Страница 3 от 27 ПърваПърва 1234513 ... ПоследенПоследен
Показване на 31 до 45 от 398
  1. #31

    Подразбиране

    О, моето тесто стана идеално, нито мазно, нито рядко.Просто си беше супер. утре сутринта пак ще ги правя,че не им стигнаха на моите, ще дам подробно снимки на процеса.Аз тестото го меся в автомата за хляб, може от там да идва разликата, той винаги меси идеално тесто.В интерес не истината като меся на ръка винаги ми отива повече брашно от написаното в рецептата.Пекох ги на 200 гр но колко минути не мога да кажа, на око.Може би около 15-20. А как така на дъното имало мазнина? На кое дъно? :? Месиш докато стане идеално тесто и се поеме мазнината.
    Но в крайна сметка виждам , че са станали. Радвам се, че ти харесаха.

  2. #32

    Подразбиране

    Джема, аз не мога да меся тесто, използвам машината за хляб. :? Ами незнам защо така се е получило при мен? Пеках ги на 170 градуса за 17 мин и станаха много вкусни. Не спирай да слагаш такива хубави рецепти

  3. #33

    Подразбиране

    Чудех се в коя тема да напиша мнението си, защото направих лаваш и кифлички, но отново комбинирах... Сега ще обясня...
    Направих лаваш по рецептата на Джемма - получи се перфектно (т.е. без забележки) - с леко кафеникави петънца. Имах руска салата, с която намазах, навих на рулце - мнооого вкусно!
    Тъкмо да правя кифличките на Джемма ... гледам, че съм приготвила рецептата за козуначените топчета на Нелка и сравних рецептите... Оказа се минимална разликата и накрая направих нещо трето - смених плънката на топчетата с течен шоколад (не ми останаха сили и за крем). Всичко хубаво, НО... трудничка ми се видя технологията с топчетата (някак си шоколадът все тръгваше навън ) и накрая част от шоколада изтече в тавата. Иначе се опекоха бързо и добре.
    Та... питането ми е дали във вид на кифли, плънката от течен шоколад ще си остане вътре в кифлите... :?

  4. #34

    Подразбиране

    Алис, и при мен течният шоколад има същите лоши навици - все гледа да се разтече, вместо да си стои на мястото . Затова при кифличките обикновено използвам шипков мармалад или печени сливи, които си приготвям специално за такива цели - те са послушна плънка и не създават проблеми... :wink:

  5. #35

    Подразбиране

    Уф,цял ден не можех да вляза във форума, даваше някаква грешка. Днес пак направих кифличките и след малко ще дам стъпка по стъпка снимки.

    За шоколада в кифличките- не съм пробвала,но съм чела следното:
    Не се използва течен шоколад,а обикновен, млечен, слага се по едно парче в кифлата и се завива.Докато се изпече тестото,шоколадът тъкмо се разтапя без да има време да изтече.Все си мисля да го пробвам и все като омеся тестото не се сещат точно за това.

  6. #36

    Подразбиране

    Снощи моите вечеряха с дюнер кебап.В лаваша завих пържен кебап от свинско месо с лук, черен пипер и малко чубрица,като предварително намазах питката с майонеза,а върху месото сложих кетчуп. Най-доволен беше големия син, който обожава дюнери. И каза учудващо:"Не знаех,че можеш да правиш дюнери". А аз му отговорих; "И аз не знаех"
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  7. #37

    Подразбиране

    Така, днешните кифлички стъпка по стъпка:
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  8. #38

    Подразбиране

    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  9. #39

    Подразбиране

    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  10. #40

    Подразбиране

    Този път ги посипах със сусам.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  11. #41

    Подразбиране

    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  12. #42

    Подразбиране

    Djemma, имам един въпрос относно рецептата "Баница със сирене" - какво количество е газираната вода?

  13. #43

    Подразбиране

    ох, аз сложих на око, не много, колкото леко да стане течна сместта, защото е гъста от млякото и яйцата, за да може да се разпредели равномерно. Примерно може би около 50 мл.

  14. #44

    Подразбиране

    Благодарности за Лаваша, Джемма
    Питките станаха перфектни, (само дето ги пекнах директно на котлона), тази вечер ще завивам за вечеря, пълнеж - пържени картофи, пиле, кисели краставички и кашкавал. Соса за мазане - майонеза и кетчуп
    Това лято правих пробни на децата, но питките бяха от палачинки, но по-дебели Иначе горния пълнеж бе "върховен" според дюнерядящите

  15. #45

    Подразбиране

    Реклама:
    Ванилови кексчета

    Рецептата взех то тук:
    http://kuking.net/my/viewtopic.php?p=549611#549611

    3/4 ч.ч кр.масло със стайна температура се разбива с 1.5 ч.ч захар,3 яйца, 3/4 ч.ч пр.мляко, щипка сол, 2 ванилии, 1 бакпулвер и 2,5 ч.ч брашно. Пекат се при 180 гр за 20-25 мин
    Станаха супер меки и вкусни.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

Страница 3 от 27 ПърваПърва 1234513 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •