Страница 4 от 11 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследенПоследен
Показване на 46 до 60 от 184

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    Момичета , искам да ви питам как се започва когато трябва да се шие с 1,3,4,5 нишки конеца. Досега съм шила само класически гобленов бод с 2 нишки и сега си харесах един гоблен който е различни бодове и различен брой нишки. Много ще се радвам ако ми погнете.

  2. #2

    Подразбиране

    Аз започвам както се завършва - подмушвам конеца под няколо шева отзад, малко наляво, малко ндаясно... конеца се застопорява и започваш да шиеш.... Дано съм обяснила що-годе добре....

    Цитат Първоначално написано от galle74 Виж мнение
    Момичета , искам да ви питам как се започва когато трябва да се шие с 1,3,4,5 нишки конеца. Досега съм шила само класически гобленов бод с 2 нишки и сега си харесах един гоблен който е различни бодове и различен брой нишки. Много ще се радвам ако ми погнете.

  3. #3
    desi_angelova
    Guest

    Подразбиране

    Здравейте, искам да ви попитам, тъй като не съм шила кръстчета, с колко нишки се шие? Притеснява ме да не стане по-рехаво от бода зад игла.

  4. #4

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от desi_angelova Виж мнение
    Здравейте, искам да ви попитам, тъй като не съм шила кръстчета, с колко нишки се шие? Притеснява ме да не стане по-рехаво от бода зад игла.
    шие се според указания от дизайнера за конкретния модел, но ако не разполагаш с указанията
    потърси и из темите, може някой да е написал колко нишки се ползват според каунта на Аидата
    Това, което аз зная (пръв път ми е да шия кръстчета, ама и аз акъл да дам хахахахахаха) е за Аида 14, 16, 18 каунт - 2 нишки, за Аида 11 - 3 нишки


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

  5. #5

    Подразбиране

    Ако може някой да ми каже как се шие гобленовият бод и с колко нишки много ще ви бъда благодарна.

  6. #6

    Smile

    Здравейте, момичета !


    Имам въпрос, свързан с кръстатия бод и разчитам на вашата помощ

    Започнах да шия "Айфеловата кула " от поредицата панорами на Джон Клейтън. Ушила съм съвсем малка част от него, но тъй като това е първият ми гоблен, шит с този бод, не знаех че горната чертичка на кръстчето трябва винаги да е в една посока. Когато се загледах в моя , установих че на места горната чертичка сочи наляво, а на други места - надясно вече започнах да шия правилно, но какво да правя ? Да разшивам ли неправилно ушитото и да започвам на ново или тази грешка не е толкова фатална ? Отново казвам , че съм ушила съвсем малка част от гоблена с неправилни кръстчета

    Благодарява Ви предварително

    Желая на всички вас успешна и ползотворна седмица

    Поздрави :
    Калина

  7. #7

    Подразбиране

    Според мен разпори там, където е неправилно, че все ще ти "боде" очите като го завършиш
    ------------------------------------------------------
    swetla_wp@abv.bg
    http://swetlapetrowa.snimka.bg/tapes...20586.24997050

  8. #8

    Подразбиране

    Щом като е малко пори .Да знаеш че се вижда ако не са в една посока кръстчетата.Самото место ще ти остане като по-тъмно,променя се сянката (незнам дали се изразявам правилно).

  9. #9

    Smile

    Момичета, благодаря Ви за съветите

    Ще се опитам да го разшия, пък дано стане добре

    Поздрави на всички

  10. #10

    Подразбиране

    Момичета,моля за помощ.Въпроса ми е този гоблен с кръстчета ли се шие,и ако-да,на каква панама.Ще го шия с DMC конци.Схемата му е 7Х10 квадратчета,но във всяко квадратче има 20Х20 бода.

    И още един въпрос.Морските пейзажи на Риолис са дадени с вълнени конци.Ако се шият с обикновени ДМЦ-на каква панама и с колко нишки?
    rusinova@mail.bg

  11. #11

    Smile Ланарте

    Здравейте ! Интерисувам се как се шие гоблен на неразграфена панама .Купих си гоблен на Ланарте , който се започва от средата . Някой от Вас шил ли е такъв гоблен? Ако обичате да ми обясните как се шие ! Гобленът се казва "Ден ". Благодаря !

  12. #12

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от tatiana1234 Виж мнение
    Здравейте ! Интерисувам се как се шие гоблен на неразграфена панама .Купих си гоблен на Ланарте , който се започва от средата . Някой от Вас шил ли е такъв гоблен? Ако обичате да ми обясните как се шие ! Гобленът се казва "Ден ". Благодаря !


    Аз лично не съм шила ,но съм чела обяснения на момичетата и от наблюденията ми от другите момичета ,значи купуваш си моливче за панама дето се изпира разграфяваш си панамата и си шиеш ,а после го изпираш и му се радваш на гобленчето

  13. #13

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от tatiana1234 Виж мнение
    Здравейте ! Интерисувам се как се шие гоблен на неразграфена панама .Купих си гоблен на Ланарте , който се започва от средата . Някой от Вас шил ли е такъв гоблен? Ако обичате да ми обясните как се шие ! Гобленът се казва "Ден ". Благодаря !
    Ами прегъваш панамата, така намираш средата и започваш от там. На схемата ти е показана средата със стрелки и ти решаваш накъде да започнеш да шие - дали нагоре, дали надолу. Голямо обяснение направих

  14. #14

    Smile

    Много благодаря ! Имали някой такъв гоблен ,за да ми го покаже.Притеснявам се да не ми остане бяло между кръстчетата.Благодаря!

  15. #15

    Подразбиране

    Как ще ти остане празно Шила съм зодиите, но те са в рамки. Вече 4 год. не съм шила на разграфена панама и гобленов бод. Свиква се. Сега вс. което шия, колкото и малко да е го започвам от средата.
    Ако искаш пиши на лични.

Страница 4 от 11 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •