Страница 10 от 13 ПърваПърва ... 89101112 ... ПоследенПоследен
Показване на 136 до 150 от 184
  1. #136

    Подразбиране Помощ!!!

    Момичета захванах се с орхидеите върху черна панама на Риолис, но не мога да започна изобщо!!! Намерих центъра, но не мога да реша с колко нишки да бродирам и незнам тоя кръстат бод ако го права в цяло квадратче като 1:4 ще излезе огромен... незнам дали обяснявам правилно, но ако някой го е шил нека ми даде малко напътствия, че много го харесвам ама съм на път да го хвърла някъде и да го забравя ...

  2. #137

    Подразбиране

    Аз не съм шила гоблени на Риолис, но доколкото разбрах от обяснението ти ще шиеш кръстчета. От личен опит- шила съм кръстчета на Аида 14, 16 и 18 каунт, но винаги 1:1 с два ката конец. Мисля, че ако шиеш 1:4 първо както казваш ще стане огромен и второ ще стане много грубо и ще стои като на пиксели.

  3. #138

    Smile

    Има черна 14 каунт и черна панама - 22 каунт и още няколко по между тях. Твоята каква е............. Ако е 14-ка си прави кръстчето на всяко бодче и ще стане. Ако си си взела черна бг.панама - 22 каунт, тогава можеш да правиш кръстчето през дупка. Пробвай с два, а може и с три ката конец, ако няма мартеница.

    А в схемата няма ли описание за броя на нишките?

  4. #139

    Подразбиране

    По принцип в града си имаме един много готин магазин в който мацката ни прави комплектовката. На заглавната страница която ми е изпринтила пише, че панамата е 16 Ще пробвам вариантите които ми предложихте. Много ви благодаря момичета!!!

  5. #140

    Подразбиране

    И още нещо ми прави впечатление! На схемата във всяко квадратче има по 10 знака, което знам че е характерно за 1:4.... направо ме е страх от тоя гоблен вече ...

  6. #141

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от slanceto_1988 Виж мнение
    И още нещо ми прави впечатление! На схемата във всяко квадратче има по 10 знака, което знам че е характерно за 1:4.... направо ме е страх от тоя гоблен вече ...
    Схемата е схема и не характеризира вида на бодовете или броя нишки!
    Успех!


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

  7. #142

    Smile

    Щом панамата ти е 16-ка ще шиеш във всяка дупцица на кръстче. Не се притеснявай, модела е страхотен.

    Принципно повечето схеми са разграфени на 10, но това не е признак, че се шие 1-4.

  8. #143

    Подразбиране

    Момичета страхотни сте!!! Благодаря за подкрепата

  9. #144

    Подразбиране

    Аз съм шила няколко на Риолис. Това, че на схемата квадратчето е с 10 знака нищо не значи. Щом панамата ти е 16-ка си шиеш с 2 нишки кръстче 1:1. Би трябвали да има указания за панамата, бодовете и т.н. освен ако не си я дръпнала от някъде тогава може да липсва. Но е 1:1 със сигурност...

  10. #145

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от mareha Виж мнение
    Виж тук в мойта страничка как съм шила на мирабилия гърба http://mareha.gallery.ru/watch?ph=uYG-Njen&viewsize=big
    ЧудесноооАз също ще шия кръстчета на панама Аида14,но има в самото квадратче четири гобленови бодакак става изобщо не ми е ясно

  11. #146

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от dori4a Виж мнение
    Аз също ще шия кръстчета на панама Аида14,но има в самото квадратче четири гобленови бодакак става изобщо не ми е ясно
    На Аида 14 е трудно да цепиш нишка, затова се използва обикновена неразграфена българска панама / 22 каунт/ или 28 каунт,32 каунт, лен - зависи какво имаш и колко голямо искаш да се получи.

  12. #147

    Подразбиране Публикуване на мнение в темата

    Цитат Първоначално написано от nasysy Виж мнение
    На Аида 14 е трудно да цепиш нишка, затова се използва обикновена неразграфена българска панама / 22 каунт/ или 28 каунт,32 каунт, лен - зависи какво имаш и колко голямо искаш да се получи.
    Благодаря за съвета

  13. #148

    Подразбиране Публикуване на мнение в темата

    Цитат Първоначално написано от dori4a Виж мнение
    Благодаря за съвета
    Започнах Шерлоте на "Херитаж" като я ушия ще я кача да се представя и аз.Все пак благодаря на всички които ми дадоха съвети.Все още ми е трудно да я цепя тази Аида 14 но ще видя крайния резултат.Тези два знака от едно квадратче или по хоризонтал (вертикал) никъде не ги намерих обяснени, Те са най–много по лицето.А дали са като кръстчетаАз ги карам като гобленови и дано да стане хубава Шерлоте.

  14. #149

    Подразбиране

    Ако не ти е късно ето картинка как се шие такъв вариант.

  15. #150

    Подразбиране

    Реклама:
    Привет момичета, нова съм в шиенето и ми трябва малко помощ. Според вас на какъв номер панама трябва да шия за да получа този ефект и с колко ката конец? Става дума за този гоблен:
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

Страница 10 от 13 ПърваПърва ... 89101112 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •