Показване на 1 до 12 от 12

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    Аз съм с подобна алергия и наистина е кошмар..Само че моята се появи с първата ми бременност( тогава не можех да приемам лекарства заради бебето) докато родя, кърмене ...стана хронична..Като тръгнах по доктори ме натъпкаха с противоалергични хапове, от които за 2 години си качих 20 кг.
    Накрая един възрастен лекар ми обясни че докато съм жива, аз сама трябва да си бъда доктор...отърваване няма.Пак пих Преднизолон ,но по схема...правех си баня на ръцете със смрадлика 3 пъти на ден( от нея кожате се изсушава и след това ги мажех с Флуцинар (маз).Отделно той ми предписа един ужасно миришещ крем( правят го само в една аптека в Пловдив...мога да му потърся рецептата),съдържа ланолин, стеарин и др. Мажех се с него винаги,когато имам свободно време и спях намазана с него и ръцете в памучни ръкавици...Идеята е кожата да се омазнява...защото както той ми обясни...при мен кожата е много изтъняла и от там от агресивните препарати от най-малкото се получава още повече изсушаване и дразнене на кожата.От есента още да се носят ръкавици...Ето един пример...снощи си оправях цветята ,скубах плевели и сега ръцете ми са ужасно сухи пак...Лечението е всичката домакинска работа да се прави с ръкавици ( миене на съдове, ако переш на ръка, въобще всичко ,което се прави с препарат)
    Аз до там се бях докарала,че ръцете ми бяха в рани...не можех да нарежа салата с домати, да бръкна да извадя сиренето от саламурата, да пипна кисело зеле...ръцете ми веднага пламваха)...и с деца в къщи...представете си....
    Ад! А и работех с глухи деца, като започна да махам с ръце жестове и те ме питаха какво ми е...
    А и куриоз даже щях да питам дали и на вас ви се е случвало..понякога даже от панамата на гоблена ми се изсушават ръцете и се напуква кожата...и мажа крем...чакам да попие и леко забърсвам и продължавам да шия...
    Справих се ,но сега гледам да не се изтървам, до там -ръцете ми да станат в рани...и ползвам кремчета за ръце,глицериновия на Ейвън и разни други омазняващи...Килограмите ,естествено не можах да сваля...
    П.П.
    Само да отбележа,че моята алергия не е студова,а от препарати..ми стават на рани ръцете...
    Редактирано от leti_at : 29.04.2009 в 12:56.

  2. #2

    Подразбиране

    Момичета изключително съм ви благодарна за бързата реакция и полезните съвети. Аз само да споделя от дерматоложката имам предписан крем клобедерм да мажа ( два пъти дневно възпалените места) и след като се успокои кожата да започна обилно мазане с по-мазни кремове с лайка.Резултатите както стана ясно не са кой-знае какви ,но това е положението........
    leti_at, по отношение на панамата когато шия и на мен ми се случва подобно нещо да изпитвам чувство на сухота и да прибягвам до по-често измиване и мазане на ръцете с крем.
    elli благодаря за съвета ще изпробвам закаляването със сигурност няма да навреди.
    С две думи ще ми се наложи да разгледам каталога на AVON въпреки че аз съм малко предубедена по отношение на тяхната козметика (имам горчив опит с един околоочен крем).
    Благодаря момичета за бързата намеса

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •