Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 34
  1. #16

    Подразбиране

    Искам да започна този гоблен,но не знам върху каква панама и как да го шия.Някой да го е шил? Моля за съвет
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  2. #17

    Подразбиране

    Искам да попитам тези от вас, които са шили Mirabilia, с 1 или 2 ката конец шиете. И също така с какъв конец закрепяте мънистата. В схемата пише за някакъв Invisible Thread. Дали някоя от вас го е използвала?

    Редактирано от Reni : 01.01.2011 в 20:56.

  3. #18

    Подразбиране Invisible

    Invisible - Това е прозрачен конец.
    Използва се за бижута. Не се препоръчва
    за шевове които са в допир с кожата!
    Макаричката е 200 м.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Редактирано от i.p.stamenova : 02.01.2011 в 10:58.
    Живота е прекрасен
    i.p.stamenova@abv.bg

  4. #19

    Подразбиране

    Здравейте!Харесала съм си един гоблен на дименшънс , но досега не съм шила нищо от тази фирма , схемата е от нета но незная на каква панама да го шия моля за съвет

  5. #20

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от LENKA Виж мнение
    Здравейте!Харесала съм си един гоблен на дименшънс , но досега не съм шила нищо от тази фирма , схемата е от нета но незная на каква панама да го шия моля за съвет
    На обложката на гоблена пише на каква панама е - цвят и каунт.Ако я нямаш покажи картинка и може да ти помогнем
    ------------------------------------------------------
    swetla_wp@abv.bg
    http://swetlapetrowa.snimka.bg/tapes...20586.24997050

  6. #21

    Подразбиране

    izviniavam se za latinizata-dai imeto na goblena ili prika4i kartinka na samia goblen za da pomognem.

  7. #22

  8. #23

    Подразбиране

    Тук нищо не пише.Потърси в схемата.Или дай картинки от там да видим.

  9. #24

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от LENKA Виж мнение
    Здравейте!Харесала съм си един гоблен на дименшънс , но досега не съм шила нищо от тази фирма , схемата е от нета но незная на каква панама да го шия моля за съвет
    Шие се на аида 18ct. ivory (слонова кост)

  10. #25

    Подразбиране

    18 каунт, ivory - така поне пише в инструкцията, която имам.Успех!
    ------------------------------------------------------
    swetla_wp@abv.bg
    http://swetlapetrowa.snimka.bg/tapes...20586.24997050

  11. #26

    Подразбиране

    Колежките са прави-18 каунт ,цвят -слонова кост-ivory.

  12. #27

  13. #28

    Подразбиране

    Здравейте,съфорумци!
    Виждам,че темичката малко е позамряла,но за да не пускам нова реших тук да си задам въпроса.
    Вмомента завършвам гоблен,в който има доста голяма част,шита с метализирани конци.Т.к. досега не съм шила и рамкирала такъв,искам да попитам има ли някакви особености при изпирането и опъването,дали конците няма да се окислят от водата и т.н.-въобще,моля,споделете вашия опит за гоблени,шити с мет конци.
    Предварително благодаря.

  14. #29

    Подразбиране

    Frezia, няма нищо по-специално. Ако ламето е DMC, шиеш с два ката, но с по-къс конец, за да не дава много фира. Изпирането и гладенето са както при гоблен без ламе - хладка вода, мек сапун, гладене от обратната страна. Ако конеца е различен от DMC, броят на нишките зависи от марката. При някои се шие и с една нишка.

  15. #30

    Unhappy Проблеми с ушиването

    Реклама:
    Скъпи дами, отскоро съм се захванала с ушиването на гобленчета и най-вече тези с кръстат бод. Да ама сега попаднах на следния случай и не знам как да го ушия.Прилагам снимка по-долу
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •