Страница 11 от 27 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследенПоследен
Показване на 151 до 165 от 398
  1. #151

    Подразбиране

    Картофено пюре и кавърна кебап
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  2. #152

    Подразбиране

    Кюфтенца и калкан пържен.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  3. #153

    Подразбиране

    Чеснови хлебчета.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  4. #154

    Подразбиране

    Общ вид на масата.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  5. #155

    Подразбиране

    Стигнахме и до тортата.

    Айриш крим

    Блат:
    6 яица, 1/2 ч. захар, 75 гр. шоколад, 2/3 ч брашно, 1/2 ч нишесте, 1 ч.л. бакпулвер,ванилия, 2 с.л. ликер Айриш или Бейлис
    Разбиват се яйцата със захарта, прибавя се брашното, нишестето и бакпулвера, разтопения шоколад с ликьора.Пече се 35 мин при 180 гр.

    Мус:
    4 яйца, 1/3 ч. захар, 300 гр шоколад, 1/2 ч. ликер Айриш или Бейлис, 1,5ч готварска сметана, 1 пакет желатин.
    Шоколада се разтапя със сметаната.Изстудява се. Разбиват се яйцата и захарта, прибавя се шоколада,и рзатопения в ликьора желатин.
    Блатът се разрязва на 3 части, сиропира се със захарен сироп + ликьор Айриш или Бейлис.Мажат се с мус.Украсява се по желание.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  6. #156

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Djemma
    Не, те са с български адрес, вече отправих запитване в какви разфасовки са бадемовата паста за покриване на тори и моделиране на фигури и сместа за домашно панетоне и колко струват. Ще чакам да отговорят.
    Джемма, сигурно си видяла за разфасовките - дадени са на друга страница.
    MARO I
    Бадемова паста
    Опаковка в картотена кутия от 6 кг


    MARO COMPLETO
    Бадемова паста за производство на традиционни изделия от марципан.
    Кофа от 12 кг


    AMANDEL
    Готова за употреба бадемова паста
    Кофа от 6 кг
    Само ценит еги няма. Ама за тези количества, сигурно ще е нещо доста солено. Иначе и аз съм навита на пастата за покриване. А защо не и за моделиране. :? Пиши като ти кажат цените.

  7. #157

    Подразбиране

    Направо нямам думи!Браво на теб!
    Може да си разделим пастата за покриване и моделиране ,само да не е много скъпо...
    Марти 05 02 97
    Криси 25 02 02

  8. #158

    Подразбиране отговор

    няма да кажа нищо,освен-браво,страхотно
    Животът е или дръзко приключение, или нищо.

  9. #159

    Подразбиране

    А това са цветята ми. Много са красиви.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  10. #160

    Подразбиране

    Невероятни вкуситии!Браво на теб,Джема!Златни ръце имаш!

  11. #161

    Подразбиране

    Djemma, направо ни скри шапките! Човече - трябва да си отвориш ресторант - всичко иглежда много вкусно и съм сигурна, че независимо от количествата, всичко се е изяло до шушка !

    Върха си!
    Щастието,това е резултатът от усилието да направим другите щастливи!

  12. #162

    Подразбиране

    Джема, страхотно! Винаги като ти гледам нещата се вдъхновявам да кулинарствам и от това най-много са доволни в къщи, че напоследък малко се бях омързеливила. Аз обаче ще трябва да минавам на диета. Купона сигурно е бил на ниво.

  13. #163

    Подразбиране

    Поздравления за прекрасните кулинарни изкушения, Джема Замисли се за ресторантчe, клиентите дори и да не са гладни ще влизат само заради красиво приготвените вкусотии

  14. #164

    Подразбиране

    Джемма невероятна си ....кулинарните ти идеи са ефектни и предизвикателни,а изпълненито както винаги е на ниво...

  15. #165

    Подразбиране

    Реклама:
    Джема, направо си невероятна!

    Аз обаче съм си гола вода ! Реших да направя вкъщи тортата "Наполеон" по твоята рецепта! По принцип имам проблеми със замесването на тестото (като прочета "брашно до получаване на хомогенна смес" или нещо от сорта и опеченото става за "утрепване на хора" ). Последния път като майсторих питка за коледа беше станала подходяща за запълване на дупки в зидове (твърда, твърда, та няма накъде повече ).
    Разбих всичко, сложих и брашно, за да не ми лепне тестото по ръцете, изпекох корите (които при мен станаха само пет, вместо 15), направих крема, залях корите и всичко беше идеално до .... в момента, в който не отразях парче от тортата на мъжа ми да я пробваме. Неговият коментар беше:
    "Няма страшно, миличко, до края на другия месец може и да омекнат корите!"

    Затова миличка Джема, ти писах, че ще си купя машината за месене на тесто! Този кошмар повече не се издържа!
    Просто не мога да меся и това си е! Мъжът ми за сметка на това като омеси хляб или нещо друго със сина се скъсваме да ядем! Казала съм му, че без работа няма да остане - той за хлебар е идеален!

    За сметка на това, обаче, Джемче, един твой кекс се изяде за няма и половин час! А бебешока с кисело мляко закусва цели две сутрини и се облизваше даже!
    Анчето от Западния
    "Винаги в човека доминира едно чувство и в името на любовта си той може да постигне всичко, всичко. Поне ние жените." Теодор Фонтане

Страница 11 от 27 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •