Страница 1 от 3 123 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 35
  1. #1

    Подразбиране Каква е вашата мотивация за завършване на гоблена?

    Защо един гоблен като се започне трябва да се довърши
    Какво мислите вие?


    Моите доводи са:
    - да не се размотават конците и панамата /риск да се повредят
    - да се дава пример на поколенията, че като се започне една работа трябва да се довърши
    - за да може човек да усеща удовлетворение от труда си по-навреме


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

  2. #2

    Подразбиране

    Моята мотивация е,че искам по-скоро да си го видя на стената и да му се радвам..а не само да ми стои в кутията и да се подмята...
    Пък и околните да му се радват!
    Редактирано от leti_at : 31.03.2009 в 21:03.

  3. #3

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от leti_at Виж мнение
    Моята мотивация е,че искам по-скоро да си го видя на стената и да му се развам..а не само да ми стои в кутията и да се подмята...
    Пък и околните да му се радват!

  4. #4

    Подразбиране

    Аз не започвам нов докато не завърша стария! Така че нетърпението ми да започна новата красота е моят най-голям (и успешен!) стимул!

  5. #5

    Подразбиране

    При мен е да си го видя на стената окачен и не на последно място да се похваля да ме видят колко съм работна (каза Аби скромнтата)

  6. #6

    Подразбиране

    Аз също шия по един гобленно това беше докато не открих форума Честно казано не мисля да си променям стила, но сега така се наложи - единият е за подарък. Моят най-голям стимул е, че нямам търпение да видя гоблена готов. Колкото по-близо съм до финала, толкова по нетърпелива съм и гледам да шия по-бързо.

  7. #7

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от eleni_genova Виж мнение
    Аз не започвам нов докато не завърша стария! Така че нетърпението ми да започна новата красота е моят най-голям (и успешен!) стимул!
    Само че аз, за съжаление, не винаги успявам да се сдържа и започвам нов, преди да съм свършила стария

  8. #8

    Подразбиране

    Днес мога да добавя още една причина да се завърши гоблена по-навреме
    Остават ми последни 3-4 квадрата от схемата и един от конците взе чувствително да привършва. От всички останали ще имам излишък, но този с 0.5-1 метър няма да ми стигне. Обадих се на ЕТ Иванка Иванова - Габрово. Любезно ми услужи жената и ми каза на този знак, кой номер Анхор съответства. НО комплектовката е правена преди 5-6 години и в магазина видях, че вместо да синее, този цвят, който ми каза г-жа Иванова жълтее .... От каталога на Анхор пък намерих един, който да е аха-аха същия - нали и Анхор скоро прави промени по гамата си
    Та извода е: започнатото е добре да се доведе по-навреме до края


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

  9. #9

    Подразбиране

    Оххххх! Как обичам да ги започвам..... и ...колко трудно се мотивирам да ги завърша.....

  10. #10

    Подразбиране

    Аз също не започвам нов гоблен ,ако не съм свършила предния.Може да постои няколко дена ако не върви нещо .В последно време това което шия бяха все за подаръци ,така че ща неща трябваше да ги ушия .Бяха голямо предизвикателство, средни, но трудни за шиене.1 Девойка с леопард за рождения ден на малката ми дъщеря ,а другия Между два свята за рождения ден на голямата ми дъщеря и двата са по схеми от Галерия Бродерия.Понякога домашните вкъщи ме предизвикват ,че нещо не мога да ушия.Това също може доте стимулира за да им докажеш ,че не са прави. Извиняам се за дългия пост.

  11. #11

    Подразбиране

    Единствената ми мотивация да завърша даден гоблен е да имам поставен срок, т.е. да е свързан с нещо, а не просто да го ушия. Няма ли срок.....бързо съм го почнала ,че ми е харесал,но... може и след години да го завърша.
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  12. #12

    Подразбиране

    Аз пък шия който и колкото ми харесва.Понякога стои недовършен някой една година-откривам го и го довършвам с огромно удоволствие.Не търся стимул да завърша, само удоволствието!!!

  13. #13

    Подразбиране

    Досегашният ми труд върху този гоблен да не е хвърлен на вятъра...... (т.е. да не си плюя върху труда)... И да ми се махне най-накрая от главата, че не мога да го гледам повече.....
    Редактирано от rostso : 09.04.2010 в 13:02.

  14. #14

    Подразбиране Отново за мотивацията

    Аз шия един голям и между другото ушивам по няколко малки - успоредно. Май наистина мотивацията ми е удоволствието по време на шиене. Но винаги буксувам при довършване на гоблена, обикновено фона. Мнооого е досадно. Но пък си мисля и събирам идеи за следващия голям проект.

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    И аз като повечто от вас колкото повече се доближавам до края, толкова е по-голямо нетърпението ми да го ушия. Случва се (особено откакто открих този форум) да ми се иска страшно много да започна нещо ново, но си казвам ако го почнеш кога да му се не види ще ги завършиш и двата? Не стига, че нямам толкова време, колкото ми се иска, ами и няма скоро да видя нито един от двата да краси дома ми. Така че дерзая и се старая да го приключа бързо, за да мога да започна новата красота!
    Когато имаш любов край себе си, имаш всичко. Когато я нямаш, не е важно какво друго имаш...

Страница 1 от 3 123 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •