Страница 2 от 11 ПърваПърва 1234 ... ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 184

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от marji Виж мнение
    Може би ръката ти все още не е свикнала. Нормално е, и моите кръстчета в началото бяха неравномерни. Само трябва да внимаваш горните чертички на всички кръстчета да са с еднакъв наклон - наляво или надясно, както си избереш.

    ААААА, ето кое било...това не ми беше ясно...благодаря!
    Ще се пробвам на още едно гобленче с кръстчета...преди да се откажа съвсем....

  2. #2

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от marji Виж мнение
    Може би ръката ти все още не е свикнала. Нормално е, и моите кръстчета в началото бяха неравномерни. Само трябва да внимаваш горните чертички на всички кръстчета да са с еднакъв наклон - наляво или надясно, както си избереш.
    Всъщност, мисля, че правилото е да се мине веднъж с наклон от ляво на дясно, а после в обратен ред отгоре с наклон наляво. Поне така е показано и обяснено из интернет, а и така твърдят разбирачите.

  3. #3

    Подразбиране

    Нещо съвсем се обърках с тези кръстчета. Навсякъде е показано, че кръстчето е: долната чертичка на дясно горната на ляво, а полукръстчето като Вилеровия бод, т.е надясно. В случая двете чертички не съвпадат едната е на ляво - едната надясно. Как по схемата да разберем на къде трябва да е полукръстчето наляво или надясно, ако в ключа пише, че е само кръстче и полукръстче ? И кое е по правилно ако не е упоменато нищо - да са в една посока или в различна ?

  4. #4

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от mareha Виж мнение
    Виж тук в мойта страничка как съм шила на мирабилия гърба http://mareha.gallery.ru/watch?ph=uYG-Njen&viewsize=big
    ЧудесноооАз също ще шия кръстчета на панама Аида14,но има в самото квадратче четири гобленови бодакак става изобщо не ми е ясно

  5. #5

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от dori4a Виж мнение
    Аз също ще шия кръстчета на панама Аида14,но има в самото квадратче четири гобленови бодакак става изобщо не ми е ясно
    На Аида 14 е трудно да цепиш нишка, затова се използва обикновена неразграфена българска панама / 22 каунт/ или 28 каунт,32 каунт, лен - зависи какво имаш и колко голямо искаш да се получи.

  6. #6

    Подразбиране Публикуване на мнение в темата

    Цитат Първоначално написано от nasysy Виж мнение
    На Аида 14 е трудно да цепиш нишка, затова се използва обикновена неразграфена българска панама / 22 каунт/ или 28 каунт,32 каунт, лен - зависи какво имаш и колко голямо искаш да се получи.
    Благодаря за съвета

  7. #7

    Подразбиране Публикуване на мнение в темата

    Цитат Първоначално написано от dori4a Виж мнение
    Благодаря за съвета
    Започнах Шерлоте на "Херитаж" като я ушия ще я кача да се представя и аз.Все пак благодаря на всички които ми дадоха съвети.Все още ми е трудно да я цепя тази Аида 14 но ще видя крайния резултат.Тези два знака от едно квадратче или по хоризонтал (вертикал) никъде не ги намерих обяснени, Те са най–много по лицето.А дали са като кръстчетаАз ги карам като гобленови и дано да стане хубава Шерлоте.

  8. #8

    Подразбиране

    И аз ще пробвам и ако не ме е срам от резултата може да го покажа

  9. #9

    Подразбиране

    Погледнете тук:http://www.goblenite.org/showthread.php?t=5971
    има всички видове бодове
    ------------------------------------------------------
    swetla_wp@abv.bg
    http://swetlapetrowa.snimka.bg/tapes...20586.24997050

  10. #10

    Подразбиране

    Лично аз също предпочитам кръстчетата - става по-плътно и според мен по-красиво от гобленовия бод. Установих, че когато ползвам гергеф, кръстчетата стават по-равномерни.

  11. #11

    Подразбиране

    И аз съм шила кръстчета, става много добре. В началото ми беше трудничко но свикнах и съм доволна от крайния резултат а и c контурния бод ( back stitch) стана много нежно.

  12. #12

    Подразбиране

    Здравейте,
    искам да питам кръстчетата как се шият по принцип - 1:1 или 1:4? Купих си гоблен и до знак4етата /за конците/ пише, че се шие на кръсчета, а на самата схема пише, че се шие 1:4. Това означава ли, че трябва да шия всяко знакче от схемата с 4 кръсчета?

    Гобленът е този
    Редактирано от slavip : 23.04.2009 в 22:31.

  13. #13

    Подразбиране

    Аз ших миниатюрите на Климт с кръсчета.Това значи един знак от схемата 1 кръстче.А ако шиеш гобленов бод 1:4,един знак от схемата ,четири бода.Аз много си харесвам миниатюрките,можеш да погледнеш как се получава с кръстчетатаhttp://zltt.multiply.com/photos/album/1/1 А трябва да ти кажа,че ших на панама Аида 14. А каква е твоята панама в комплекта,който си купила?
    Редактирано от ata : 23.04.2009 в 22:53.

  14. #14

    Подразбиране

    Благодаря за бързия отговор
    Панамата ми е 24 каунт, неразграфена, но марката не знам, може би е българска, дребна е.

  15. #15

    Подразбиране

    Да си кажа честно, аз не съм много наясно с каунтите ,но си мисля,че тази панама си е за гоблен бод.Но изчакай коментарите и на др. съфорумки.

Страница 2 от 11 ПърваПърва 1234 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •