Страница 4 от 13 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследенПоследен
Показване на 46 до 60 от 184
  1. #46

    Подразбиране

    Аз започвам както се завършва - подмушвам конеца под няколо шева отзад, малко наляво, малко ндаясно... конеца се застопорява и започваш да шиеш.... Дано съм обяснила що-годе добре....

    Цитат Първоначално написано от galle74 Виж мнение
    Момичета , искам да ви питам как се започва когато трябва да се шие с 1,3,4,5 нишки конеца. Досега съм шила само класически гобленов бод с 2 нишки и сега си харесах един гоблен който е различни бодове и различен брой нишки. Много ще се радвам ако ми погнете.

  2. #47
    desi_angelova
    Guest

    Подразбиране

    Здравейте, искам да ви попитам, тъй като не съм шила кръстчета, с колко нишки се шие? Притеснява ме да не стане по-рехаво от бода зад игла.

  3. #48

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от desi_angelova Виж мнение
    Здравейте, искам да ви попитам, тъй като не съм шила кръстчета, с колко нишки се шие? Притеснява ме да не стане по-рехаво от бода зад игла.
    шие се според указания от дизайнера за конкретния модел, но ако не разполагаш с указанията
    потърси и из темите, може някой да е написал колко нишки се ползват според каунта на Аидата
    Това, което аз зная (пръв път ми е да шия кръстчета, ама и аз акъл да дам хахахахахаха) е за Аида 14, 16, 18 каунт - 2 нишки, за Аида 11 - 3 нишки


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

  4. #49

    Подразбиране

    Момичета,моля за помощ.Въпроса ми е този гоблен с кръстчета ли се шие,и ако-да,на каква панама.Ще го шия с DMC конци.Схемата му е 7Х10 квадратчета,но във всяко квадратче има 20Х20 бода.

    И още един въпрос.Морските пейзажи на Риолис са дадени с вълнени конци.Ако се шият с обикновени ДМЦ-на каква панама и с колко нишки?
    rusinova@mail.bg

  5. #50

    Smile Ланарте

    Здравейте ! Интерисувам се как се шие гоблен на неразграфена панама .Купих си гоблен на Ланарте , който се започва от средата . Някой от Вас шил ли е такъв гоблен? Ако обичате да ми обясните как се шие ! Гобленът се казва "Ден ". Благодаря !

  6. #51

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от tatiana1234 Виж мнение
    Здравейте ! Интерисувам се как се шие гоблен на неразграфена панама .Купих си гоблен на Ланарте , който се започва от средата . Някой от Вас шил ли е такъв гоблен? Ако обичате да ми обясните как се шие ! Гобленът се казва "Ден ". Благодаря !


    Аз лично не съм шила ,но съм чела обяснения на момичетата и от наблюденията ми от другите момичета ,значи купуваш си моливче за панама дето се изпира разграфяваш си панамата и си шиеш ,а после го изпираш и му се радваш на гобленчето

  7. #52

    Подразбиране

    аз шия гоблените, които са 1:1 с кръстат бод като използвам единична нишка и стават много нежни и плътни

  8. #53

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от tatiana1234 Виж мнение
    Здравейте ! Интерисувам се как се шие гоблен на неразграфена панама .Купих си гоблен на Ланарте , който се започва от средата . Някой от Вас шил ли е такъв гоблен? Ако обичате да ми обясните как се шие ! Гобленът се казва "Ден ". Благодаря !
    Ами прегъваш панамата, така намираш средата и започваш от там. На схемата ти е показана средата със стрелки и ти решаваш накъде да започнеш да шие - дали нагоре, дали надолу. Голямо обяснение направих

  9. #54

    Smile

    Много благодаря ! Имали някой такъв гоблен ,за да ми го покаже.Притеснявам се да не ми остане бяло между кръстчетата.Благодаря!

  10. #55

    Подразбиране

    Как ще ти остане празно Шила съм зодиите, но те са в рамки. Вече 4 год. не съм шила на разграфена панама и гобленов бод. Свиква се. Сега вс. което шия, колкото и малко да е го започвам от средата.
    Ако искаш пиши на лични.

  11. #56

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от tatiana1234 Виж мнение
    Много благодаря ! Имали някой такъв гоблен ,за да ми го покаже.Притеснявам се да не ми остане бяло между кръстчетата.Благодаря!
    това е зрителна измама
    Ако искаш да се убедиш направи си неще дребно, погледни го отдалеч, ще се убедиш, че не е така


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

  12. #57

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от tatiana1234 Виж мнение
    Много благодаря ! Имали някой такъв гоблен ,за да ми го покаже.Притеснявам се да не ми остане бяло между кръстчетата.Благодаря!
    Виж в линка под мнението ми моите гоблени, там има едно малко Ланарте, което ших лятото.Беше първия ми гоблен не само на Ланарте, но и с кръстат бод.Пропищях форума преди да го започна.Тогава нямах син маркер за разграфяване и спазвах стриктно описанието на фирмата - сгънах панамата на 4 и отбелязах средата като забих 1 игла.Оттам започнах да шия настрани, нагоре, надолу, може да шиеш накъдето ти душа иска, но трябва да внимаваш, че като не е разграфена панамата е по-лесно да сбъркаш.Не се притеснявай - ший смело

  13. #58

    Smile

    Здравейте момичета! Благодаря за полезните съвети. Много ме успокоихте. Браво Тара ! Гоблените ти са много сладки.

  14. #59

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от tatiana1234 Виж мнение
    Здравейте момичета! Благодаря за полезните съвети. Много ме успокоихте. Браво Тара ! Гоблените ти са много сладки.
    Благодаря, а ти като ушиеш гоблена да ни покажеш една снимка и ние да му се порадваме

  15. #60

    Подразбиране

    Реклама:
    Здравейте! Моля за помощ! Много ми е трудно с този гоблн на Ланарте. До момента не бях шила такъв.Не мога да разбера нещо написано в инструкциите на самия гоблен. "За втория знак е необходимо да си нарисувате по още едно квадратче върху схмата."Не ми е ясен и този стъпков бод. Кога се шие ? Трябва ли първо да направя стъпковия бод и после да ушия кръстчетата , или обратно.Между двете кръстчета ли се шие,или върху тях ?

Страница 4 от 13 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •