Страница 3 от 11 ПърваПърва 12345 ... ПоследенПоследен
Показване на 31 до 45 от 184

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    Твоя Климт на каква панама е?

  2. #2

    Подразбиране

    На моите гоблени с кръстчета ми са указани да се шият 1:1.
    Най-вероятно трябва да го шиеш 1:1 но през две нишки от панамата. Две нишки вертикално и две нишки хоризонтално, заради каунта на панамата.

  3. #3

    Подразбиране

    Такаааа... Започнах си една зодийка на Ланарте готова комплектовка.Единия ми конец свърши.Нещо не правя както трябва сигурно.Шия в едната посока като гобленов бод и после връщам.Още съм с този кръстат бод.Моля за съвет.Защо се получи този гаф?Шия конеца докато остане сантиметърче за захващане само.Не съм разшивала.Здравата се излагам

  4. #4

    Подразбиране

    При бод кръстче не се шие като при гобленов бод. Отзад на гоблена се получават прави чертички. При гобленов бод отива двойно повече конец и затова не ти е стигнал конеца.
    http://www.caron-net.com/patguide.html ето тук можеш да видиш как се шие кръстче. А сигурна съм, че момичетата ще ти дадат още линкове с полезни съвети. Успех.

  5. #5

    Подразбиране

    Ако си шила като гобленов бод в едната посока и после си върнала пак така определено няма да ти стигне конеца, При гобленовия бод отзад се получават диагонално черти при който се изразходва почече конец, а при кръстчетата трябва отзад да ти се получат хоризонтални или вертикални чертички, които пестят конеца.
    Незнам дали обясних добре ето снимки
    Редактирано от elli : 23.05.2009 в 09:37.

  6. #6

    Подразбиране

    Ой Така като гледам то и в едната не трябва да е гобленовБожке така се смях на себе си.Обаче като няма кой да ми покаже...Благодаря ви много много

  7. #7

    Подразбиране

    Здравейте!
    Благодаря Ви за подкрепата, вече завършвам първия си гоблен с кръстат бод, но на гърба ми става толкова рошав, че не мога да го гледам

  8. #8

    Подразбиране

    Явно не шиеш правилно кръстчетата и за това ти става рошав.Я покажи гърба да видя къде бъркаш.Гоблена който шия аз в момента изглежда ето така отзад
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  9. #9

    Подразбиране

    Определено не го шия както трябва.
    Утре ще го снимам и покажа

  10. #10

    Подразбиране

    Здравейте аз съм една начинаеща шивачка на гоблени и много се притеснявам,че нищо няма да се получи.Въпреки,че умея да плета и 1 и на 2 куки нямам никаква увереност.Кажете ми моля толкова ли е трудно колкото си мисля?

  11. #11

    Подразбиране

    Марго, не се притеснявай, не е чак толкова трудно. Разбира се има си тънкости, но те се научават. И е хубаво, ако има кой да ти покаже. А тук може да питаш за всичко, което те притеснява.

  12. #12

    Подразбиране

    margo723@abv.bg, по-лесно е от плетенето на една кука. трябва само да започнеш и ще видиш, колко е лесно и приятно.

    Успех!

  13. #13

    Подразбиране

    Аз си мисля, че ръкоделията са нещо, което ти идва отвътре... За да разбереш дали и на тебе ти е в кръвта, просто пробвай. Но щом плетеш, има големи надежди, че ще успееш

  14. #14

    Подразбиране

    И аз така мисля дори започнах едно мотивче за деца.Ще видим какво ще излезе.А само от средата ли трябва да се започва?

  15. #15

    Подразбиране

    Не, ако е с фон (запълнено цялото) може да гозапочнеш от някой ъгъл.

Страница 3 от 11 ПърваПърва 12345 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •