Страница 5 от 13 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследенПоследен
Показване на 61 до 75 от 184
  1. #61

    Подразбиране

    tatiana1234,
    сканирай инструкциите и ги публикувай, за да може някой да ти даде съвет


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

  2. #62

    Подразбиране

    Ето това е всичко което пише. "Първо подшийте плата.Започнете бродерията от средата. Средата на схемата е отбелязана със стрелки от страни. Средата на плата ще намерите като го сгънете два пъти на две като носна кърпа.Не правете възли и не оставяйте дълги конци от обратната страна.Числата от таблицата върху схемата съответствуват на числата върху картончетата с конците.Внимавайте,има случаи ,когато с един и същи цвят се шие както с един кат конец,така и с два ката конец.За втория знак е необходимо да си нарисувате по още едно квадратче върху схемата. Внимавайте има знаци,коитосе шият с два ката конец- по един от два различни цвята. Основният бод е кръстат и се шие с един или два ката конец през две нишки на плата.Стъпковия бод се шие с един или два ката конец.

  3. #63

    Подразбиране

    tatiana1234 , схемите и инструкциите за Ланарте са едни и същи. Това, което пишеш е инструкцията от българския разпространител. В гоблена трябва да имаш конци, поставени на картонче ето така:
    и такава схема със знаци:
    Както пише в инструкцията конец под N 1 на картончето /първата снимка/ съответства на символа под N 1 /втора снимка/. Обаче под номер едно имаме в случая 3 символа. При теб може да е 1,2, 3 и т.н. според гоблена. Този втори знак под номер 1 е този, който следва да си нарисуваш на картончето с конец N 1. Аз рисувам до конеца всички знаци за N 1, 2, 3 и т.н.
    Получава се, че за 1 цвят конец има повече от един знак на схемата, защото се шият с различен брой нишки.
    Примера, който давам със снимките цялата първа колона от 1 до 15 се шие с кръстче с 1 кат конец. Втората колона пак кръстче с 2 ката конец вече! Третата колона пак с една нишка се шие, но виждаш вече бода не е кръстче. Четвърта колона е контурен бод, който в инструкцията е наречен стъпков. Той се прави след като ушиеш целия гоблен и е с 1 нишка, като гледаш по схемата в коя дупчица се боцва. За пример слагам част от схема на ланарте, където има такъв стъпков/контурен бод. Малко е пипкаво, защото гоблените на Ланарте са на доста ситна панама.
    За това как се шие кръстче във форума има доста примери, снимки, видео уроци. Може да ги разгледаш напр. тук http://www.goblenite.org/showthread.php?t=7081&page=2
    И нагледно, въпреки че не се вижда много добре част от гоблен на Ланарте на кръстчета: Шие се през нишка!
    Ако някъде бъркам, моля да ме поправите!
    tatiana1234, дано обясненията да ти помогнат. Не е толкова трудно, само трябва да си напишеш знаците на конците. Сега, ако покажеш и снимка на гоблена

  4. #64

    Подразбиране

    didy много благодаря за подробната инфурмация. Гобленът се казва Ден.Защо моите кръстчета не стават толкова плътни ? Да не би да бъркам някъде!Панамата ми е същата .Не мога да ти изпратя схемата. Още веднъж БЛАГОДАРЯ !

  5. #65

    Подразбиране

    tatiana1234, зависи с колко нишки са ти по схема. Може и от снимката да изглеждат толкова плътни. Погледни, че в левия горен ъгъл има бели кръстчета, които са по-тънки. Това е така, защото са с 1 нишка, а по-дебеличките са с 2 нишки.

    "Ден" да не е този
    Струвами се, че някой го беше показвал вече ушит, но може и да бъркам.

  6. #66

    Smile

    Ден / 006054
    [конци DMC] 34.00лв.



    Увеличено изображение
    19 х 19 см.
    http://www.milenastyle.com/catalog/c...oducts_id/1601

  7. #67

    Подразбиране

    tatiana1234, не зная дали гоблена си го купила от Милена стил или даваш само линк към него в този сайт. Ако друг път купуваш Ланарте ти препоръчвам да го купиш от вносителя Axioma, където цените са по-ниски. За сравнение този гоблен, който шиеш при Милена стил е 19/19 см за 34.00 лв., а в ценовата листа на Axioma е 28.50 лв.
    Не правя реклама, просто сравнявам цените

  8. #68

    Подразбиране

    Здравей didy! Още веднъж ти благодаря за помоща.Не разбрах стъпковия бод между кръстчетата ли се прави. На самата схема е показана права линия ,която минава между тях,а на схемата където е описанието за бодовете как се шият са показани на ляво и надясно ,както е при теб четвърта колонка. Не мога да прекарам иглата точно посредата,и за това шия плътно до едното кръстче. Не знам това правилно ли е! Дано да съм обяснила правилно,за да мойеш да ми помогнеш.

  9. #69

    Подразбиране

    tatiana, да си кажа честно за контурния бод не можах да разбера обяснението ти
    Гледай как е дадено в самата схема. Може да е права линия контурния бод, но тази линия е съставена от няколко отделни бода. Има случаи когато е цяла линия, но ме съмнява при твоя гоблен да е така. А къде трябва да боцкаш контура - ами в същата дупка, където ти е кръстчето. А сега аз как го написах

  10. #70

    Подразбиране

    здравейте на всички,търся схеми на гоблена Арабско момиче ,или най-добрата оферта.Благодаря.

  11. #71

    Подразбиране

    Аз съм шила Арабското момиче с гобленов бод на тунирана панама и разработка на възрастната продавачка от магазина на ДМС.Ако си от София се обади

  12. #72

    Подразбиране Кръстат бод

    Момичета,моля за помощ.Реших да се пробвам да шия с кръстат бод и се сещам,че преди време срещнах една инструкция,как се шие по хоризонтал,по вертикал и по диагонал вдвете посоки.Сега не мога да я намеря и моля някоя от вас ако я има ,да ми даде линк
    Благодаря
    rusinova@mail.bg

  13. #73

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от RUSINOVA65 Виж мнение
    .... срещнах една инструкция,как се шие по хоризонтал,по вертикал и по диагонал вдвете посоки.Сега не мога да я намеря и моля някоя от вас ако я има ,да ми даде линк
    Благодаря

    ако искаш погледни тук http://www.wiehler-gobelin.com/info_...30&language=de


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

  14. #74

    Подразбиране

    Вече мога да ви покажа първия си опит на кръстчета.И толкова ми хареса да шия така,че надали ще се върна на гобленовия бод/въпреки ,че имам един куп готови комплектовки/
    rusinova@mail.bg

  15. #75

    Подразбиране

    Реклама:
    didy,много хубаво обясняваш,и аз понаучих нещо от теб.Предстои ми един гоблен на Ланарте да шия и съм доволна че намерих толкова подробни обяснения.

Страница 5 от 13 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •