Страница 12 от 13 ПърваПърва ... 210111213 ПоследенПоследен
Показване на 166 до 180 от 184
  1. #166

    Подразбиране

    Нещо съвсем се обърках с тези кръстчета. Навсякъде е показано, че кръстчето е: долната чертичка на дясно горната на ляво, а полукръстчето като Вилеровия бод, т.е надясно. В случая двете чертички не съвпадат едната е на ляво - едната надясно. Как по схемата да разберем на къде трябва да е полукръстчето наляво или надясно, ако в ключа пише, че е само кръстче и полукръстче ? И кое е по правилно ако не е упоменато нищо - да са в една посока или в различна ?

  2. #167

    Подразбиране

    Аз лично шия кръстчето от ляво на дясно...т.е. долната чертичка е на ляво - "\", а горната на дясно "/". Според мен не е грешно обаче и обратното - предполагам, че има хора, на които е по-удобно. Трябва просто винаги да е един и същи наклона, а не едно кръстче с един наклон, а съседното на обратно. Полукръстчето, обаче макар да му е същия наклона като на вилеровия бод - на дясно "/", не се прави като него и не следва да се считат за идентични. Има значение откъде ще започнеш чертичката. При полукръстчето, както и при кръстчето гърба трябва да се поличи права отвесна черта "|", докато при вилеровия бод гърба е полегат наклон. Ако полукръстчето се прави като вилеровия бод на едрата панама става по-голям разхода на конци, което е абсолютно излишно.

  3. #168

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от smiles Виж мнение
    Аз лично шия кръстчето от ляво на дясно...т.е. долната чертичка е на ляво - "\", а горната на дясно "/". Според мен не е грешно обаче и обратното - предполагам, че има хора, на които е по-удобно. Трябва просто винаги да е един и същи наклона, а не едно кръстче с един наклон, а съседното на обратно. Полукръстчето, обаче макар да му е същия наклона като на вилеровия бод - на дясно "/", не се прави като него и не следва да се считат за идентични. Има значение откъде ще започнеш чертичката. При полукръстчето, както и при кръстчето гърба трябва да се поличи права отвесна черта "|", докато при вилеровия бод гърба е полегат наклон. Ако полукръстчето се прави като вилеровия бод на едрата панама става по-голям разхода на конци, което е абсолютно излишно.
    Това горе долу го схванах, но кое е по правилно ако горната чертичка на кръстчето е "/ " и полукръстчето ли трябва да е " / ". И грешно ли е и какво се губи ако горната чертичка е " \ " а полукръстчето е " / " ?
    и в момента искам да започна това img01.jpg и как да разбера кое на къде да гледа?

  4. #169

    Подразбиране

    Аз знам,,че ако не е указано как да се шие кръстче и полукръстче,горната чертичка на кръстчето трябва да е с еднакъв наклон с полукръстчето.По принцип дават да е с наклон наляво,но може и надясно,важното е всички да са на една страна.Има гоблени ,в които е указано горната чертичка да е с различен наклон от полукръстчето,но трябва да е изрично указано в ключа
    rusinova@mail.bg

  5. #170

    Подразбиране

    Здравейте гобленари нова съм във форума, а и в шиенето. Сега мисля да започвам втория си гоблен "Императрица Сиси", който ми е подарък, но знам че е закупен от магазин във Варна. Комплектовката е с ДМЦ конци и разграфена панама. Проблема ми е че няма ключ, а само схема На самата опаковка пише, че се шие 1:1, но това което изчетох из форумите е че повечето го шият 1:4, а само лицето е 1:1 и сега съвсем се обърках в какъв размер да го шия, с какъв бод, с колко нишки . От къде мога да си намеря ключ. Моля който го е шил да ми помогне.

  6. #171

    Подразбиране

    Щом е комплект, то върху конците ще са написани знаците .Погледни си схемите, панамата ,преброй квадратчетата им .Ако схемите имат допълнителни листи за детайли,то имаш вариант 1:1 за тях, а останалата част 1:4.В този случай панамата ти ще е с размери повече от 41 на 66 см,защото толкова е размерът на гоблена.Щом пише 1:1,то квадратчето на разграфената панама ще има 20 на 20 бода.Отнася се за гоблен бод, а не кръстче.

  7. #172

    Подразбиране

    Здравей dushkova всичко, което казваш е така. Конците са си обозначени със съответните знаци, квадратчетата на панамата са с по 20 на 20 бода. Схемите имат допълнителни листи за лицето и ръцете, които са със сигурност 1:1, но като наложих схемите върху панамата, размера се оказва същия, което ме кара да си мисля, че целия гоблен е 1:1, но пък защо тогава има отделни листи с двата детайла съвсем се обърках вече и незнам как да го започна. Благодаря ти, че ми разясни поне с какъв бод трябва да шия...това е голям напредък за мен

  8. #173

    Подразбиране

    Здравейте уча се на първите си кръстчета на гоблена Червена роза на Ланарте ... Ще бъда много благодарна, ако някоя от Вас ми каже дали съм на прав път
    image.jpg
    image.jpg

  9. #174

    Подразбиране

    Привет и добре дошла! Така се шият кръстчетата . Давай нататък с розата ,следвай инструкциите.

  10. #175

    Подразбиране

    1382298_1033492776711548_464248987708651885_n.jpg12670445_1037204076340418_2818685800024376220_n.jpg
    Здравейте,за първи път шия кръсче и мисля,че нещо не ми се получава. С две нишки е и ме притеснява дали не е рехаво и как ще се получи накрая,споделете вашето мнение!

  11. #176

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от elena88 Виж мнение
    1382298_1033492776711548_464248987708651885_n.jpg12670445_1037204076340418_2818685800024376220_n.jpg
    Здравейте,за първи път шия кръсче и мисля,че нещо не ми се получава. С две нишки е и ме притеснява дали не е рехаво и как ще се получи накрая,споделете вашето мнение!
    От снимката изглежда,че не покрива,Какви са указанията в ключа.Спазихте ли каунта на панамата.

  12. #177

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от koleria Виж мнение
    От снимката изглежда,че не покрива,Какви са указанията в ключа.Спазихте ли каунта на панамата.
    схемата е от галерия бродерия,панамата не знам колко каунта е .тази ми дадоха в магазина

  13. #178

    Подразбиране

    Като се изпере , панамата се свива и всичко ще си отиде на мястото.

  14. #179

    Подразбиране

    Здравейте Окомплектовам си този гоблен http://prokrestik.ru/sxemyi/pejzazhi...feleva_bashnya Пише че може да се шие с кръстчета Въпросът ми е дали се шият кръстчета във всяка дупчица на панамата или през дупчица Панамата е 14 каунта и 1:1 или 1:4 се шие За първи път ще шия кръстат бод и незнам дали правилно зададох въпросът си Ще съм много благодарна за съдействието ви

  15. #180

    Подразбиране

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от Еми Цанева Виж мнение
    Здравейте Окомплектовам си този гоблен http://prokrestik.ru/sxemyi/pejzazhi...feleva_bashnya Пише че може да се шие с кръстчета Въпросът ми е дали се шият кръстчета във всяка дупчица на панамата или през дупчица Панамата е 14 каунта и 1:1 или 1:4 се шие За първи път ще шия кръстат бод и незнам дали правилно зададох въпросът си Ще съм много благодарна за съдействието ви
    На 14 каунт панама се шие във всяка дупчица с два ката /две нишки/конец 1:1.Повече инфо :
    http://www.coatsbulgaria.bg/Stitchin...oss+Stitch.htm
    http://momicheshko.blogspot.bg/2012/...g-post_10.html
    http://www.kadifecraft.com/page/10/g...te-bodove.html

Страница 12 от 13 ПърваПърва ... 210111213 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •