Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 38
  1. #16

    Подразбиране

    През седмицата ще го преведа на спокойствие
    ,защото сега само ме прескачат децата и да не объркам нещо Щото си е доста превод и обяснения и това тесто майка

  2. #17

    Подразбиране

    Да, разбрах, че е със закваска, затова ме заинтригува.

  3. #18

    Подразбиране

    Здравейте .Имам поръчка от Nikol_82 да кажа на Djemma ,че се налага малко да изчака с превода ,че компа й се е повредил. Щом го оправят ще пише.

  4. #19

    Подразбиране

    Аааа, няма проблем. Аз си чакам търпеливо тука.

  5. #20

    Подразбиране

    Ето ви една идея за козуначено руло, взета е от чешки сайт. Снимките са мои .




  6. #21

    Подразбиране

    Разкошно е това рулце. Давай направо рецептата че ме заболя корема само като го гледам.
    zeza_v@abv.bg

  7. #22

    Подразбиране

    Джема,изглежда страхотно Много се извинявам ,че още се бавя с превода,но имам проблем с една от програмите на компа и трудно гледам и чета нещо му направих ,а сега нямам възможност за преинсталация ще се постарая при първа възможност да направя превода

  8. #23

    Подразбиране

    Не се притеснявай, няма никакви проблеми. И да не стане тази година- все ще има идруг Великден. Шегувам се, наистина не ми е спешна рецептата.

    А колкото до рулото- правих го с козуначено тесто, исках да пробвам как ще с еполучи самото му правене. Обаче Наталина в друг форум сподели, че с рецептата за козунак не е добре, меко е тестото и се разплува. Следващият път ще пробвам с една нейна рецепта за виенски кифли- тестото било чудесно за работа и запазвало форма.

  9. #24

    Подразбиране

    Ох,аз в събота правих един експеримент и направо се окъшмерих замесих за козунак вечерта и направих кифлички с половината тесто и си викам-ще оставя другата половина цяла нощ да втасва да видя какво ще излезе и какво стана на сутринта,тестото беше кисело все едно съм слагала оцет,а съм питала майка ми как тя ги правеше козунаците и тя ми беше казала,че ги оставя цяла нощ да втасват без да меси постоянно и ставали пухкави като се изпекът е моя не стана такъв и беше потъмнел и кисел ,ужас Така не съм се дънила ,дори когато започнах да се уча да меся козунаци А в събота мисля да замеся за едни кофли,които като ги видях в бг мама на Нела направо започнах да слюнко отделям

  10. #25

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Nikol_82 Виж мнение
    Ох,аз в събота правих един експеримент и направо се окъшмерих замесих за козунак вечерта и направих кифлички с половината тесто и си викам-ще оставя другата половина цяла нощ да втасва да видя какво ще излезе и какво стана на сутринта,тестото беше кисело все едно съм слагала оцет,а съм питала майка ми как тя ги правеше козунаците и тя ми беше казала,че ги оставя цяла нощ да втасват без да меси постоянно и ставали пухкави като се изпекът е моя не стана такъв и беше потъмнел и кисел ,ужас Така не съм се дънила ,дори когато започнах да се уча да меся козунаци А в събота мисля да замеся за едни кофли,които като ги видях в бг мама на Нела направо започнах да слюнко отделям
    Майка ми меси козунаци вече повече от 30 год,за домашна консумация разбира се и почти винаги ги оставя през нощта да втасват и досега не са потъмнявали ,най много -да излезат от съда.Да не би да си били на прекалено топло ?
    Мълчанието невинаги доказва наличието на ум, но доказва липсата на глупост.

    Код за 5$ отстъпка в www.iherb.com :ROV994

  11. #26

    Подразбиране

    http://translate.google.com/translat...25C3%25AC%253A
    Джема ,тук съм ползвала онлайн преводач, защото още не съм оправила компа,за да разгледам подробно всичко,ако нещо не ти е ясно само ми кажи .Съжалявам,че се наложи да ползвам преводача на компа,но ми трябват още 3 монитора,за да виждам всичко ясно ,защото не ми работи разделителната програма А сега нямам възможност да го нося за преинсталиране Дано да съм била полезна и по този начин

  12. #27

    Подразбиране

    Благодаря. Не се притеснявай. Аз вчра седнах и си я преводох - е и аз позлвах Гугъл, но се справих. ДАже я постнах в бг мама. Мисля да го пробвам аз това панетоне. Макар че съм на работа , но ще го измисля.

  13. #28

    Подразбиране

    Най-сетне и тук мога да кажа Христос Воскресе !
    Този Великден не се старах много ,но все пак да покажа някои неща http://www.snimka.bg/album.php?album...5&pid=11681647

  14. #29

    Подразбиране

    А това е моят принос в картинките за Великден!

    http://taniak1.multiply.com/photos/album/123/123

    Имам проблем с месенето - слаби са ми ръцете!
    Кажете ми как да ги докарам козунаците да са на конци, без много и дълго месене????

  15. #30

    Подразбиране

    Реклама:
    TDK ,страхотна трапеза Ти каква рецепта използваш за козунаците

Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •