Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 23
  1. #1

    Smile Кокоши трън

    Здравейте търсих в темата но намерих само един лек, искам да попитам дали някой има такъв или е имал проблем, и как го е разрешил? благодаря предварително, ако има такава тема моля модераторите да я преместят тая


    Любов е да раздаваш винаги без жал и мигом да забравяш кому какво си дал!!!

    kaspar441@hotmail.com

  2. #2

    Подразбиране

    Брат ми си го излекува с лепенки "УРГО" за брадавици и мазоли. Продават и капки със същото лекарство от лепенките. Дядо ми едно време си правеше компреси от магарешки бодил - ще попитам майка дали помни рецептата ... Знам, че е много болезнено и ти желая възможно най-бързо да се отървеш от проблема!

    Няколко рецепти от нета:
    1. Обелваме скилидка чесън, намачкваме го на кашичка и я намазваме върху предварително измития крак. Важно е да се разрани кожата, където се намира кокошият трън, защото, както казахме, тя е твърда и вроговена. Когато мястото се разрани даваме възможност на лекарството, в случая чесъна, да достигне по-лесно до корена на тръна и да го унищожи. Трябва всяка вечер в продължение на няколко дни да нанасяме чесновата кашичка върху проблемното място, като прикрепваме с анкерпласт. Според народната медицина три дни лечение са напълно достатъчни, за да се отървете от болката.

    2. Друга домашна рецепта е по-същия начин кокошият трън да се маже с белия сок на смокинята, докато не изчезне. Когато късате смокиня или листо от дървото може би сте забелязали белия лепкав сок – именно той според народните лечители е вълшебно лековит.

    3. И вече по-нова народна рецепта е тази, която се приготвя от лъжица свинска мас и 4 аспирина. Трънът отново се изрязва в дълбочина, намазва се и се залепва. Важно е да атакуваме всички кокоши тръни, които са ни се появили, но най-вече да локализираме кокошият трън – майка, към който да насочим всичките си сили за унищожение.
    Единственият безкористен приятел на човека в този себичен свят и единственият, който няма да го изостави и няма да се прояви като предател е неговото Куче"
    den_gad@abv.bg

  3. #3

    Подразбиране

    Аз лично на няколко пъти съм се отървавала окончателно от кокоши трън с помощта на прополис (пчелен клей), то е като пластилин, смачква се малко парченце на пластинка и се слага върху тръна и се лепва с лепенка, която трябва да седи поне 3 дена, помякога и седмица, в зависимост от качеството на прополиса, след седмица кожата с тръна пада сама.

  4. #4

    Подразбиране

    Нека се включа и аз, със собствен опит:
    Чесъна не съм го пробвала за мазол, но когато бях малка, със смачкан чесън ми лекуваха нещо, не помня точно, но след престой 1 нощ на ръката ми, сутринта се събудих със огромен мехур, там където беше чесъна и .........така вече 27-28 години имам белег на китката си.
    С лепенки урго, пробвах лятото и мазола на дланта ми изчезна, но наскоро пак се появи и вече е болезнен.
    Млечицето от смокиня помага на кокоши трън, но трябва да е разкъсан, както пише Дени за да може да стигне до огнището и после цялата гадост пада.

  5. #5

    Подразбиране

    И аз като Арахна точно с прополис се излекувах.
    Преди това пробвах с различни неща, но нямаше резултат. Единствено прополиса ми помогна и повече не съм имала.
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  6. #6

    Подразбиране

    Благодаря ви!! мисля да пробвам едно по едно, така със сигурност ще го уморя по един или др начин, ама не мога да разраня, ей това е гадното, че се намира на единия ми пръст от горната страна а и е точно на кокалчето


    Любов е да раздаваш винаги без жал и мигом да забравяш кому какво си дал!!!

    kaspar441@hotmail.com

  7. #7

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Loria Виж мнение
    Благодаря ви!! мисля да пробвам едно по едно, така със сигурност ще го уморя по един или др начин, ама не мога да разраня, ей това е гадното, че се намира на единия ми пръст от горната страна а и е точно на кокалчето
    Тогава започни с лепенките - и да не помогнат на 100%, поне ще разранят мястото достатъчно, за да започнеш да прилагаш другите цярове!
    И още веднъж успех
    Единственият безкористен приятел на човека в този себичен свят и единственият, който няма да го изостави и няма да се прояви като предател е неговото Куче"
    den_gad@abv.bg

  8. #8

    Подразбиране

    аз пък се излекувах с лимонтузо. деиства се по са6тия на4ин но за една но6т се залепва с лепенка. боли но деиства. упех

  9. #9

    Подразбиране

    Може да опитате и това,на мен ми помогна:накисва се кокошия трън в топла вода и се изрязва с ножички кожата над него,след това с тампон за уши се намазва последователно с Перхидрол и Млечна киселина,но само в/у кокошия трън,защото иначе гори здравата кожа

  10. #10

    Подразбиране

    Благодаря ви момичета, аз също ще пробвам методите и ако има резултат ще пиша.

  11. #11

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Araxna Виж мнение
    Аз лично на няколко пъти съм се отървавала окончателно от кокоши трън с помощта на прополис (пчелен клей), то е като пластилин, смачква се малко парченце на пластинка и се слага върху тръна и се лепва с лепенка, която трябва да седи поне 3 дена, помякога и седмица, в зависимост от качеството на прополиса, след седмица кожата с тръна пада сама.
    И аз се лекувам от това чудо с прополис!
    Само да допълня! Преди това мястото е добре да се накисне в топла вода, за да омекне и след това се лепва прополиса!
    За да омекне прополиса леко се нагрява! Аз нагрявам една чаена лъжичка на котлона и слагам парченцето прополис вътре!
    УСПЕХ!!!

  12. #12

    Подразбиране

    И аз да кажа как махнах моя...
    Лепенките от аптеката са страхотни.Но първо си накисни пръста в топла вода,подсушаваш,слагаш кръгчето,отгоре лепенката.Не се маха 24 часа.В кутията има 4 лепенки,за 4 денонощия.Още след втората като накиснах и тръна се разпукна,едно като храстче стана,издърпах колкото мога с пинсета и наново кръгчето и лепенката.След 4 ден имах дупка,не знам как стана...Но до ден-днешен нямам.
    Забравих да поясня - има лепенки за крак и ръка отделни,кръгчето,за което пиша, е отделно в кутията.Струва около 5,00 лева.
    Успех!

  13. #13

    Подразбиране

    И аз преди години лекувах такова нещо. Беше първо един на петата ми, после се появи втори и трети пак на същия крак, но на други места. Чувала съм, че първия трябва да се отстани, а другите изчезват сами и така стана. Но не знам с какво точно го излекувах. Слагах кристали калиев перманганат, слагах домат и салицил, мазах с химически молив и зада завърша пейзажа ходих и на баячка, дето уж лекувала кокоши тръни. И всъщност не знам от какво се махна, но се махна. А един стар кожен лекар после ми каза. че кокошите тръни можели и от чиста вода да се махнат, достатъчно било да повярваш, че това е лекарство. Аз съм доста предубедена към подобен вид лечения, но все пак "Подсъзнанието може всичко"
    Желая ти успех в борбата!

  14. #14

    Подразбиране

    Нека и аз да споделя моя опит.Преди няколко години имах такова чудо на ръцете когато се разрани кокошия трън се разпространява,ето какво направих -ходих на кожен лекар и той третира засегнатите места с течен азот.Процедурата не е болезнена ,но след това стават мехури и трябва да се внимава да не се пукнат и да не се мокрят първите 2 дни.Вече минаха три години откакто съм се отървала от тях,не са се появявали а и белези нямам.

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Видях че е писано за лечение с прополис. И аз и сина сме се излекували по този начин. Дори докторите се чудеха на резултатите. Пробвайте става.

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •