Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 28

Тема: Панама

  1. #1

    Подразбиране Панама

    Имам много сложен въпрос. Сън не ме носи. Ще почвам този гоблен. Купих и конци и панама. На схемата e описано за панама пиша дословно:
    Fabric: Aida 14, White
    60w x 170h Stitches
    Size: 14 Count, 10.89w x 30.84h cm
    Отидох в магазина и си купих от Аида 14 готова панама на пар4е които са и на нея пише 3706 АИДА
    гъстота: 14ct, 54н/10см
    размер: 35х50см
    Та тука идва и проблема мисла че тази панама е доста едра и уж по размер излиза че е доста по голямо от указаното а по схема като гледам е половин гоблен. И се притеснявам Да не би да е много едра панамата че така става. Дано да сте ме разбрали
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  2. #2

    Подразбиране

    Според мен си купила панама такава каквато се иска - бяла и 14 каунт.
    Схемата не отговаря на размера на панамата никога.Така че не сверявай с нея.
    Можеш да си разграфиш панамата с конец или специален фулмастер и така ще добиеш реална представа колко ще ти е големината на ушития гоблен.

  3. #3

    Подразбиране

    Правилната панама си купила.
    60w x 170h Stitches - означава, че схемата ти е 60 х 170 квадратчета.
    А готовия размер на ушития от теб гоблен ще ти е прибилизително 10.89 Х 30.84 см. Т.е. купеното то теб парче по моя преценка го разрежи на 2 и ще ти стигне за 2 гоблена от тази серия. Оставаш си 50 см. за височина и ще имаш 14 см. отстрани за рамкирене, а ширината 35 см. я сгъваш на 2 и режеш. Така готовото парче ще ти стане - 17.6 х 50 см и така в ширината ще имаш по 3.5 см. отстрани за рамкирене. Прецени дали ще ти е достатъчно.
    Аз имам схемата на гоблена и я разгледах преди да напиша мнението си.
    http://www.snimka.bg/?album%3baid=326795%3bold=1
    pepinapepina@abv.bg
    Среща 11.01.15 г. неделя за 13.00 часа в " Рандеву"

  4. #4

    Подразбиране

    Момичета склонна съм да ви вярвам ама броих и не става много едра е панамата а кръстатото бод4е ми е се едно 4 гобленов бод и нестава набоцках го и с игли да видя ама не

  5. #5

    Smile

    Цитат Първоначално написано от merita Виж мнение
    Момичета склонна съм да ви вярвам ама броих и не става много едра е панамата а кръстатото бод4е ми е се едно 4 гобленов бод и нестава набоцках го и с игли да видя ама не


    4 гобленов бод ти е равнозначен на 11 каунт. /българската панама е 22 каунт и шита по този начин се равнява на 11/

    Аз винаги смятам за 14 каунт-10 нишки =2,00 см /закръглям / и по това което пишеш излиза, че ти трябва 12,00/34,00 см + 8,00 см за отстрани, т.е максимума който ти е необходим е 20,00/42,00 см. Няма начин да не ти стигне.
    Редактирано от did_tag : 12.04.2009 в 09:23.

  6. #6

    Подразбиране

    did_tag благодаря ти! И аз тука шия на българската панама тази която на метър я продават и на нея която е доста по ситна от тази която купих си става точно размера който е описан. И мислих да купя на метър същата. Но тогава пък защо в схемата дават тази едрата Аида 14 която даже и стуваше 7.50 лв парченцето

  7. #7

    Подразбиране

    С pepina_p се заговорихме и за петит стич.
    Имате ли мнение какво е това. Според мене това са половинките бодове. Които ако едно кръстче ми е 4 гобленов бод то при петит стич разбирасе зависи от схемата е примерно това което пускам на карттинка .........
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  8. #8

    Подразбиране

    Тези бодове са така защото се шие на ленена панама

  9. #9

    Подразбиране

    Ето нагледно какво се получава. Като аз кръстчето го шия така ако е цял знак в квадратче като 1. Ако са два знака в квадратче 2. Иначе няма как да шия два знака в квадратче.А може би се цепи нишката ли като са два знака? както е на предния ми пост втората картинка. Аз да не ви досадих много И за петит стич как се шие?
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  10. #10

    Smile

    Когато панамата е 14-ка се шие 1/1 , а половинка бодовете наистина се цепят. Ако го шиеш на българска панама, токава няма да цепиш а ще шиеш като на 2 картинка, която си показала

  11. #11

    Подразбиране

    Шие ми се на българска без да цепя дали ще има разлика или както си е писано така да си го шия?

  12. #12

    Подразбиране

    Ако шиеш на аида ще ти е трудно да спазиш бодовете
    Когато шиеш на лен там Х - целия знак се шие от две нишки през бод
    А двата знака в един бод от една нишка четврт Х

  13. #13

    Подразбиране

    Аз също си мислех, че можеш да го шиеш на българска панама. Тогава само размера ще е малко по- голям- 14х 40 см. И няма да ти се налага да цепиш панамата. Не че аз съм най- големия специалист
    http://www.snimka.bg/?album%3baid=326795%3bold=1
    pepinapepina@abv.bg
    Среща 11.01.15 г. неделя за 13.00 часа в " Рандеву"

  14. #14

    Smile

    Пепи написа специалист и се сетих за човек ушил няколко от вертикалите на Клейтън - Ivanichka . Даже тези дни показа нещо завършено.
    http://www.goblenite.org/showthread.php?t=2380

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    последно реших да си купа българска панама така ще умотам и кофти. Предполагам 4е няма да има разлика

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •