Показване на 1 до 5 от 5
  1. #1

    Подразбиране арабско момиче

    Моля някой да ми каже от къде да си поръчам комплектован гоблен на "Арабско момиче" т.е. панама, конци, схема. Ще ми се да ушия този, който е в по-малък размер и 1:1, но да е по възможност с ДМС конци.
    Благодаря предварително на всички!
    спорна работа на всички запалени като мен гобленарки

  2. #2

    Подразбиране

    http://www.axioma.3clab.com/lanarte.html
    Тук можеш да си купиш оригинала на този гоблен, имат и малкия модел

  3. #3

    Подразбиране Още малко по темата

    Някой шил ли е гоблена''Арабското момиче''в размер 34/44см,на вносител фирма ''Аксиома М''?
    Имам няколко въпроса:
    -Щампата шие ли се?
    -Само бод на кръст ли се шие целия гоблен?
    -Разграфявал ли е някой панамата за по-голямо облекчение?
    -Как точно се шие -ме мога да разбера..1:1 ли?
    Има доста неща изписани по темата,но моля отново някой да ми отговори конкретно!Гоблена ще се шие от жена ,която до сега не е шила такъв тип и не може да разбере..?

    Благодаря предварително за всякаква информация по темата,от хора ушили точно този модел!

  4. #4

    Подразбиране

    Малкия модел се шие на кръстчета и бод, подобен на гобленовия.Схемите на Ланартеса ясни, в 1 колонка на таблицата ,най-отгоре е показано с колко ката и какъв бод се шие,2колонка по-същя начин, може да има и котурен бод.

  5. #5

    Подразбиране

    Реклама:
    Аз съм ушила малкия модел.Основно е кръстче бод ,на тонирана панама.Много точно и ясно са дадени кои знаци се шият с 2 ката конец и с 1 кат. Също има и малък детайл,който се шие като гобленовия бод.Спазва се наклонът на кръстчето и на детайла да е в една посока.Успех!

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •