Страница 1 от 3 123 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 34
  1. #1

    Подразбиране Контурен бод

    Как точно се окантва с този контурен бод
    Наскоро завърших това гобленче, но нямаше точно инструкции за контурния бод. Ето как аз го направих, но ми се струва, че нещо не изглежда добре. Помогнете!
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Чрез въображението си можем да си представим светове, които бихме могли да създадем, ако използваме потенциала си.

    http://adelina81.multiply.com/photos
    http://www.goblenite.com/gobelins_gallery_323.html

  2. #2

    Подразбиране

    Много си е хубаво гобленчето!!!Хич не му търси кусури,изглежда превъзходно и е много сладко(като картинка).
    Контурния бод и аз го ненавиждам,много гоблени си харесвам,но видя ли контурен бод и веднага се разубеждавам да ги комплектовам.Мисля,че за да се шие правилно трябва де се следи по схемата къде има чупки,откъде минава и накъде отива.........Абе,гадна работа.........

  3. #3

    Подразбиране

    Дааа... По лицата на мен ми харесва, но верно че по дрешките малко бие на тропоска тук-таме.
    Можеш ли да обясниш как си бучкала точно? Знам че е трудно, ама...

    Taka?



    Но картинката ти е красива и така, както е. Много са ти хубави човечетата: и актуално за наближаващия пра3ник.
    Ne znam dali bih se zagledala v kontura ako tu ne be6e kazala?

  4. #4

    Подразбиране

    Благодаря за хубавите думи! Аз вече съм го прежалила, каквото такова - абсурд е да се разшива контурен бод . По принцип целия контурен бод съм го правила точно по схемата, голямо броене падна, но това което незнаех е дали се прави на всяко квадратче или може през 2,3... има ли точни правила за това, как се шие когато контура е по диагонал или е права линия (през колко квадратчета) ?
    И най-лошото е, че в момента шия това (което е доста по-голямо като размер) и има също много контурен бод, а неискам да се проваля накрая с резултата
    Така, че ако знаете къде мога да прочета повече по въпроса помогнете. :?
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Чрез въображението си можем да си представим светове, които бихме могли да създадем, ако използваме потенциала си.

    http://adelina81.multiply.com/photos
    http://www.goblenite.com/gobelins_gallery_323.html

  5. #5

    Подразбиране

    Страхотно гобленче.

  6. #6

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Adelina
    това което незнаех е дали се прави на всяко квадратче или може през 2,3... има ли точни правила за това, как се шие когато контура е по диагонал или е права линия (през колко квадратчета) ?
    В общи линии се прави през толкова квадратчета колкото е посочено в схемата. В повечето дизайни контурния бод върви стъпаловидно, очертавайки посочените кръстчета, тоест на всяко квадратче. При някои дизайни може да върви по-свободно, но все пак е добре да се следи къде започва и къде свършва чертата му в схемата.

    Аз много обичам контурния бод, но само стъпаловидния; когато "хвърчи" през 3-4 квадратчета а понякога и повече (при Dimensions е така) не ми доставя удоволствие да го правя.

  7. #7

    Подразбиране

    Аделина, и аз много се шашнах, като видях описанията на Dimensions за контурния бод:
    http://www.dimensions-crafts.com/tipshtml/couching.html
    Аз преди това си мислех, че се шие, както е показала Нелка.
    И до сега се чудя как да го правя :? /все още не съм започнала едно гобленче на Dimensions, но то е следващото планувано и затова проучвам въпроса/

  8. #8

    Подразбиране досега

    досега не съм шилас контурен бод гоблен,просто защото нямаше кой да попитам как да го направя.
    katya ivanova

  9. #9

    Подразбиране

    Аз вчера му се мъчих на този бод . Стигнах до извода, че става по хубаво, ако следя линиите на фигурата, а не бодовете/квадратчетата. Та това е моя съвет! Вижте моето творение. Снимката не е много добра, но ако се загледате - ще видите къде върви плавно и къде ръбато :? . Но не мисля да го разшивам каквото такова...
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  10. #10

    Подразбиране

    Супер е възглавничката и никъде не видях ръбато
    Справила си се страхотно

  11. #11

    Подразбиране


    И гоблена и възглавничките са много готини,но аз не обичам да шия с контурен бод
    .Вжда ми се доста пипкава работа :wink:

  12. #12

    Подразбиране

    Много са сладки и двете, а такъв бод още не съм шила.

  13. #13

    Подразбиране отговор

    Видя ли че в даден гоблен има контурен бод и веднага се отказавам да го шия,освен ако не е малко,но някак си не ми е приятен за шиене. Преди така бях с кръстатия бод,но сега даже ми е приятно да шия така,след като видаях че с него се получават красиви неща.

  14. #14

    Подразбиране

    АЗ ли съм ненормална,но нямам търпение да ушия основния бод,за да почна контурите.И в интерес на истината ми е приятен и много бързо го завършвам.Може би,защото дава завършеност на ушитото и гоблена грейва с пълния си блясък. Дали има и други такива ненормалници?
    За да останеш,за да си потребен,за да те има ислед теб дори, ти всяка вещ и образ покрай тебе
    открий отново и пресътвори!

  15. #15

    Подразбиране контур

    Реклама:
    НИЯ, и аз бързам да го ушия, защото създава впечатление на релеф и завършен вид

Страница 1 от 3 123 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •