Страница 11 от 13 ПърваПърва ... 910111213 ПоследенПоследен
Показване на 151 до 165 от 184
  1. #151

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от paradise320 Виж мнение
    Привет момичета, нова съм в шиенето и ми трябва малко помощ. Според вас на какъв номер панама трябва да шия за да получа този ефект и с колко ката конец? Става дума за този гоблен:
    Здравей,наскоро ших точно този гоблен,можеш да го видиш
    http://www.goblenite.org/attachment....5&d=1340968269

    аз лично го ших на обикновена българска неразграфена панамас бод 1 към 1,на по-едра и с кръстче ми се струва че ще стане доста голям,но ти си прецени

  2. #152

    Подразбиране

    Гоблена става чудесен ший смело. И аз от начало се колебаех да шия на хиксчета.портрети на Херитаж но стават чудесни .Моите са на Аида14.Успех!!! http://todorkaandonova.snimka.bg/?profile,albums Дамата със зелената шапка е на хиксчета.

  3. #153

    Подразбиране

    Извинете за въпроса. Нова съм в бродирането. Подариха ми оригинален комплект на Lanarte - Арабско момиче. До сега не съм шила гоблени. Шие се с кръстчета на неразграфена тонирана панама. Трудно ми е и върви бавно.
    В един магазин продавачката каза да го ушия с гобленов бод защото с кръстчетата работата била двойна. Така ли е наистина?

  4. #154

    Подразбиране

    Щом като е оригинал, ший си по инструкцията,Гобленът е разкош,но бавничко върви .Не слушай кой какво ти казва.Аз го довършвам в момента.Успех

  5. #155

    Подразбиране въпрос

    Аз не попитах за гоблена на ДИМ "Изискан век" на какъв цвят панама се шие? Аз го шия на бяла

  6. #156

    Подразбиране

    Кръстчета на Аида 18 как се шият?
    През дупка или като на Аида 14,16?

  7. #157

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Nana Виж мнение
    Кръстчета на Аида 18 как се шият?
    През дупка или като на Аида 14,16?
    Като на 14 и 16 във всяка дупка.

  8. #158

    Подразбиране

    Мерси!

  9. #159

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от dori4a Виж мнение
    Аз не попитах за гоблена на ДИМ "Изискан век" на какъв цвят панама се шие? Аз го шия на бяла
    Имаш предвид Gracious Era на Дименшън, нали?Панамата е сива /dove grey / 16 kaunt. Не мисля, че може на бяла- има много празни полета.

  10. #160

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от marji Виж мнение
    Може би ръката ти все още не е свикнала. Нормално е, и моите кръстчета в началото бяха неравномерни. Само трябва да внимаваш горните чертички на всички кръстчета да са с еднакъв наклон - наляво или надясно, както си избереш.
    Всъщност, мисля, че правилото е да се мине веднъж с наклон от ляво на дясно, а после в обратен ред отгоре с наклон наляво. Поне така е показано и обяснено из интернет, а и така твърдят разбирачите.

  11. #161

    Подразбиране

    за тях знам че се започват от средата на гоблена и панамата . аз ших върху неразграфена панама като прочетох редовете,засякох единия ъгъл и започнах от там. кръстатия бод - започва долу дясно,горе ляво ,долу ляво,горе дясно ,кръстче след кръстче

  12. #162

    Подразбиране

    изобщо не е задължително да се шие кръстче по кръстче. ако имаш повече еднакви знаци, кара се в едната посока, а после се връща обратно в другата. някои шият нагоре и надолу, други по редове - кой както му е удобно. аз не започвам от средата. разграфявам си панамата и почвам от долен десен ъгъл.

  13. #163

    Подразбиране

    Момичета имам нужда от помощ. Не бях шила гоблен с кръстат бод. Харесах си един мъничък. В схемата има кръстчета и полукръстчета, но тук е проблема. Започнах полукръстчетата /те са на фона/, но наклона ми е надясно, а кръстчетата - горния е наляво. Нещо не ми изглежда добре. Така ли е или горния наклон на кръстчето трябва да е с наклона на полукръста? Благодаря Ви предварително за съветите.

  14. #164

    Подразбиране

    По принцип наклона на горния бод на кръстчето трябва да е еднакъв с наклона на полукръстчето,ако в ключа не е указано друго.Има гоблени ,в които наклоните са на различни страни.По указания в нета горния бод на кръстчето трябва да е наляво,но не е грешно да е и надясно,само всички кръстчета трябва да са с еднакъв наклон
    rusinova@mail.bg

  15. #165

    Подразбиране

    Реклама:
    Много благодаря за помощта. Ще се съобразя със съветите.

Страница 11 от 13 ПърваПърва ... 910111213 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •