Миличка, знам как се чувстваш, имам я тази алергия от както се помня, и то не само на пръстите на ръцете а и на краката, много гадно сърби и боли, а понякога така се подува че не мога да си сгъна пръстите, като ученичка ми се е случвало така да се подуя че не мога да държа химикала, ако знаеш колко инжекции съм ''изала'', но са само за времено облекчение, за съжеление няма лечение, единствения начин е да се пазиш и да си стоиш на топло (аз преди години се майтапех че ще се преместя да живея в някоя топла страна), винаги да ходиш с ръкавици дори когато ти се струва че не е студено.
Относно кремовете незнам дали има някои който да помогне за това не съм забелязала някаква завизимост, аз няколко пъти съм ползвала един на AVON с глицерин, а сега съм си взела на ''bilka'' подхранващ за ръце и нокти.
Може да се опиташ да си направиш едно закаляване като в продължение на 10-15 дни си правиш всяка вечер бани със студена и гореща вода, вземаш два легена с вода и потапяш ръцете за по 2-3 секунди първо в единия после в другия, и така ги редуваш поне 20 пъти, Като малка майка ми ме караше да правя това, беше и го казала една лекарка дъщеря на нейна колежка която работи в Австия.