,които още не са ми ясни,се надявам в последствие да ми се изяснят...

  11. #26

    Подразбиране

    И аз бих участвала с удоволствие в "Робин"!

  12. #27

    Подразбиране

    "Робин"според мен означава "Приключение" и мисля,че на тази игра ще и отива това име,защото за нас ще си е едно ново приключение.За фигурките предполагам,че е удобен по-малък формат, както вече Ния предложи и на паното да се вместят 6-8 детайла.Хубаво би било да се приключи с Пролетната,Великденската игри и чак тогава да започнем новото си приключение.Така ще се насладим за пореден път на тръпката и ще и се отдадем изцяло.
    Редактирано от fantaziq : 22.02.2009 в 10:41.

  13. #28

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от fantaziq Виж мнение
    "Робин"означава "Приключение" и мисля,че на тази игра ще и отива това име,защото за нас ще си е едно ново приключение.За фигурките предполагам,че е удобен по-малък формат, както вече Ния предложи и на паното да се вместят 6-8 детайла.Хубаво би било да се приключи с Пролетната,Великденската игри и чак тогава да започнем новото си приключение.Така ще се насладим за пореден път на тръпката и ще и се отдадем изцяло.



    И аз съм на същото мнение.....

  14. #29

    Подразбиране

    Робин не значи приключение, буквално преведено е червеношийка, а името на играта идва от френските моряци, които са се подписвали в кръг.
    Може и да не се чака толкова, чак след Великден. Имайте впредвид, че стандарта за един етап е 6 седмици. Даже и да се намалят до четири, първият етап в който всеки си избира панамата, темата и шие своята част трябва да е поне 6 седмици. Затова предлагам да се сформира първия робин, участниците да си определят темите и до Великден да са си подготвили панамите, избродирали своята част и съвсем наясно с изискванията, които ще поставят за робина си.
    Не ми харесва идеята участниците да са от един град.
    Ducky, ако държиш да образуваш робин само за София, ще си позволя да организирам за провинцията, тъй като имам опит в два робина. Ако се съгласиш да е за цялата страна, ще ти помагам с каквото мога.
    Редактирано от wylchin : 21.02.2009 в 22:17.

    Даже и да ви изядат, пак имате два изхода.

  15. #30

    Подразбиране

    Реклама:
    Тази ИДЕЯ,наистина е СТРАХОТНА Искам и аз да участвам! Наистина ,ще е чудесно ако участниците са от различни градове /страни/!

Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •