Показване на 1 до 15 от 15
  1. #1

    Подразбиране Помощ за съвсем начинаеща:shy2:

    Мили момичета и момчета, от няколко дни съм открила този форум и вече не мога да изляза. Зарязох си къщата и децата и денонощно разглеждам. Аз съм съвсем начинаеща, ущила съм само няколко малки картинки и сега съм на първия си гоблен. Нямам много време и напредвам бавно, но като гледам какво сте натворили си загубвам ума
    Харесала съм си нещичко, което искам да ушия и което мисля, че ще ми е по силите, но е на черна панама.
    Искам да попитам, като шиете на неразграфена панама задължително ли тя трябва да се разграфи предварително и как става това
    И още нещо, номера с промушването на конците отзад нещо не можах да го усвоя. Уж не шия много стегнато. Мога да промуша зад четири пет бодчета само. Аз ли не правя нещо както трябва. Идеи? И да ви попитам оставяте ли конци да висят отзад, в процеса на работа /дано ме разбрахте/? Аз засега си свършвам конеца и така започвам следващия, защото ме е страх да не се заплетат. Така правилно ли е?
    Дано не съм досадила Благодаря на всички, които ще ми обърнат внимание!

  2. #2

    Подразбиране

    Пак съм аз и колкото повече ви чета, толкова повече виждам че съм се гмурнала в дълбокото. Напрови ми впечатление, че май сега повече се шие с кръстчета. Мен са ме учила да шия само гобленов бод и аз така си карам. Защо сега се предпочитат кръстчета - по-бързо или е по-красиво
    В оригиналната схема панамата е Аида 14 и се шие на кръстчета. На каква панама да го ушия с гобленов бод, като имате предвид, че работя с две нишки?
    Редактирано от djini_selena : 03.05.2009 в 08:40.

  3. #3

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от djini_selena Виж мнение
    В оригиналната схема панамата е Аида 14 и се шие на кръстчета. На каква панама да го ушия с гобленов бод, като имате предвид, че работя с две нишки?
    Здравей,ако няма контур в схемата на гоблена,който ще шиеш спокойно можеш да го ушиеш с гобленов бод,на каквата си искаш панама
    Обикновено аидата 14 се използва за кръстчета,които и на мен не са
    ми от любимите

    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=35692 -моите творби

    Всеки край е едно ново начало!
    Човек е толкова голям, колкотo са големи мечтите му!

  4. #4

    Подразбиране

    Аз пък, като човек от 19 години шиещ с гобленов бод се пробвах преди седмица на кръстчета с контури върху едно малко гобленче много по-бързо е от гобленовия бод. Явно всичко е индивидуално -който както си хареса и както му е по-удобно. А и тези кръстчета не са новост. Явно гобленовия бод са го донесли с вилеровите комплектовки моряците и привилегированите от едно време, защото в къщи стените са пълни с гоблени (далеч не толкова изящни като вносните наистина, но пак са хубави) - всичките направени с крътстчета, но без контури- портретчета, пейзажи и животни. Шити са от баба ми и майка ми като млада.

  5. #5

    Подразбиране

    Наистина няма контур, но се притеснявам Аида 14, да не е едра за гобленовия бод - да не прозира отдолу панамата!

  6. #6

    Подразбиране

    аз мисля че айда 14 е едра за гобленов бод.според мен трябва да е 18 каунт за да се запълни/т.е по-ситна/.иначе като шия на неразграфена панама не я разграфявам предварително ,а започвам от средата на схемата и средата на панамата.щом гоблена е даден за кръстчета като го ушиеш с гобленов бод ще стане просто по-малък размер.пробвала съм го.конците винаги ги прекарвам и режа,не оставям отзад да стърчат.тогава започвам нов конец.дано съм била полезна.

  7. #7

  8. #8

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от djini_selena Виж мнение
    Наистина няма контур, но се притеснявам Аида 14, да не е едра за гобленовия бод - да не прозира отдолу панамата!
    Ако предпочиташ Аида 14 не е проблем да шиеш гобленов бод но ползвай три ката конец. Така се постига добра пълняемост. Добър резултат се получава - можеш да пробваш няколко бода и да се увериш сама.

  9. #9

    Подразбиране

    Здравейте , и за съм съвсем начинаеща или по точно въобще не започнало но много скоро ще отида до някой магазин и ще си накупя каквото ми трябва . само че и аз имам няколко въпроси - кой гоблени са хубави , имам предвид докато четох горумчето ви разбрах че има различни фирми ,който ги произвеждат та и от там от кой фирми да търся гоблени и като за начало мислите ли че ще се справя с нещо по-голямо или си е по- добре като за начинаещ да започна с нещо съвсем лесно колкото да се науча . Много Много ви благодаря на всички предварително и искам само да кажа че именно вие ме вдъхновихте

  10. #10

    Подразбиране

    а и пак съм аз другото ми въпросче е ако си купя такъв гоблен в кутиика с панама и конци то ще ми трябва ли нещо допълнително конците наистина ли са достатъчни , защото предполагам че в началото доста ще разшивам мерси отново ))

  11. #11

    Подразбиране

    Започвай и успех в начинанието.Ще ти стигнат конците,а .. приготви си ножичка,за да режеш конците ,а не със зъби.

  12. #12

    Подразбиране

    И започни с нещо малко, но което много ти харесва, за да го шиеш с голямо желание - така върви по-лесно. Успех, ние сме с теб.

  13. #13

    Thumbs up ие помощ

    Добре дошла при нас ,но внимавай аз когато започнах си купих на фирма Заря София ,не стига че имат грешки ами не са и много сполучливи, ако искаш има много схеми във форума притнирай си нещо малко с малко цвитове и и си купи кончета ,те винаги ще ти трябват и напред , успех

  14. #14

    Подразбиране

    може да си купиш готова комплектовка-там би трябвало да има всичко необходимо, но аз до сега си купувам списание галерия бродерия и от там вземам схемите, а си купувам сама конци и панама или ползвам схеми от нета. по добре е първоначално да ушиеш нещо малко и с по-малко цветове.моят първи гоблен беше една малка мелничка.

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Много ви благодаря на всички ,само да намеря един свободен следобед и веднага хуквам към някой магазин . Като започна обещавам да пратя снимки на първото едно две бодчета да кажете дали ставам ))))

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •