Показване на 1 до 5 от 5
  1. #1

    Подразбиране Превод на някои английски думи от сайтовете

    Да помогнем на тези,които не са много наясно с английския.
    Очаквам вашата подкрепа и допълнения,тъй като се оказва,че руския ми език е много по-добър от английския.
    Нека тук са отправят въпроси за помощ по английски относно сайтовете за гоблени.

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  2. #2

    Подразбиране

    tapestry-гоблен
    download-свали
    upload-качи
    еаster-великденски
    landscapes-пейзажи
    animals-животни
    hunting motifs-ловджийска тема,мотиви
    embroidery-бродерия
    cross stitch-кръст-бод
    back stitch-контурен бод
    half stitch-полукръст
    children-детски,деца
    find-търси,намери
    autumn-есен
    spring-пролет
    winter-зима
    summer-лято
    free-безплатно,свободно
    magazines-списания
    symbol-символ
    size-размер
    color-цвят
    strand-чиле,шнур,връв
    petit point-гобленов бод, пр някои фирми се среща и като "continental stitch"
    cording-"мартеница"-бленд от 2 или повече цветове
    floss-буквално означава копринена нишка от пашкул,но тълкуването при нас е нишка от конец няколко ката
    Редактирано от tdm13 : 05.04.2009 в 13:47.

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  3. #3

    Smile

    http://translate.google.bg/?hl=bg&tab=wT

    На мен това ми е много удобно, като трябва да напиша повече от 2-3 думи на даденият език. Даже наскоро с една полякиня се разбрахме посредством преводача Е не съм пробвала унгарския, но..........
    Ако поста е не е за тук - изметете ме.

  4. #4

    Подразбиране

    И АЗ ЧЕСТО ГО ИЗПОЛЗВАМ did.. НО НЕ ЗА АНГЛИЙСКИ.. ЗА БЪЛГАРСКИ..
    УРА Google

  5. #5

    Подразбиране

    Реклама:
    Благодаря на всички,които ми писахте на лични.Пишете корекциите в темата.Много от думите съм превела по смисъл на тълкуване.Поправяйте ме,моля.Пишете правилните неща,там където аз бъркам.Така ще бъдем от полза всички заедно.Лек ден! И благодаря за помощта ви!
    Maрджи,благодаря за насоките

    dig tag,така е,но не всички го изполват.Аз например след като прочетох твоето мнение,се сетих за тази опция.Дано и другите вземат пример от теб.Благодаря
    Редактирано от tdm13 : 05.04.2009 в 13:51.

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •