Страница 6 от 13 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследенПоследен
Показване на 76 до 90 от 184
  1. #76

    Smile

    здр искам да попитам този нещо?Този гоблен сиера невада на схемата пише че се бродира с кръстат бод ,но аз нокога не съм бродирала с кръстат и незнам как даже .Ако го започна като обикновен бод за гоблен дали ще се получи? Моля да ми помогнете. Благодаря
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  2. #77

    Подразбиране

    извинявам се но съм объркала изричението а то е " Искам да попитам за този гоблен нещо"

  3. #78

    Подразбиране

    ще се получи и още как даже от форума някой го шие в момента само че незнам кой е и мисля че е 1:1 успех нека и другите да кажат
    Аз съм Тони-а ника ми е ПУХИТО
    tonika1968@abv.bg


    http://puxito.gallery.ru/
    http://puxito.snimka.bg/?profile,albums

  4. #79

    Подразбиране

    и аз мисля че ще се получи,а ако е 1:1 даже ще е по-нежен.
    Държа на ПРИЯТЕЛИТЕ си и мога да го докажа! А Вие?
    toni_mal4eva@mail.bg
    http://www.goblenite.org/showthread.php?t=7987

  5. #80

    Подразбиране

    Колкото и нескромно да звучи - ето го 1:1, с конци Анхор.
    Много си го харесвам
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    • Тип на файла: jpg 19.jpg‎ (86.9 KB, 175 показвания)
    Никога не хвърляй кал! Улучиш или не, ръцете ти ще останат мръсни!

  6. #81

    Подразбиране

    благодаря ви много

  7. #82

    Подразбиране

    но схемата е с 10 знака това означава че е 1:4
    НАЛИ ТАКА

  8. #83

  9. #84

    Подразбиране

    Не, не грешиш. Виж колко квадратчета от панамата е .Ако го ушиеш 1:1 ще стане двойно по-малък.

  10. #85

    Подразбиране

    Ами паната е с 20 но на схемата е 10 знака това означава че трябва да го шия 1:4 нали

  11. #86

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от van4e_to Виж мнение
    Колкото и нескромно да звучи - ето го 1:1, с конци Анхор.
    Много си го харесвам
    Интересно, цветовата гама е съвсем друга. По разработката на Гобленсет ли си шила?

    pissi_s, схемата си е схема. Удебелените линии са, за да се ориентираш и да броиш по-лесно. Ти решаваш дали на 1 символ от схемата ще отговарят 1 или 4 бода на панамата.
    Размерите (в сантиметри), които са дадени в схемата са изчислени за кръстчета. Същото ще е, ако шиеш 1:1. Ако го ушиеш 1:4, ще стане два пъти по-голям по дължина и ширина.

    Дано да го обясних добре...

  12. #87

    Подразбиране

    да благодаря ти много

  13. #88

    Подразбиране

    Nev, не е по оригинална схема. Освен това съм чела, че на анхор цветовата гама е малко по-пастелна отколкото на други марки. Не е шито и с оригинални конци. Естествено е да има разлика. Схемата беше в пдф формат, предполагам, че е била пренабрана. Но и да не е - нали знаеш - не е ли с оригинални конци - така става
    Наистина не е много контрастен, какъвто е на картинката. Доста боцкане беше, но си заслужаваше труда. Освен, че е 1:1, има и от така наречените мартеници, които подсилват ефекта. Ако момичето е навито да го шие, нека да се отзоват и други по-компетентни съфорумки по отношение на конците.
    Хубав следобед на всички
    Никога не хвърляй кал! Улучиш или не, ръцете ти ще останат мръсни!

  14. #89

    Подразбиране

    van4e_to, на мен и така ми харесва. Просто се зачудих.

  15. #90

    Подразбиране

    Реклама:
    Момичета помогнете ми компликтовах си този гоблен на Ланарте. После видях че почти целия се шие с една нишка незнам дали ще се получи добре. Ако някой го е шил може ли да ми каже дали ще стане, ако вместо една използвам две нишки, а където са две три.

Страница 6 от 13 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •