Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Показване на 31 до 43 от 43
  1. #31

    Подразбиране

    Досега мълчах, защото не ми се иска да навлизам в излишни спорове. Но от написаното по-горе успях да разбера, че ми е изпратена някаква схема на Солария. Държа да заявя, че схеми на тази фирма не събирам и не съм проявявала интерес към тях. Вилерови схеми съм получавала, но на Солария НЕ.
    От горепосочения сайт схеми не мога да махам, защото не е мой. Това може да направи само собственичката.

  2. #32

    Подразбиране

    Та по повод на авторските права, какво мислите за "Ездачката" на Солария:
    http://www.solaria-gallery.com/gobleni/index.html - в темата Портрети
    и Surorile Paccini на Гобленсет
    http://www.goblenset.ro/modele-noi-m...page=3&sort=2a

  3. #33

    Подразбиране

    Аз също не исках да се намесвам, но аз съм свалила Ездачката от руски форум, може би тя е истинската!? :?
    dani_m29@abv.bg

    Без картинка схеми на гоблени не изпращам

  4. #34

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Deizi_d
    Аз също не исках да се намесвам, но аз съм свалила Ездачката от руски форум, може би тя е истинската!? :?
    Може ли да видим и твоята ездачка, Дейзи? Вече разгледах двете ездачки, които Валя показа. Има разлика в цветовете и в дърветата, а вероятно и друга.

  5. #35

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Valja
    Та по повод на авторските права, какво мислите за "Ездачката" на Солария:
    http://www.solaria-gallery.com/gobleni/index.html - в темата Портрети
    и Surorile Paccini на Гобленсет
    http://www.goblenset.ro/modele-noi-m...page=3&sort=2a
    На мен ми изглеждат като 2 различни разработки на една и съща картина, на автор, който вече не може да претендира за авторски права.

    П.П. И разработката на Солария ми харесва повече.

  6. #36

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от alys
    Вече разгледах двете ездачки, които Валя показа. Има разлика в цветовете и в дърветата, а вероятно и друга.
    Да, на Солария има двойно повече цветове и е мн по-детайлно...

  7. #37

    Подразбиране

    Уф, момичета, много ми е мъчно за това в което се превърна нашето местенце.
    Искам да ви кажа как ги разбирам аз нещата от всичко прочетено до този момент.
    Значи- фирмите, когато ползват дадена картинка за да създадат схема, те не претендират за авторски права върху картината (ако не е наистина тяхна), а претендират за права върху схемата и съгласете се, че в крайна сметка след като първоизточника, в смисъл ползваната картинка е една и съща, то няма как и схемите да са кой знае колко различни (плюс-минус някой друг цвят и толкова), нали все пак крайния резултат трябва да е един и същ, кокичето си е кокиче, няма как да стане на минзухар и съответно схемите ще си приличат. Друг е въпроса, че поне на мен ми е писнало да гледам едно и също в различни вариации. Защо тези дизайнери не се поръзмърдат малко и не направят нещо наистина оригинално и когато го види човек да каже "Това е на еди коя си фирма", а не като например "Коне в реката" (и тем подобни повтарящи се)-иди, че разбери на кого са. Пък и същите тези фирми вместо да ни хващат за гушите (нали знаете- бий магаре, по-магаре), защо не направят нещо, с което хората да предпочетат да си поръчат от тях комплектовка, а не да си я свалят от нета (там винаги ще има- неизбежно е) и да си купуват конците сами. Ами измислете нещо бе хора, създайте някаква интрига, бонуси,конкурси, че и томбули ако щете за вашите клиенти.
    Не знам и аз вече какво да мисля, загубих ума и дума, едно обаче със сигурност знам, че си искам старото уютно местенце.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  8. #38

    Подразбиране

    Това е още един вариант на "Ездачката".
    Моля, ако някой установи кой е направил оригиналите на Вилер да го сподели!
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  9. #39

    Подразбиране

    Нана, браво, по-бърза си от мен! Точно него имах предвид
    dani_m29@abv.bg

    Без картинка схеми на гоблени не изпращам

  10. #40

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Jasmina
    ке покушам да ме разбирате
    могу да разбирам ама не и да писем по бугарски
    али језик је сличан па ке покушам
    да авторска права
    дама која је објавила Вилерове и Солариа шеме није у праву
    Много нас купује те шеме и меља их са другима'то није забраљено
    али нико од нас нема право да их јавно објави
    ТО ЈЕ КРШЕЉЕ ЗАКОНА О УАТОРСКИМ ПРАВИМА
    НЕ БРКАЈТЕ АУТОРСКА ПРАВА СЛИКЕ
    И АУТОРСКА ПРАВА ОБРАДА СЛИКЕ У ГОБЛЕН
    ДАНИМА ПРАТИМ СТА СЕ ДЕШАВА
    ВЕОМА САМ ЛУТА ЗАТО СТО ЈЕ ШЕМА 1290
    ЗЛОУПОТРЕБЉЕНА
    ЈА САМ ЈЕ СКЕНИРАЛА СА СВОЈЕ ОРИГИНАЛНЕ/ЛЕГАЛНО КУПЉЕНЕ/
    И ПОСЛАЛА КАО ПРИВАТНУ ПОШТУ А НЕ ДА БИ ТО НЕКО ОБЈАВИО
    ТАКОЂЕ ИСТИ ЈЕ СЛУЧАЈ И СА ШЕМЕМА
    СВЕТА ПОРОДИЦА'СОЛАРИА КОЈУ САМ ПОСЛАЛА ВЕНЕТИ-ВЕМИТЕ
    ПОСЛАЛА САМ ЈЕ ПРИВАТНО А ИСТОГ ДАНА ЈЕ БИЛА НА ПИРАТСКОМ САЈТУ
    ДАЉЕ ШЕМЕ 2003 И ПОТОЧАРА СУ ТАКОЂЕ МОЈЕ СКЕНИРАНЕ ШЕМЕ
    МОЛИМ ВАС ДА ТЕ ШЕМЕ СКЛОНИТЕ
    ДАМЕ КОЈЕ КУПИЈУ ШЕМЕ И ВЕЗУ ГОБЛЕНЕ РАЗУМЕЋЕ А ОНЕ КОЈЕ
    ТРАЖЕ ПО ИНТЕРНЕТУ И ПРОДАЈУ ТЕ ИСТЕ ШЕМЕ НЕЋЕ И ПОДРЖАЧЕ СВАКИ ПИРАТСКИ САЈТ ШТО ЈЕ ВИШЕ НЕГО ТУЖНО
    УВАЖАЕМА Jasmina,
    прочетох и двата Ви поста във форума или по точно в тази тема и не разбирам
    за какво точно се засягате ,като във вашите два албума има толкова български схеми на Солария ,Гинокардия и т.н ,нима всички тези схеми вие си ги купихте и сканирахте и затова са в албума Ви ,нали и те са получени от такива като нас
    включително и от мен .А да не говорим че всичките Вилерови схеми които са на страниците Ви също си ги купихте и друг неможе да ги показва.
    Ще Ви посъветвам нещо-АКО НЕ ЖЕЛАЕТЕ ВАШИТЕ СХЕМИ/те дори не са ваши а просто сте сканирали чужди/ДА ГИ НЯМА ДРУГ -ПРОСТО СИ ГИ ЗАПАЗЕТЕ ЗА СЕБЕ СИ И НЕ ГИ ИЗПРАЩАЙТЕ НА ДРУГ.
    Колкото до схемата 1290 която е в страницата която посочвате -тази схема не е ВИЛЕРОВ ОРИГИНАЛ а СРЪБСКА-не споря че не е ваш скан --това правите ли разлика,ако не правите пишете ми в ЛС да ви изпратя оригинала и тогава сравнете.
    Ако спорим за сканове със сигурност от спорове за това за друго във форума няма да има място.
    Моите уважения към Вас защото ви познавам не от сега но нека бъдем РЕАЛНИ.

    Ако не успеете да преведете написаното ,ще Ви изпратя превод на СРЪБСКИ и англииски език.

  11. #41

    Подразбиране

    поштована госпођо Ђина
    мислима да смо Ви и ја много пута размењивали шеме
    нисам баш све разумела али реч је о томе да шеме које шаљњм приватном поштом
    просто није у реду да неко јавно објави на сајту
    Ако причамо о ауторским правима апсолутно сам за поштовање права
    Ја шему када купим а куповала их је и моја мајка пре 35 година имам право да поклоним било коме али то јр приватна ствар
    али ја сам купила шему не и право да је објавим
    Ми у Србији смо куповали Вилерове комплете од 1963 године и постојале су две овлашћене фирме које су заступале Вилер
    И даљњмислим да није у реду али заиста немам времена да учествујем у испразним причама
    Јасмина

  12. #42

    Подразбиране Здравейте

    Просто не мога да проумея,както Бамби,защо още се продължава този спор? В крайна сметка какво искате да разделите? Излиза,че дори от Сърбия сме започнали да "крадем" схеми,засрамете се в края на краищата...Изобщо не се учудвам, че 90% от старите участници написнаха този форум и отидоха ва all.bg-
    разбираемо е защо;от близо 2 месеца тук се говори единствено по тази тема,явно всички останали теми са изчерпани...Който иска да си пази схемите,да не ги публикува на публично място! А след като са публикувани,значи мога да си ги изтегля/ако искам,разбира се/ Какво повече има да се говори по въпроса? :?
    Моето хоби и страст - моите гоблени
    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=2567

  13. #43

    Подразбиране Re: Здравейте

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от Пенка Неделчева
    Просто не мога да проумея,както Бамби,защо още се продължава този спор? В крайна сметка какво искате да разделите? Излиза,че дори от Сърбия сме започнали да "крадем" схеми,засрамете се в края на краищата...Изобщо не се учудвам, че 90% от старите участници написнаха този форум и отидоха ва all.bg-
    разбираемо е защо;от близо 2 месеца тук се говори единствено по тази тема,явно всички останали теми са изчерпани...Който иска да си пази схемите,да не ги публикува на публично място! А след като са публикувани,значи мога да си ги изтегля/ако искам,разбира се/ Какво повече има да се говори по въпроса? :?
    Въпроса е в това, че ако някой лично е пратил схема по майл на друг, а този друг му я публикувал и за това са тези недуразумения!!! Ето моето мнение за решаване на проблема, Всеки да подава заявка за схема и който я има да му я праща лично по майл !!! Без публикуване на линкове разбира се !!! :wink:
    Колко е хубаво да умееш да бродираш, толкова е успокояващо и приятно !!!

Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •