Страница 3 от 13 ПърваПърва 12345 ... ПоследенПоследен
Показване на 31 до 45 от 184
  1. #31

    Подразбиране

    Здравейте!
    Благодаря Ви за подкрепата, вече завършвам първия си гоблен с кръстат бод, но на гърба ми става толкова рошав, че не мога да го гледам

  2. #32

    Подразбиране

    Явно не шиеш правилно кръстчетата и за това ти става рошав.Я покажи гърба да видя къде бъркаш.Гоблена който шия аз в момента изглежда ето така отзад
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  3. #33

    Подразбиране

    Определено не го шия както трябва.
    Утре ще го снимам и покажа

  4. #34

    Подразбиране

    Здравейте аз съм една начинаеща шивачка на гоблени и много се притеснявам,че нищо няма да се получи.Въпреки,че умея да плета и 1 и на 2 куки нямам никаква увереност.Кажете ми моля толкова ли е трудно колкото си мисля?

  5. #35

    Подразбиране

    Марго, не се притеснявай, не е чак толкова трудно. Разбира се има си тънкости, но те се научават. И е хубаво, ако има кой да ти покаже. А тук може да питаш за всичко, което те притеснява.

  6. #36

    Подразбиране

    margo723@abv.bg, по-лесно е от плетенето на една кука. трябва само да започнеш и ще видиш, колко е лесно и приятно.

    Успех!

  7. #37

    Подразбиране

    Аз си мисля, че ръкоделията са нещо, което ти идва отвътре... За да разбереш дали и на тебе ти е в кръвта, просто пробвай. Но щом плетеш, има големи надежди, че ще успееш

  8. #38

    Подразбиране

    И аз така мисля дори започнах едно мотивче за деца.Ще видим какво ще излезе.А само от средата ли трябва да се започва?

  9. #39

    Подразбиране

    Не, ако е с фон (запълнено цялото) може да гозапочнеш от някой ъгъл.

  10. #40

    Подразбиране

    Момичета , искам да ви питам как се започва когато трябва да се шие с 1,3,4,5 нишки конеца. Досега съм шила само класически гобленов бод с 2 нишки и сега си харесах един гоблен който е различни бодове и различен брой нишки. Много ще се радвам ако ми погнете.

  11. #41

    Подразбиране

    Ако може някой да ми каже как се шие гобленовият бод и с колко нишки много ще ви бъда благодарна.

  12. #42

    Smile

    Здравейте, момичета !


    Имам въпрос, свързан с кръстатия бод и разчитам на вашата помощ

    Започнах да шия "Айфеловата кула " от поредицата панорами на Джон Клейтън. Ушила съм съвсем малка част от него, но тъй като това е първият ми гоблен, шит с този бод, не знаех че горната чертичка на кръстчето трябва винаги да е в една посока. Когато се загледах в моя , установих че на места горната чертичка сочи наляво, а на други места - надясно вече започнах да шия правилно, но какво да правя ? Да разшивам ли неправилно ушитото и да започвам на ново или тази грешка не е толкова фатална ? Отново казвам , че съм ушила съвсем малка част от гоблена с неправилни кръстчета

    Благодарява Ви предварително

    Желая на всички вас успешна и ползотворна седмица

    Поздрави :
    Калина

  13. #43

    Подразбиране

    Според мен разпори там, където е неправилно, че все ще ти "боде" очите като го завършиш
    ------------------------------------------------------
    swetla_wp@abv.bg
    http://swetlapetrowa.snimka.bg/tapes...20586.24997050

  14. #44

    Подразбиране

    Щом като е малко пори .Да знаеш че се вижда ако не са в една посока кръстчетата.Самото место ще ти остане като по-тъмно,променя се сянката (незнам дали се изразявам правилно).

  15. #45

    Smile

    Реклама:
    Момичета, благодаря Ви за съветите

    Ще се опитам да го разшия, пък дано стане добре

    Поздрави на всички

Страница 3 от 13 ПърваПърва 12345 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •