Страница 9 от 13 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследенПоследен
Показване на 121 до 135 от 184
  1. #121

    Подразбиране

    Проблема ми е, че се събира конеца. Ще се опитам да пратя снимка.

  2. #122

    Подразбиране

    На гобленовата панама се събира конеца заради начина на тъкане на панамата. За да не се събира - конеца не трябва да е вертикален отзад т. е гобленовия бод.
    На Аида 18 каунт ще стане на ситно кръстче

  3. #123

    Подразбиране

    Мерси за идеята. Ще пробвам първо върху БГ-то, ако не стане ще го ушия на Аида.

  4. #124

    Подразбиране

    Ако под БГ панама разбирате разграфената 22 каунта,няма да стане с кръстче с 2 нишки -.Ако държиш на кръстчета с 2 нишки-на 18 каунта.А на обратната страна на кръстчетата,трябва да са вертикални или хризонтални чертички,тоест не се шият с гобленов бод
    rusinova@mail.bg

  5. #125

    Подразбиране

    Аз ших един път на бг панама с бод кръст, но през нишка.

  6. #126

    Подразбиране

    Може и във всяка дупка, но от моя личен опит мога да кажа, че тогава трябва да се шие с един кат конец и да не стягаш, за да не се събира конеца. Става като бод 1:1, но стои много по-нежно. Това е мое лично мнение. Можеш да опиташ няколко варианта и който ти хареса най-много. При различен каунт и големината на получения гоблен ще е различна, ако това има значение.

  7. #127

    Подразбиране

    Здравейте,сега започнах гоблен с кръстат бод на Аида 18.За пръв път ми е и ми е чудно правилно ли го правя.На няколко места видях,че отзад на гоблена кръстчетата са като черти.На мен са ми кръстчета.Отделно според указанията шия с три нишки.Струва ми се,че не става много добре-някак дебело се получава.
    Помагайте,моля!

  8. #128

    Подразбиране

    Предполагам, че шиеш кръстче по кръстче и затова отзад не се получават чертички.
    На Аида 18 с три нишки кръстче е дебело, освен ако не се цели някакъв специален ефект. Но най-добра ще е подсказката ако покажеш кой гоблен шиеш и по какъв ключ, за да ти помогнем, без да те объркваме излишно.

  9. #129

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от peppinka Виж мнение
    Здравейте,сега започнах гоблен с кръстат бод на Аида 18.За пръв път ми е и ми е чудно правилно ли го правя.На няколко места видях,че отзад на гоблена кръстчетата са като черти.На мен са ми кръстчета.Отделно според указанията шия с три нишки.Струва ми се,че не става много добре-някак дебело се получава.
    Помагайте,моля!
    Три нишки конец за 18-ти каунт наистина е много. Няма как да не ти става дебело. Този каунт панама ли е даден в указанието? Това, че отзад не стават прави черти, а кръстчета не е грешно, но, според мен, така още повече се натрупва конеца. Ти си ший кръстчетата както ти е удобно, но провери какво пише за панамата. .... или пък гоблена е на Dimensions и с тези три ката се цели определен ефект.... Най-добре покажи картинка на гоблена за по-точен отговор.
    Не отговарям на ЛС, написани на латиница или неграмотно, без прикачена снимка и без имейл адрес!

  10. #130

    Подразбиране

    Събрах си Роки пойнт на Дим.Почнах от първи квадрат долу в ляво.В схемата са дадени два конеца-единия от една ,а другия от две нишки.Черно и кафяво.
    Ще ви пусна снимка от вече ушит гоблен,но едва ли си личи.Ето това е частта от гоблена:

    Шия квадрата-18403 и 15360:

  11. #131

    Подразбиране

    Роки пойнт е един от любимите ми гоблени. При Dimensions с различния брой нишки се търси определен ефект. Щом спазваш указанията, ший спокойно. На края ще се получи страхотен ефект! Само пак си погледни на какъв каунт панама е указано да се шие. Фирмата има гоблени и на 14-ти, и на 16-ти, и на 18-ти каунт. На мен лично 18-ти ми е прекалено ситен за кръстчета, още повече като се шие с повече от две нишки. В такъв случай предпочитам да сменя панамата с по-едра.
    Не отговарям на ЛС, написани на латиница или неграмотно, без прикачена снимка и без имейл адрес!

  12. #132

    Подразбиране

    18каунт е.Многократно съм оглеждала инструкциите.Сега като уших около квадрат не изглежда зле,но в началото ми изглеждаше като на възли.
    Наистина дори само гобленовия бод запълва панамата,но съм решила да следвам стриктно инструкциите.Щом пише кръст-кръст ще е.
    Благодаря за помощта,момичета-погълнах огромно количество информация,но опита си е опит.

  13. #133

    Подразбиране

    И аз ших и се убедих от опит, че всеки модел си изисква определения размер панама.Добре ,че беше малко и го уших така няколко пъти.Щом пише 18,спази условието. Най -приятно ми се шие кръстче на 16. Успех,много е красив!

  14. #134

    Подразбиране

    Благодаря,но снимката е от направен вече Роки.Хубавото е че сравнявам и мисля,че и моя се получава.
    Шиенето с кръстче на 18кт е изцяло ново изживяване за мен.
    В някои отношения е по-лесно(в сравнение с 1:4),но в други по-трудно.Ако резултата е като на снимката обаче си заслужава.
    Ето от тук сравнявам:http://ilinayorgobleni.blogspot.com/...cky-point.html

    Голяма красота.

  15. #135

    Подразбиране

    Реклама:
    Свекървата го ши и се получи прекрасно. Наистина панамата е 18 каунт, има места, където натрупването на много кат конец затруднява, но крайния резултат си заслужава. Ший по ключа и накрая ще се радваш на прекрасен гоблен. Успех!!! А и е много интересно, когато сменяш постоянно бодовете и върви сякаш по-бързо.

Страница 9 от 13 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •