Страница 2 от 27 ПърваПърва 123412 ... ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 398
  1. #16

    Подразбиране

    Не съм слагала закваска. И така чудесно си стана според мен.Дори не си оставих за следващия път. Устройва ме резултата и без закваска.Пече се на тиган на котлона,като палачинка.

  2. #17

    Подразбиране

    Козуначени кифлички

    2 яйца
    60 гр. Масло
    60 гр. Захар
    100мл прясно мляко,
    една щипка сол,
    350 гр. брашно,
    едно пакетче суха мая,
    могат да се добавят и стафиди или лимонови корички

    Месих тестото в автомата за хляб с отложен старт.Като станах тази сутрин тестото беше вече втасало и направих кифличките.. Стана превъзходно тесто и меки и пухкави кифли. Вътре сложих локум и посипах с мак отгоре.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  3. #18

  4. #19

    Подразбиране

    Благодаря за аплодисментите Скарлет.Засрамох се.

  5. #20

    Подразбиране k

    Ti si pılna s iznenadi



    Koga namira6 vreme za 6iyene i za kulinariyata
    Bravo

  6. #21

    Подразбиране

    Malina,всъщност май шиенето остана на заден план, шия по малко вечер.

  7. #22

    Подразбиране

    Нещо много ми е студено, а сме с парно... Така че отивам в кухнята, за да пробвам кифличките и лаваша - поне ще се стопля

  8. #23

    Подразбиране

    Кекс

    3 яйца
    1.5 ч.ч захар
    2/3 ч.ч олио
    1 ч.ч пр. мляко
    1 ванилия
    1 бакпулвер
    3 ч.ч брашно

    Разбиват се яйцата със захарта, постепенно се добавят останалите продукти.Час от тестото се оцветява с какао. Пече се в предварително загрята фурна на 180 гр 50 мин.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  9. #24

    Подразбиране

    Селски хляб със закваска

    Вечерта се прави закваска от 225 мл топла вода, 1/2 ч.л суха мая и 225 гр брашно. Оставя се на топло за 12 часа. Аз я сложих в йенска тенджера с капак в микровълновата да стои цяла нощ. Готова е когато се покрив цяла повърхност с малки мехурчета. На сутринта се замесва тесто от закваската + 85 мл вода, 225 гр брашно,1 ч. л сол, 1 ч.л суха мая. На мен обаче ми отиде повече брашно с това количество беше рядко тестото. Като втаса се оформя хляб. Правят се няколко бразди с нож .Слага се в предварително загрята на 250 гр фурна, на дъното на която има купичка с вода. След 10 мин се намалява фурната на 220 гр. След още 10 мин се напръсква фурната и хляба със студена вода и се вади купичката с водата. Пече се още 20 мин. При мен се опече след 10, а не след 20, така, че зависи от фурната може би. Много вкусен хляб и по мое мнение най-добрата рецепта, коята съм правила до момента.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  10. #25

    Подразбиране

    Джема,ако видят производителите на хляб какво бижу си направила, ще искат и кулинарния раздел да се затвори........ Спокойно можеш да конкурираш най-големите производители.

  11. #26

    Подразбиране

    Вярно е Скарлет, Джемма удари в земята и хлебари и сладкари и майсторите готвачи от реномираните заведения/ и не само тя, както виждам във форума има много добри кулинари/.Жалко, че в къщи имам две злояди момчета и като им предложа нещо, те се изнизват и се връщат я с ябълки, я с портокали/ те обичат много плодове, но не и тестени работи/ и с приготвеното се ''борим'' с баща им.
    ..::Gobelin World::..

  12. #27

    Подразбиране

    Миличка с твойте красоти и изкушения диетата ми отива на кино. Продължавай все така. Как си след операцията ?
    Благодаря Ви че Ви има момичета. Откакто открих сайта влизам всеки ден и се радвам на Вашите творения.Шия гоблени от 15 години, но нямам много време.Това ме правя щастлива.

  13. #28

    Подразбиране

    Благодаря ви за милите думи.Нали сега съм в болнични и се чудя как да се вихря в кухняъа, че като съм на работа все нямам много време за глезотийки- една манджа и толкова. Добре, че не ям, иначе не се виждам в дрехите си след болничния,

  14. #29

    Подразбиране

    Djemma, направих козуначените кифлички, но тестото стана много рядко и мазно, на дъното имаше един пръст течност. Според мен брашното трябва да е 500гр. На колко градуса ги пече и за колко мин?

  15. #30

    Подразбиране

    Реклама:
    Току що ги пробвах... НЕВЕРОЯТНИ СА!!! Джема ти си злато!

Страница 2 от 27 ПърваПърва 123412 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •