Страница 5 от 11 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследенПоследен
Показване на 61 до 75 от 184

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от tatiana1234 Виж мнение
    Много благодаря ! Имали някой такъв гоблен ,за да ми го покаже.Притеснявам се да не ми остане бяло между кръстчетата.Благодаря!
    това е зрителна измама
    Ако искаш да се убедиш направи си неще дребно, погледни го отдалеч, ще се убедиш, че не е така


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

  2. #2

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от tatiana1234 Виж мнение
    Много благодаря ! Имали някой такъв гоблен ,за да ми го покаже.Притеснявам се да не ми остане бяло между кръстчетата.Благодаря!
    Виж в линка под мнението ми моите гоблени, там има едно малко Ланарте, което ших лятото.Беше първия ми гоблен не само на Ланарте, но и с кръстат бод.Пропищях форума преди да го започна.Тогава нямах син маркер за разграфяване и спазвах стриктно описанието на фирмата - сгънах панамата на 4 и отбелязах средата като забих 1 игла.Оттам започнах да шия настрани, нагоре, надолу, може да шиеш накъдето ти душа иска, но трябва да внимаваш, че като не е разграфена панамата е по-лесно да сбъркаш.Не се притеснявай - ший смело

  3. #3

    Smile

    Здравейте момичета! Благодаря за полезните съвети. Много ме успокоихте. Браво Тара ! Гоблените ти са много сладки.

  4. #4

    Подразбиране

    аз шия гоблените, които са 1:1 с кръстат бод като използвам единична нишка и стават много нежни и плътни

  5. #5

    Smile

    Ден / 006054
    [конци DMC] 34.00лв.



    Увеличено изображение
    19 х 19 см.
    http://www.milenastyle.com/catalog/c...oducts_id/1601

  6. #6

    Подразбиране

    tatiana1234, не зная дали гоблена си го купила от Милена стил или даваш само линк към него в този сайт. Ако друг път купуваш Ланарте ти препоръчвам да го купиш от вносителя Axioma, където цените са по-ниски. За сравнение този гоблен, който шиеш при Милена стил е 19/19 см за 34.00 лв., а в ценовата листа на Axioma е 28.50 лв.
    Не правя реклама, просто сравнявам цените

  7. #7

    Подразбиране

    Здравей didy! Още веднъж ти благодаря за помоща.Не разбрах стъпковия бод между кръстчетата ли се прави. На самата схема е показана права линия ,която минава между тях,а на схемата където е описанието за бодовете как се шият са показани на ляво и надясно ,както е при теб четвърта колонка. Не мога да прекарам иглата точно посредата,и за това шия плътно до едното кръстче. Не знам това правилно ли е! Дано да съм обяснила правилно,за да мойеш да ми помогнеш.

  8. #8

    Подразбиране

    tatiana, да си кажа честно за контурния бод не можах да разбера обяснението ти
    Гледай как е дадено в самата схема. Може да е права линия контурния бод, но тази линия е съставена от няколко отделни бода. Има случаи когато е цяла линия, но ме съмнява при твоя гоблен да е така. А къде трябва да боцкаш контура - ами в същата дупка, където ти е кръстчето. А сега аз как го написах

  9. #9

    Подразбиране

    здравейте на всички,търся схеми на гоблена Арабско момиче ,или най-добрата оферта.Благодаря.

  10. #10

    Подразбиране

    Аз съм шила Арабското момиче с гобленов бод на тунирана панама и разработка на възрастната продавачка от магазина на ДМС.Ако си от София се обади

  11. #11

    Подразбиране Кръстат бод

    Момичета,моля за помощ.Реших да се пробвам да шия с кръстат бод и се сещам,че преди време срещнах една инструкция,как се шие по хоризонтал,по вертикал и по диагонал вдвете посоки.Сега не мога да я намеря и моля някоя от вас ако я има ,да ми даде линк
    Благодаря
    rusinova@mail.bg

  12. #12

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от RUSINOVA65 Виж мнение
    .... срещнах една инструкция,как се шие по хоризонтал,по вертикал и по диагонал вдвете посоки.Сега не мога да я намеря и моля някоя от вас ако я има ,да ми даде линк
    Благодаря

    ако искаш погледни тук http://www.wiehler-gobelin.com/info_...30&language=de


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

  13. #13

    Подразбиране

    Вече мога да ви покажа първия си опит на кръстчета.И толкова ми хареса да шия така,че надали ще се върна на гобленовия бод/въпреки ,че имам един куп готови комплектовки/
    rusinova@mail.bg

  14. #14

    Подразбиране

    didy,много хубаво обясняваш,и аз понаучих нещо от теб.Предстои ми един гоблен на Ланарте да шия и съм доволна че намерих толкова подробни обяснения.

  15. #15

    Smile

    здр искам да попитам този нещо?Този гоблен сиера невада на схемата пише че се бродира с кръстат бод ,но аз нокога не съм бродирала с кръстат и незнам как даже .Ако го започна като обикновен бод за гоблен дали ще се получи? Моля да ми помогнете. Благодаря
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

Страница 5 от 11 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •