Страница 12 от 27 ПърваПърва ... 2101112131422 ... ПоследенПоследен
Показване на 166 до 180 от 398
  1. #166

    Подразбиране

    Ани,мисля,че проблема не е в месенето,а в това,че корите са били дебели.За да станат този брой кори,те трябва да се разточват на много тънко.

  2. #167

    Подразбиране

    Да, съгласна съм със Скарлет. Корите самного тънки, като са топли са меки, после се втвърдяват-омекват след 12 часа най-малко и кремът да нее много гъст, а по-течен, за да попият корите влагата от него. А за машината за хляб е вярно- откакто я имам ми отива брашно винаги, колкото пише в рецептата, а като меся на ръка, никога не ми стига- все лепне тестото и добавям още. За питката не се отчайвай, продължавай с опитите. Моят първи козунак беше нещо подобно. но не защото сложих повече брашно, а повече захар, за да е по-сладък. Амам съм се поуляла малко, та чак попречи на втасването.Но аз не се отчаях, веднага замесих друга доза. На следвашата година , че и до днес, твърдо бях убедена, че у нас купен козунак няма да има. И е така- като донесе някой купен козунак-така си изсъхва, никой не го иска. Важното е постоянство

  3. #168

    Подразбиране

    Корите бях ги разточила толкова тънки, че едвам ги прехвърлях от масата в тавата
    А крема наистина стана леко течен! Изобщо всичко си беше наред.
    Но корите така и не омекнаха!

    Момичета, не се коркайте! Въпросът е не до рецептата, а до майсторката дето за нищо не става!
    Май е по-добре да ходя на ясла - там поне ще си ме хранят!

    Анчето от Западния
    "Винаги в човека доминира едно чувство и в името на любовта си той може да постигне всичко, всичко. Поне ние жените." Теодор Фонтане

  4. #169

    Подразбиране

    Аааааа,Ани,ще ти се карам!!!!Такива думи да не прочитам повече,това показва,че си се отчаяла,а това не е хубаво.Да знаеш ние двете с майка ми,навремето колко тесто сме хвърлили на боклука....... Замесваме,не става,хайде на боклука,наново се замесва и така....докато се научим,но никога не сме се отчаяли.Напротив,трябва да си кажеш,че следващия път ще стане,няма нещо,на което човек да не може да се научи,така,че давай смело.
    Ще си избираш повече рецепти с месене,да видиш как ще се научиш набързо.

  5. #170

    Подразбиране

    Напълно съм сагласна със Скарлет...никакво отказване...аз малко ли хлябове изхвърлих докато улуча дозата за хлебопечката ,но за миг не съм си помислила да се откажа ...така ,че Анна77 продължаваш с опитите до последно

  6. #171

    Подразбиране

    Аз пък нищо не хвърлям. Пени се, не пени - ще го ядат! (както е приказката). От един месец боря една рецепта за козуначени кифли - чак ме е срам да го призная...накрая мъжете ме помолиха да им дам малко почивка, че им омръзнало да си трошат зъбите с моите опити. Ама сега чакаме гости за празника - освен да замеся пак две дози

  7. #172

    Подразбиране

    sladka hapka,не че ги изхвърлих напълно .... доста кори се изядоха в къщи по край моите опити докъто издокарам качествен продукт

  8. #173

    Подразбиране

    Днес малкия ми син става на 6 г. Ето каква торта му направих.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  9. #174

  10. #175

    Подразбиране отговор

    Невероятна,как я измисли Много е интересна,ти си неизчерпаема
    Животът е или дръзко приключение, или нищо.

  11. #176

    Подразбиране

    Джема,да ти е жив и здрав рожденника!Много да ви радва!

  12. #177

    Подразбиране

    А,тортата е много хубава,поздрави и за майсторката!

  13. #178

    Подразбиране

    Благодаря, дано наистина да ни радва. Но най-важното е да е жив и здрав.

  14. #179

    Подразбиране


    Много е хубава, Джемма
    Поздравления! Да ти е жив и здрав рожденника! Вие добре сте се наредили-на седмица - по рожденник



    btw Аз преди малко питах в друга тема за теб - изгуби се бе, момиче

  15. #180

    Подразбиране

    Реклама:
    Да ти е живо и здраво момченцето Djemma и много, много да ви радва!

Страница 12 от 27 ПърваПърва ... 2101112131422 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •