Показване на 1 до 14 от 14

Тема: Въпросче ?

  1. #1

    Подразбиране Въпросче ?

    Моля ,помогнете ми... стоя и се чудя над ключа на едно гобленче.Не зная каква трябва да е панамата.Ако се шие на Аида 14, за кръстчетата с 2 ката конец,супер,но има кръстчета и полукръстчета с 1 кат конец и не знам как ще стоят ... освен това,не ми е ясно конци с номера 23,24 и 28 са меланж от 2 цвята,а трябва да се шие в 1 нишка,нещо съвсем се ошашавих,трябва ли да разбирам,че по една нишка от двата цвята, а при останалите знаци от 16 назад ще са 4 ката...... Май още повече се сбърках .
    Редактирано от ata : 25.04.2009 в 20:38.

  2. #2

    Подразбиране

    Единстветата идея, която ми идва наум е меланжите с 1 нишка да ги шиеш в едната посока на кръстчето с единия цвят, а в другата - с другия ... но ми звучи доста невероятно. Иначе кръстче с повече от 3 нишки на 14 каунт си е "мисията невъзможна".
    Покажи снимка на гобленчето за ориентир. Може там да личи повече.

  3. #3

    Подразбиране



    Ето го слънчогледа,който ме тормози.От тази снимка нищо не личи...

  4. #4

    Подразбиране

    Според това,което виждам от ключа,който си дала е,че мартеницата се шие с две нишки.Това е мое мнение.

  5. #5

    Подразбиране

    И аз така си мислех,ако не бяха номер 23,24 и 28.

  6. #6

    Подразбиране

    Злате,ще се опитам да обесня.
    Първа колонка знаците - 2 ката,кръстче
    Втора колонка / 8,11,12,15/ - 1 кат,кръстче
    Трета колонка / 7,8,9,10,11,12,13/ - 1 кат полукръстче/ аз го шия надясно/
    Втората табличка / меланж/
    Първа колонка - 2 ката, кръстче- по едно конче от всеки номер,едновременно се шият.

    Втора колонка/23,24,28/ - 1 кат ,кръстче
    10 и 11 по една нишка - 23
    11 и 12 по една нишка - 24
    13 и 14 по една нишка 28
    Ето тези последните - 23,24,28 - не са ми ясни.Според мен,шиеш с 10 в един кат надясно,а с 11 един кат наляво . При чашките за Коледа така ги ших,но беше показано кой цвят е наляво и кой надясно.
    Ако някой е запознат повече,да помага.

  7. #7

    Подразбиране

    Диденце,много ти благодаря .Проблема са тези 23 ,24 и 28. И може би е точно както казваш с единия цвят наляво,а с другия надясно, и това, че не знам на каква панама се шие.Да ,намерих си забавление,както каза via_1313 снимката китайска,ключа руски а някой ден/може би/ ще имам българско гобленче.....

  8. #8

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от ata Виж мнение
    ... Да ,намерих си забавление,както каза via_1313 снимката китайска,ключа руски а някой ден/може би/ ще имам българско гобленче.....
    Със сигурност, ако си го ушиеш както сметнеш за добре... Аз бих си го ушила както ми е удобно... (т.е. мартеница с 2 нишки - по една за всеки цвят)
    И аз го гледах този ключ и си помислих, че единственият вариант е да се шие в едната посока с единия цвят, а в другата посока с втория цвят. Макар че сега ми хрумна и нещо друго. Не зная как би изглеждало, но може да пробваш като диагоналните бодове на Heritage (когато два знака са в едно квадратче).
    Ето и снимчица . Във втората колонка последните знаци имам предвид.
    - Това е невъзможно - казала Причината.
    - Това е безразсъдство! - отбелязъл Опитът.
    - Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
    - Опитай... - прошепнала Мечтата.

  9. #9

    Подразбиране Ето го ключът за бараката

    Редактирано от via_1313 : 01.12.2009 в 07:01.

  10. #10

    Подразбиране

    Браво,via_1313! И на мен ми е от полза,не знаех,че отдолу е тъмният цвят,а отгоре светлият.Благодаря!

  11. #11

    Подразбиране

    via_1313, златна си!
    - Това е невъзможно - казала Причината.
    - Това е безразсъдство! - отбелязъл Опитът.
    - Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
    - Опитай... - прошепнала Мечтата.

  12. #12

    Подразбиране

    Много ти благодаря Via !!!
    Редактирано от ata : 13.05.2009 в 09:27.

  13. #13

    Подразбиране

    Радвам се, че успях да го открия. Сутринта ми падна схемичката в нета и .... този път с това обяснение. Надявам се, че е навреме за след черната панамка

  14. #14

    Подразбиране

    Реклама:
    [QUOTE=via_1313;277388]Радвам се, че успях да го открия. Сутринта ми падна схемичката в нета и .... този път с това обяснение. Надявам се, че е навреме за след черната панамка[/QUOTE


    Благодаря отново!Съвсем навреме,даже подрани....Така като гледам поне още 1 месец ще мотая чернилката.Не,че има много за шиене,но ...

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •