Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 34
  1. #16

    Подразбиране контурен бод

    И азвмоменташия едно гобленче с контурен бод и тъкмо бях решила да го оставя без него,но вие ме разубедихте
    :? Въпросът ми е:от колко нишки трябва да бъде конеца при шиене на контурен бод Опитах с 2 както си ших гоблена, но стана много грубо и затова го разших

  2. #17

    Подразбиране Re: контурен бод

    Цитат Първоначално написано от rebostobg
    И азвмоменташия едно гобленче с контурен бод и тъкмо бях решила да го оставя без него,но вие ме разубедихте
    :? Въпросът ми е:от колко нишки трябва да бъде конеца при шиене на контурен бод Опитах с 2 както си ших гоблена, но стана много грубо и затова го разших
    Ако няма инструкция по принцип контурният бод се шие с един конец.В няякаи гоблени има инструкции кой контурда се шие с един или два конеца.
    За да останеш,за да си потребен,за да те има ислед теб дори, ти всяка вещ и образ покрай тебе
    открий отново и пресътвори!

  3. #18

    Подразбиране

    Аз винаги шия контурния бод с един кат, бих казала че не ми е кой знае колко труден, просто е нещо различно. Ушила съм 2 от зодиите на Ланарте и контурния бод в тях стана доста добре, придава някаква изразителност на гоблена

  4. #19

    Подразбиране

    Моето първо гобленчебеше не само с кръстче бод, но и с контур. Уших го някак криво-ляво, но като сложих контура въобще не забелязах разлика. Може би аз нещо бъркам. Затова и аз да питам, че не ми стана ясно :? Ако контурът върви в права линия трябва ли да го оставя като една дълга нишка или да си боцкам във всяка дупчица на панамата Знам, че го обяснявам малко тъпо ама с терминологията в тоя бранш съм много на Вие.

  5. #20

    Подразбиране

    jpop4e,Ако контурът върви в права линия и е доста дъльг е добре тук там да се прихване за панамата,защото при поставяне в рамка може да се изкриви неприятно ида развали очертаното от него. :wink:
    Никой човек не е остров, затворен в себе си;
    всеки е парченце от сушата, частица от океана;
    и една буца пръст да отвлече морето
    nelibak@abv.bg
    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=134200

  6. #21

    Подразбиране

    Контурния бод се прави така, че се боцка във всяка дупчица. А доколкото знам когато е по-дълъг и не се захваща, се нарича обтегнат бод, а не контурен.

  7. #22

    Подразбиране

    Имаш право,така е
    Никой човек не е остров, затворен в себе си;
    всеки е парченце от сушата, частица от океана;
    и една буца пръст да отвлече морето
    nelibak@abv.bg
    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=134200

  8. #23

    Подразбиране

    И сега какво :? . Аз имам чувството,че като боцкам във всяка дупка и някак си контура се губи. Поне на слънчогледите, които ших ми се струва, че контура въобще не си личи, а тогава боцках във всяка дупка. Просто незнам

  9. #24

    Подразбиране контур

    А аз, пък карах по контура Мисля, че се получи
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  10. #25

    Подразбиране

    Момичета, не винаги при контурния бод се боде във всяка дупка. Ако правите така, то рискувате той почти да не се забелязва или да стане на вълнички т.е - неравно. Когато няма много чупки и има повече прави участъци се прескачат по няколко квадратчета. В гоблените на Дименшънс например е указано, че можеш да прескачаш най-много до 7 квадратчета. Аз самата шия в момента такъв гоблен.

  11. #26

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от nellli
    Момичета, не винаги при контурния бод се боде във всяка дупка. Ако правите така, то рискувате той почти да не се забязва или да стане на вълнички т.е - неравно. Когато няма много чупки и има повече прави участъци се прескачат по няколко квадратчета. В гоблените на Дименшънс например е указано, че можеш да прескачаш най-много до 7 квадратчета. Аз самата шия в момента такъв гоблен.
    nellli е страшно права

  12. #27

    Подразбиране

    Nellli ,напълно си права Аз също съм шила гоблен на Dimencions
    стават много красиви ,а от котурния бод и придава релеф :wink:

  13. #28

    Подразбиране

    Аз съм си харесала този кръст но се шие с кръстат и контурен бод .Голям зор ще е докато го зашия но няма да му се размине като гледам много контурен бод има в него почти съм го комплекттовала само панама и още два цвята трябва да купя . Той си чака реда след гоблена който шия сега .

  14. #29

    Подразбиране

    Момичета, дайте съвет
    уших една дама на Вервако и дойде ред на контура, но незнам как да го ушия. Шила съм гоблени с контур, но досега винаги контура е бил по права линия, по точно не е минавал през средата на квадратчето на панамата. Ухх май не успях да го обясня. Ето част от схемата


    Как да го направя, да следя линиите на панамата или дословно да следвам схемата?

    ПАПИЛОН
    kokosharova@yahoo.com

  15. #30

    Подразбиране

    Реклама:
    Следвай схемата без да се притесняваш,при някои модели е така
    Най-добрите и красиви неща не могат дабъдат видени,нито докоснати.Те се усещат в сърцето.

Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •