Показване на 1 до 15 от 18

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    По- принцип не ги спазвам тези поверия или поне шия, но след 17 часа. По принцип знам че поверието е за никаква работа - пране, шиене и т.н. Но за мен бродерията не е работа, за мен е удовоствие, което ми помага да се разтоваря и затова когато имам време си шия.

  2. #2

    Подразбиране

    За прането и аз го спазвам имах по принцип планувано, но го оставих за утре. За шиенето -все още не смея да шия, въпреки, че Джули е права, че гоблените са удоволствие, а не работа. Може би, ще се въздържа днес, но пък не пречи да си прегледам схемите и да замисля кой ще е следващия ми гоблен

  3. #3

    Подразбиране

    Нека и аз да кажа. Ако мога да се въздържа, не шия, но това го спазвам много рядко.
    Преди около 25 години на връх Кореда имах телефонен разговор с майка.Свързването се забави/трудно се свързваше през няколко града/и ме пуснаха горе в централата, тъй като на момичетата от кабините свърши работното време. Голямо ми беше учедването, когато видях от телеграфа една баба да шие каре.Запитах я, не спазва ли тези неща, а тя ми отговори, че не се е заричала никога.Пости, но тези неща за работата не ги спазва.Сега бабата е над 80 годишна, дори мозъчна операция претърпя и е много жизнена за възрастта си.Децата и внуците са й добре и дай Боже всеки му!
    А шиенето за нас освен като хоби е своево рода лекарствоНе е ли такаИзчаквам да дойде следобяда и хващам иглата.

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •