Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 30
  1. #1

    Smile С какви конци да шия?

    Здравейте! Ще започвам нов гоблен и се чудя с какви конци да го шия. Не съм шила никога с Ариадна и виждам , че с тях излиза наполовина по-евтино в срамнение DMC и Анхор. Чудя се, защото ми казаха, че Ариадната са малко по-тънки от другите и ако шия с две нишки , може да белее. Някой шил ли е с Ариадна? Отразява ли се много на качеството на шиене? С три нишки ли трябва да го шия?:

  2. #2

    Подразбиране

    Гери, всичко е въпрос на избор. Аз лично съм доволна от Ариадна и съм също много доволна и от ДМС.Ако обаче гоблена в оригинал е в ДМС, много внимателно конвертирай конците, аз вече се опарих.

  3. #3

    Подразбиране

    Гери,ако шиеш 1:1 наклонен бод,може с Ариадна с 2 нишки. Честно да ти кажа шила съм и с Ариадна и с Puppets и с Анхор и с DMC.Последните определно най-много ми харесват и като плътност и като цветове и като наситеност

  4. #4

    Подразбиране

    Повечето ми гоблени са с Ариадна,а където не може да се конвертира,използвам дмц.Много съм доволна от Ариадна.4 гоблена имам само с Ариадна - и 1:1 и 1:4.Ако искаш конвертор,пиши ми.

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  5. #5

    Подразбиране

    почти всичките ми гоблени са с ариадна и българско мулине.доволна съм от резултатите.шия гобленов бод с две нишки.

  6. #6

    Подразбиране

    Гери аз също съм шила с ариадна и съм доволна.Не се колебай да шиеш а с ариадна

  7. #7

    Подразбиране

    И аз също ще кажа, че съм много доволна от конците ариадна, а съм шила и с анхор, пъпетс, DMC, венус. Мога да ти кажа, че досега конец ариадна не ми се е късал, както твърдят някои. Ако цветовете са подбрани както трябва стават много хубави гоблени и да ти кажа няма почти никаква разлика в плътността им в сравнение с другите конци.

  8. #8

    Smile

    Благодаря ви момичета! ВИЖДАМ ЧЕ МНЕНИЯТА СА РАЗНОРОДНИ, НО КАТО ЦЯЛО АРИАДНАТА СЕ ХАРЕСВА. ЗНАЧИ ГОБЛЕНЧЕТО КОЕТО ЩА ЗАПОЧВАМ, Е ОТ СПИСАНИЕ "ГАЛЕРИЯ БРОДАРИЯ" НА МИЛЕНА И ТАМ ГО ДАВАТ С КОНЦИ АРИАДНА. ИМА НА ДМЦ ЛЕГЕНДАТА, НО ПОДБОРА Е ПРАВЕН ЗА АРИАДНА И ЗАТОВА СЕ ЧУДЯ.

  9. #9

    Подразбиране

    Гери кое гобленче си харесала от списанието можеш ли да ни покажеш снимка

  10. #10

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от jivi Виж мнение
    Гери кое гобленче си харесала от списанието можеш ли да ни покажеш снимка
    Ами аз все още незнам как се качват снимки тук, ще трябва да се поогледам А гобленчето е един натюрморт : Антична ваза, от броя за м .Февруари 2008 година

  11. #11

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от geri_73 Виж мнение
    Ами аз все още незнам как се качват снимки тук, ще трябва да се поогледам А гобленчето е един натюрморт : Антична ваза, от броя за м .Февруари 2008 година
    Оооооо, този гоблен и аз съм го почнала, но още съм съвсем в началото а и в момента е в застой, понеже не ми хареса как се получава и започнах друг гоблен а него го оставих, но след това видях една съфорумка която е доста напреднала с него и ми хареса резултата, така че ще си го довърша като свърша това което шия в момента.
    това е моят етап с дмц

  12. #12

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от elli Виж мнение
    Оооооо, този гоблен и аз съм го почнала, но още съм съвсем в началото а и в момента е в застой, понеже не ми хареса как се получава и започнах друг гоблен а него го оставих, но след това видях една съфорумка която е доста напреднала с него и ми хареса резултата, така че ще си го довърша като свърша това което шия в момента.
    това е моят етап с дмц
    А с какви конци го шиеш?

  13. #13

    Подразбиране

    с ДМС, пише го под картинката

  14. #14

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от geri_73 Виж мнение
    А с какви конци го шиеш?
    шия с DMC

    Между другото не знам дали знаеш но този гоблен има и друг вариат, оригинала на фирма PANNA го ши viking миналата година и се получи доста добро съчетание на цветовете, но дизайнът му е малко по различен има разлика и във фона и в плодовете(май само вазите са същите),
    ето картинка да го видиш

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •