Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 17
  1. #1

    Подразбиране Особености на елипсовидните рамки

    При поставяне на гоблен в елипсовидна рамка дали няма да стане ,ако след опъването на плата,на гърба се сложи по-дебел картон с формата на рамката.И към този картон не се залепят или прикрепят по някакъв начин стърчащите парчета плат. Отпред ще си седи опънато,а отзад-прибрано. Само че картона ще трябва да е многооо точно изрязан и хубаво да опира във всички краища,за да не пада.Все пак няма да има никаква опора,освен в стените. Това само ми роди главата като идея,друг е въпроса колко ще е лека за изпълнение.
    Редактирано от teen_f : 13.03.2009 в 12:14.

  2. #2

    Подразбиране

    Аз рамкирах едно малко гобленче в такава форма. На принципа на гергефа е. Червеният (или друг цвят) външен кръг всъщност е от гума, а бялото е с u-образна форма, така че гумата да се побере плътно в улея после. Изваждането на гумата е лесно, по вътрешния кръг опъваш панамата и после както е опънат нахлузваш гумения кръг. Сам човек не може да се справи, трябват няколко ръце. Но не е и толкова сложно, колкото изглежда по обърканите ми описания

    За гръб използвах обикновен лист хартия - бял, А 4. Изрязах кръг с 1 см по-голям диаметър от рамката, очертах на него самата рамка и в този см, който се получи направих разрези - като езичета, които с помощта на малка ножичка, пинсетка, пила, или каквото там тъничко, се промушват между двата обръча.

    Ако има някой, който разбра нещо, да заповяда да го черпя. Ама толкова мога да обяснявам в момента
    Редактирано от teen_f : 13.03.2009 в 12:14.
    zaharcheta@abv.bg

    * * *
    www.radikal.ru -> browse -> избирате желания за качване файл -> загрузить -> кликвате върху ЧЕРВЕНИЯ линк -> копирате -> поставяте копирания линк в мнението си и готово. НЕ Е СЛОЖНО!!!
    * * *
    Използвай бутон "Промени" на мнението си, вместо да пускаш ново!

  3. #3

    Подразбиране

    За елипсовидни рамки не е задължително да има гръб. Хубаво си е и без. Ето едно гобленче, което подарих на майка ми. Тук стърчи едно парченце. Не помня дали само загънах стърчащите парченца да не се виждат... Във всеки сучай, сега, като виси на стената при майка, нищо не стърчи. По принцип може да се изпере в този вид, но не е наложително да е често. Ако толкова държиш, можеш просто да залепиш овален (в случая) картон отзад със сухо лепило, но аз се отказах от подобни дейности, за да може да се пере, при нужда.


    Сетих се, че го давах на оверлог, но можеше повече да се прецизира и нямаше да стърчи.




    Редактирано от teen_f : 13.03.2009 в 12:16.

  4. #4

    Подразбиране

    Рамчиците се продават в комплект с бяло картонче. Ако е само рамка, изрязва се картонче по контура -вътрешния на рамката.Панамата се опъва върху картончето, отгоре прилепва рамката. Отзад оставям около 6-7мм краища на панамата и подгъвам навътре. Изрязвам друго тънко картонче или лист хартия с очертанията на рамката, но с около 1мм по-малко.Залепвам го със сухо лепило върху рамката.Отзад вече всички краища са скрити и е чистичко.Това гръбче ми служи и за надписване.
    Редактирано от teen_f : 13.03.2009 в 12:15.

  5. #5

    Подразбиране

    Аз съм много доволна от тези рамчици, опънах си сама без проблем, излишния плат го изрязах и си ги закачих на вратата. Не знам какво ви притесняма гърба, аз гръб на гоблени не гледам, мен ме вълнува лицето

    Ето тук моите рамкирани патоци:


    Иначе като стана дума за рамкиране, мога да споделя адреса на едно прекрасно ателие във Варна, където имат хубави идеи за рамки, както и цените са от прилични, по-прилични.
    Позволявам си да цитирам една позната от съседния форум, благодарение на нея масово си рамкираме вече там нещата:

    Ателието за рамкиране се намира на Кюстенджа 3, казва се Арт империал, имам и телефон 634109. Работят много хубаво (само да не прозвучи като реклама), в смисъл отзад няма тиксо или темподобни, а е шперплат, опъват добре и най-важното, много ЕВТИНО е. За сравнение, последното което рамкирах беше Зимата с параклиса, шит 1:4, което е поне 70х90, с дървено паспарту, рамка широка 7 см и антирефлексно стъкло и ми излезе 45.60 лв. По-ниска цена във Варна не съм намирала.
    В това ателие, тези две рамки с антирефлексно стъкло и с паспарту ми излезнаха общо 30 лв http://media.snimka.bg/1206/008666580-big.jpg;
    http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=8666579

    Редактирано от 3axap : 28.02.2009 в 18:30.

  6. #6

    Подразбиране

    тези рамки всъщност нямат стъкла не се ли цапат гоблените и не се ли прашат

  7. #7

    Подразбиране

    По-лесно се свалят и можеш да ги изплакнеш ,когато си пожелаеш,а и да ги изчеткваш отвреме-навреме.

  8. #8

    Подразбиране

    може да пробвам с някое малко гобленче

  9. #9

    Подразбиране

    Аз вече уших 3 на Роял Париж.Много живи делфинчета ,едно симпатично котенце с пепрудка и конче.Изглеждат много хубаво и ако са за детска стая е по- безопасно.Не са и скъпи 10-12 лв с рамчицата с цвят подходящ с гобленчето.

  10. #10

    Подразбиране Елипсовидни рамки

    Все, рамки забраны, чтоб валялись у меня, в обмен на 2 сникерса из старых запасов.

  11. #11

    Подразбиране Елипсовидни рамки

    Здравейте,

    търся къде в София да направят елипсовидни рамки (с такива орнаменти като дърворезба) за 4 гоблена на майка ми - по точно за четирите сезона.
    Правоъгълни рамки с много хубави орнаменти правят на много места, но тя иска точно елипсовидни. Моля ако някой има някаква информация ще съм ви много благодарен.

  12. #12

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от danieldd Виж мнение
    Здравейте,

    търся къде в София да направят елипсовидни рамки (с такива орнаменти като дърворезба) за 4 гоблена на майка ми - по точно за четирите сезона.
    Правоъгълни рамки с много хубави орнаменти правят на много места, но тя иска точно елипсовидни. Моля ако някой има някаква информация ще съм ви много благодарен.

    Здравей, до колкото аз знам, много рядко и трудно се намират елипсовидни рамки. Продавачи на рамки са ми казвали, че ги вземат от чужбина и излиза доста скъпо, ето защо хората не купуват. Разбира се има и по-евтини елипси в кафяво например, но лично на мен не ми харесват. Простеят ми и гоблена не стои добре в тях, още повече пък ако са без орнаменти, просто изглеждат като гергеф. И пак се стига до констатацията, че всяко хубаво нещо е скъпо. Дори и да намериш елипсовидни златни рамки с орнаменти, цената ще е доста солена за жалост. Като гледам сега елипсовидните гоблени ги слагат в правоъгълна рамка с овално паспарту. Излиза по-евтино, донякъде е по интересно и разчупено, избора е твой.

  13. #13

    Подразбиране

    Мерси за отговора. И колко долу-горе би струвала една такава рамка?
    И въпреки цената все пак насочете ме някъде къде да питам някой които биха я свършили тази работа, дори и да се чака поръчка от чужбина.

  14. #14

    Подразбиране овални рамки

    Здравейте! Овални рамки прави един заядлив дядка на спирката на трамвай 20 на жинския пазар.Има един безистен, пише корнизи и рамки и той е там.Не знам колко струват.Той много приказва и трудно казва цена,ако не носиш гоблена. Успех!

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Здравейте,написано е много отдавна, но все още ли търсите елипсовидна рамка?.Ако да -обадете се на 0886810708. Според мен по-правилно е да се говори за овална рамка,която геометрически погледнато може да бъде разновидност от овалите на Касини.Повече на тази тема ще пиша в блога си "Декоративни рамки".
    Редактирано от niksat : 25.03.2014 в 18:39.

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •