Страница 2 от 13 ПърваПърва 123412 ... ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 184
  1. #16

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от marji Виж мнение
    Може би ръката ти все още не е свикнала. Нормално е, и моите кръстчета в началото бяха неравномерни. Само трябва да внимаваш горните чертички на всички кръстчета да са с еднакъв наклон - наляво или надясно, както си избереш.

    ААААА, ето кое било...това не ми беше ясно...благодаря!
    Ще се пробвам на още едно гобленче с кръстчета...преди да се откажа съвсем....

  2. #17

    Подразбиране

    И аз ще пробвам и ако не ме е срам от резултата може да го покажа

  3. #18

    Подразбиране

    Погледнете тук:http://www.goblenite.org/showthread.php?t=5971
    има всички видове бодове
    ------------------------------------------------------
    swetla_wp@abv.bg
    http://swetlapetrowa.snimka.bg/tapes...20586.24997050

  4. #19

    Подразбиране

    Лично аз също предпочитам кръстчетата - става по-плътно и според мен по-красиво от гобленовия бод. Установих, че когато ползвам гергеф, кръстчетата стават по-равномерни.

  5. #20

    Подразбиране

    И аз съм шила кръстчета, става много добре. В началото ми беше трудничко но свикнах и съм доволна от крайния резултат а и c контурния бод ( back stitch) стана много нежно.

  6. #21

    Подразбиране

    Здравейте,
    искам да питам кръстчетата как се шият по принцип - 1:1 или 1:4? Купих си гоблен и до знак4етата /за конците/ пише, че се шие на кръсчета, а на самата схема пише, че се шие 1:4. Това означава ли, че трябва да шия всяко знакче от схемата с 4 кръсчета?

    Гобленът е този
    Редактирано от slavip : 23.04.2009 в 23:31.

  7. #22

    Подразбиране

    Аз ших миниатюрите на Климт с кръсчета.Това значи един знак от схемата 1 кръстче.А ако шиеш гобленов бод 1:4,един знак от схемата ,четири бода.Аз много си харесвам миниатюрките,можеш да погледнеш как се получава с кръстчетатаhttp://zltt.multiply.com/photos/album/1/1 А трябва да ти кажа,че ших на панама Аида 14. А каква е твоята панама в комплекта,който си купила?
    Редактирано от ata : 23.04.2009 в 23:53.

  8. #23

    Подразбиране

    Благодаря за бързия отговор
    Панамата ми е 24 каунт, неразграфена, но марката не знам, може би е българска, дребна е.

  9. #24

    Подразбиране

    Да си кажа честно, аз не съм много наясно с каунтите ,но си мисля,че тази панама си е за гоблен бод.Но изчакай коментарите и на др. съфорумки.

  10. #25

    Подразбиране

    Твоя Климт на каква панама е?

  11. #26

    Подразбиране

    На моите гоблени с кръстчета ми са указани да се шият 1:1.
    Най-вероятно трябва да го шиеш 1:1 но през две нишки от панамата. Две нишки вертикално и две нишки хоризонтално, заради каунта на панамата.

  12. #27

    Подразбиране

    Такаааа... Започнах си една зодийка на Ланарте готова комплектовка.Единия ми конец свърши.Нещо не правя както трябва сигурно.Шия в едната посока като гобленов бод и после връщам.Още съм с този кръстат бод.Моля за съвет.Защо се получи този гаф?Шия конеца докато остане сантиметърче за захващане само.Не съм разшивала.Здравата се излагам

  13. #28

    Подразбиране

    Ако си шила като гобленов бод в едната посока и после си върнала пак така определено няма да ти стигне конеца, При гобленовия бод отзад се получават диагонално черти при който се изразходва почече конец, а при кръстчетата трябва отзад да ти се получат хоризонтални или вертикални чертички, които пестят конеца.
    Незнам дали обясних добре ето снимки
    Редактирано от elli : 23.05.2009 в 10:37.

  14. #29

    Подразбиране

    При бод кръстче не се шие като при гобленов бод. Отзад на гоблена се получават прави чертички. При гобленов бод отива двойно повече конец и затова не ти е стигнал конеца.
    http://www.caron-net.com/patguide.html ето тук можеш да видиш как се шие кръстче. А сигурна съм, че момичетата ще ти дадат още линкове с полезни съвети. Успех.

  15. #30

    Подразбиране

    Реклама:
    Ой Така като гледам то и в едната не трябва да е гобленовБожке така се смях на себе си.Обаче като няма кой да ми покаже...Благодаря ви много много

Страница 2 от 13 ПърваПърва 123412 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •