Ния, много мъдро решение за тази тема.Наистина в спора се ражда истината.
Според мен ниой никого не иска да обиди.Всички тук сме болни от една съща болест-гоблени и схеми.
Обидното е,когато си положил труд,изгубил си време в ровене,за да помогнеш,а накрая си видиш схемата побликувана в някое списание.
Или ако си положил голям труд,за да пренабереш схема,за да бъде читава,изпратил си я на някого и накрая той я разпространил из целия интернет или в по-лошия случай-цъфнала в някое плагиатско списание.
Всички търсим схеми,за да шием някоя картина или колекционираме дадена тематика,както някои колекционират марки,и после им се любуваме,защото и 100 живота не са достатъчни да ушием всичко,което ни харесва.
Но все пак не сте ли съгласни разни самозвани "дизайнери" да използват нашата страст и труд за комерсиални цели?От това се дразним много "колеги".
Лично аз,ако разполагам с търсена от някого схема,винаги му я изпращам или му посочвам линк,където съм я срещнала.Но просто мен ме вълнуват пейзажи и икони и само там мога да бъда от полза.Вилер също го харесвам,но схемите-пренабори,които имам са чужда интелектуална собственост и нямам моралното право да ги разпространявам и са в плановете за ушиване.
Така,че наистина нека да не се обиждаме и да не бъдем толкова тънкообидни,а да се разберем циливизовано и като интилигентни хора,посветили се на едно тъй изтънчено изкуство.