Страница 4 от 27 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследенПоследен
Показване на 46 до 60 от 398
  1. #46

    Подразбиране

    Доматена питка

    Рецептата я взех от BG Mamma, за съжаление не помня кой я пусна там.

    Продукти:
    около 2 1/2 чаени чаши брашно;
    3/4 чаена чаша олио
    1 чаена чаша доматен сок
    мая, колкото кибритена кутийка
    1 чаена лъжичка захар
    1 чаена лъжичка сол
    чубрица или босилек

    Разтваря се маята в доматения сок и от всички продукти се забърква тесто (аз го правя с дървена лъжица с дупка по средата). Оставя се да втаса за около час-два и това е.

    За пица се пече в зависимост от продуктите отгоре.

    За питка - на умерена фурна (около 180 градуса) зокато порозовее, след което се поръсва с вода и завива с кърпа.

    Стават невероятни пици и питки от него
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  2. #47

    Подразбиране

    Джемма, направиха ми впечатление формичките на питките - специални ли са, защото ми приличат на кутийки от пастет. :? Слънчогледът е прекрасен!

  3. #48

    Подразбиране

    Права си, набито око имаш от пастет са, но в тях съм сложила и хартиени, така, че ги вадя много лесно.

  4. #49

    Подразбиране

    Ако това са кутийки от пастет, наистина е добра идея :? пък аз се мъчех да ги пека в гювечетата, но пак не са мини кексчета

    А сега съм сложила чесновите хлебчета на Джема и нямам търпение да се изпекат (процесите с втасването вече минаха)
    Но пък цялата къща вече замириса на чесън
    Като пробвам, ще редактирам тук

  5. #50

    Подразбиране

    О, не ме питайте как странно ме гледаше продавачката, като купих 10 пастета. Исках да имам 10 формички за маффини затова,а горката жена сигурно си е помислила, че се запасявам . А не питайте и децата като питат какво ще закусваме и аз им отвръщах филия с пастет. Горкичките , реакцията беше и двамата в един глас- паааааак лиииии? Ама то човек кво ли не прави като не може да си намери форма по предназначение- оборот на стоките-заместители прави.

  6. #51

    Подразбиране

    Благодаря Джема за прекрасната рецепта.
    Станаха особено за чесъноядец като мен Невероятни са

  7. #52

    Подразбиране

    Много весело това с пастета . А за вътре може да сложа пекарска хартия (нямам специални хартиени формички).

  8. #53

    Подразбиране

    Шоколадова торта

    Блатът е от натрошен готов блат + ванилов пудинг на д-р Йоткер. Кремът е от шоколадов пудинг на д-р Йоткер, отгоре е с шолодов кувертюр , върху който с остро ножче начертах различни криви. Розичките са от сметана разбита с прибавка на разтопен шоколадов кувертюр. А в средата е шоколадова розичка от същия кувертюр, излят в пластмасова форма .
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  9. #54

    Подразбиране

    Невероятна е тортата ти Djemma !

  10. #55

    Подразбиране

    Мале момичета спрете се малко, все пак идва лято, да не съм сладокусна, добре, ама аз - каквото видя все ми се дояжда Мъжлето ми каза че няма да ме води на море

  11. #56

  12. #57

    Подразбиране

    Ами Джема нали сега е на диета не я итересува за нас които не сме

  13. #58

  14. #59

    Подразбиране

    Тези дни и аз правих чесновите хлебчета и то - цели два пъти, не успях да ги снимам защото така бързо ги нападах че забравях за всякакви снимки...........

  15. #60

    Подразбиране

    Реклама:
    Djemma, как ги правиш чесновите хлебчета? Предполгам, че ги замесваш с машината за хляб.

Страница 4 от 27 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •