Показване на 1 до 6 от 6
  1. #1

    Подразбиране Кашкавалени кюфтета

    Скарлет забърка салатата,а аз ще ви предложа рецепта за кюфтета от кашкавал.
    550гр.кашкавал настърган на ситното ренде
    2 яйца
    2 супени лъжици брашно
    подправки - по ваш вкус
    Омесваме добре,пържим в много горещо олио.
    Аз предпочитам да загребвам от сместа с лъжица,на който както му е удобно...
    А сега някой да сипе и по една чашка....!

  2. #2

    Подразбиране

    rosi_vesko,едно въпросче имам - никаква ли панировка нямат кюфтенцата? Да не се разкапят ?
    Благодаря за рецептата.

  3. #3

    Подразбиране

    Не!Няма панировка,затова се пържат в много горещо олио,то ги запечатва.Сместа е гъста като на кюфтета от кайма.

  4. #4

    Подразбиране

    Мерси!
    Дъщерята е фен на кашкавала,тя ще пробва....

  5. #5

  6. #6

    Подразбиране

    Реклама:
    Здравейте, искам да Ви предложа моята рецепта за кашкавалени кюфтета. Рецептата я имам от готвача в стола на учреждението, където работих.

    Рецептата е следната:
    80 г кашкавал
    40 г брашно
    40 мл прясно мляко
    1/2 яйце
    черен пипер
    сол - ако има нужда
    олио за пържене

    Кашкавала се настъргва на едрото ренде. Белтъците се отделят от жълтъците, избиват се на сняг до сгъстяване. Жълтъците, прясното мляко и пресятото брашно се съединяват и разбъркват с тел, докато се получи гъста каша. Смесваме настъргания кашкавал с белтъците и останалата смемс, прибавяме чи ерния пипер. От сместа се взема с лъжица и се пържат в маслена баня. Сервират се с гарнитура от пресни зеленчуци или туршия.

    Не се стряскайте от количеството на продуктите - това е за една порция.

    Обикновено увеличавам дозата 6 пъти. Ние сме 5-членно семейство и стигат достатъчно за всички.

    Тази смес може да се изсипе в намазана с масло и поръсена с галета тавичка и да се изпече. Отгоре също може да се поръси галета. Става много вкусно и хрупкаво.

    Да Ви е сладко!

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •