Страница 7 от 13 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследенПоследен
Показване на 91 до 105 от 184
  1. #91

    Подразбиране

    По принцип гоблените на Ланарте се шият с кръстчета.Да не би оттам да е проблема/ако го шиеш с гобленов бод/А за броя нишки-пробвай и прецени с колко става най-добре.Не си казала и на каква панама го шиеш
    rusinova@mail.bg

  2. #92

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от vadada Виж мнение
    Момичета помогнете ми компликтовах си този гоблен на Ланарте. После видях че почти целия се шие с една нишка незнам дали ще се получи добре. Ако някой го е шил може ли да ми каже дали ще стане, ако вместо една използвам две нишки, а където са две три.

    гоблените на Ланарте се шият кръстчета и повечето панами са с някакъв нюанс/цветни/.Еденичният конец когато се шие се добива ефект фон /като щрихи малко стои/.Така че по-добре намери същата панама и конци.Промениш ли нещо няма да се получи същото.Или спазвай стриктно или не започвай е моят съвет,защото резултата няма да те задоволи.

  3. #93

    Подразбиране

    След всички мнения които чух и аз реших да го направя както е дадено по схемата. Панамата ми е аида 16.Дано се получи.Благодаря на всички.

  4. #94

    Подразбиране

    Гоблените на Ленарте имат различни бодове. И в тях е ефекта на излъчването на гоблена.
    Спазвай си изискванията е моят съвет !
    Аз шия вече трети на Ленарте и съм много доволна. Оригинали са ми и не съжалявам - панамата им е специфична и е удоволствие да се бродира на нея !

  5. #95

    Подразбиране

    моми4ета... в голяма 4уденка съм кръстат бод с 1 нишка ли се шие

  6. #96

    Smile

    Цитат Първоначално написано от Mis_Kapriz Виж мнение
    моми4ета... в голяма 4уденка съм кръстат бод с 1 нишка ли се шие

    Зависи от панамата и указаното от фирмата производител...........
    Редактирано от did_tag : 12.07.2010 в 15:00.

  7. #97

    Подразбиране

    Може и с една , може и с две ;
    зависи от указанието което се дава с модела .
    Принципно е с две. Ако има специални изисквания в легендата се изписва че кръстчето е с една нишка.

  8. #98

    Подразбиране

    Искам да попитам как шиете кръстчетат всяко само за себеси или първо в едната и после в другата посока?Как е по правилно?

  9. #99

    Подразбиране

    Кръчте по ктъстче - НЕ!

    Шие се пъро в едната посока за долната черта на кръстчето и после в обратната посока за горните черти....

    Цитат Първоначално написано от Juli71 Виж мнение
    Искам да попитам как шиете кръстчетат всяко само за себеси или първо в едната и после в другата посока?Как е по правилно?

  10. #100

    Подразбиране

    Аз по принцип шия първо долния наклон и после горния наклон на кръстчето. Ако обаче полето е малко и няма как иначе работя кръстче за кръстче. В хода на самото бродиране нещата се напасват.

  11. #101

    Подразбиране

    Благодаря за бързата реакция!И за информацията разбира се!

  12. #102

    Подразбиране

    Здравейте, момичета. Шия ето този гоблен
    http://dox.bg/files/dw?a=b866db41dc
    с кръстат бод с два конеца, 1:1, става много хубаво, но има една част от схемата която не разбирам.
    http://dox.bg/files/dw?a=7f24280d20
    Става въпрос за нослето на мечето. Има квадратчета, които са разделени с диагонал и от едната страна е показано че се шие с един конец, а другата - с друг цвят конец. Как да го направя това???

  13. #103

    Подразбиране

    http://stitchaholik.narod.ru/stejki.htm
    Силвия, тук са показани видовете бодове. Дано съм била полезна!

  14. #104

    Подразбиране

    Дам, и аз така си мислех, че трябва да стане, но се надявах, че има някакъв по-лесен начин! Много ти благодаря, Nelly_L

  15. #105

    Подразбиране

    Реклама:
    А да не би да е мартеничка от два цвята или в едната посока да се шие с единия цвят,а в другата-с другия.Виж упътването към схемата
    rusinova@mail.bg

Страница 7 от 13 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •