Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 21
  1. #1

    Подразбиране Питане за икона!!!

    Първо постнах това в Заявките за месеца, но предполагам, че е по-уместно да го преместя в нова тема, защото искам не само схема на такъв гоблен, а и мнение и съвет от вас! Засега ще оставя и другия пост, ако модераторите преценят, да изтрият който трябва (за което им се извинявам и предварително им благодаря)!


    Мили момичета, някой чувал ли е за икона "Рождество богородично"? Зарязвам всичко (и без друго изобщо нямам време вече!) и искам да ушия една икона за подарък на една църква с това име! Ако няма такава дали е хубаво да ушия просто нещо с Богородица? Ако някой има подобен опит или знае нещо по тези въпроси, моля да ми отговори! За мен е много важно в момента! Пускам този пост тук, ако мислите, че не е на място, ще си открия нова тема! От сърце ви желая хубава вечер! И бъдете здрави!!! Няма нищо по-ценно от това!!!

  2. #2

    Подразбиране Рождество богородично

    Това е, доколкото имам информация.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  3. #3

    Подразбиране

    Елени,преди две години ших подарък за нова църква и после за параклис-обясниха ми,че е достатъчно да е Богородица.Но щом искаш да съвпада с името на църквата-може някой да ти помогне от форума.успех!

  4. #4

    Подразбиране

    Благодаря! Стига ми да знам, че може да е коя да е Богородица! Все пак ако има друг, който иска да сподели и има опит с такива подаръци, нека сподели как се прави точно, нарича ли се, освещава ли се предварително и т.н. И понеже лятото изобщо не мога да шия, имам още много време да реша коя ще е и да го направя! Мерси още веднъж! Пазете се, момичета! Прегръщам ви!

  5. #5

    Подразбиране

    Мисля че можеш да си избереш някоя Богородица и нея да ушиеш. Не е необходимо да търсиш точно тази икона каквото е името на църквата. Гледай само иконата ти да е православна, а не католическа. След като вече е готова, попитай в църквата дали трябва да я осветиш предварително или те ще го направят след като я подариш. Там най-добре ще те посъветват.

  6. #6

    Подразбиране

    Миличка,според мен щом си решила да правиш такъв подарък за църквата,аз смятам ,че може да е каквато и да е икона. .Щом като я занесеш в цървата там ще я осветят и под нея ще напишат името ти,и че е дарение от теб.Така поне е в нашата църква.Ти ушии това,което ти подсказва и диктува сърцето!

  7. #7

    Подразбиране

    Благодаря на всички за съпричастността!

  8. #8

    Подразбиране

    Дъщеричката ми като беше на 2-3 годинки падна от една люлка и можеше на остане на място..тогава се нарекох да ушия една икона и да я подаря на някоя църква .Отидох в магазина харесах една Богородица, зарязах всичко друго,което шиех...направих я за един месец...Вече не помня ..май я осветих в др. църква и тогава я подарих в църквата, където е и до днес...Там надписах от кого е ..Майка ми ходи в същата черква по празници и си я виждаме...много ми е хубаво. Направих го най-вече и за здравето на дъщеря ми...
    Разгледай сайта на Солария за мен тя е ненадмината що се отнася до иконите...аз малко по-късничко я открих за съжаление и моята Богородичка беше на Милена стил...

  9. #9

    Подразбиране

    Здравейте отново от мен след дългото отсъствие!
    След като цяло лято не пипнах игла и конец, сега се завърнах и се посветих на намерението си да ушия икона за подарък за една новострояща се черква. Избрах си да ушия "Рождество" или "Святата нощ", защото много ми харесва. Набавих си и черна панама и започнах с голям мерак! Още съм съвсем в началото, но ентусиазмът ми беше попарен тази вечер от една много религиозна съседка, според която това не било никаква икона! А вие какво мислите?
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  10. #10

    Подразбиране

    Съседката ти е права. Това е много красив гоблен, но е направен по картина с религиозен сюжет, а не по икона.

  11. #11

    Подразбиране

    Това не е православна икона , аз например за новопостроен параклис преди няколко години подарих Тихтинската богорадица на "Солария".

    Има толкова много модели на православни икони и лесни и по сложни за шиене....

  12. #12

    Подразбиране

    Това наистина не е икона.Иконата трябва да има ореол над главата на Богородица/която ти си решила да ушиеш/или над главата на светеца.Това знам аз за иконите,въпреки всичко това е много красив гоблен!

  13. #13

    Подразбиране

    И аз така знаех ,че има много правила и различия при иконите -православни и католически.И да ви кажа бях много учудена ,когато свещенник ми осветил Възкресението. Стана случайно,поискали са да го видят и го осветили ( все си мисля,че е трябвало поне да ме попитат).За мен не е православна икона ,но щом свещенника го е осветил
    Мълчанието невинаги доказва наличието на ум, но доказва липсата на глупост.

    Код за 5$ отстъпка в www.iherb.com :ROV994

  14. #14

    Подразбиране

    То и в църквите има не само икони, но и картини с религиозни сюжети, каквато е Възкресението. Но мисля че когато се подарява на църква задължително трябва да е икона - православна, разбира се, след като и храмът е православен.

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    елени,а защо не се посъветваш със свещенник?По принцип на църква се дарява всичко-пътеки,килими, карета и покривки.Този сюжет е легнал на сърцето ти-може би е редно точно това да подариш!

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •