Показване на 1 до 12 от 12

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране бг гоблени

    http://goblen-bg.com/?page_id=11
    Вижте какво открих-нов сайт на фирма "Бг гоблен"
    може да е полезен за някого
    ...ако темата не е за тук-моля да я преместите
    пускам само като инфо, защото е интересно и има също така шевици, различни обществени дейности..

  2. #2

    Подразбиране

    Работите на Росица Бакалова са качествени.Тя продължи делото на художника Стефан Попов и го доразви с нови разработки на българска тематика-икони ,манастири ,градове,пейзажи....Жалкото е ,че някои от тези неща виждам като разработки под чужда шапка.Девизът" Да съхраним българското" до някъде е и мой.Имам много гоблени и гордо казвам,че са БЪЛГАРСКИ.

  3. #3

    Подразбиране

    Разкажи повече, моля!Аз дълго търся художниците, по които са правени царете и хановете, но не мога да ги намеря и ми е много интересно.Все пак човек трябва да знае като шие и историята на обекта....

  4. #4

    Подразбиране

    Знам,че колекцията гоблени-портрети на българските царе и ханове,Росица Бакалова направи във връзка с настъпването на 2000 година.Беше на изложение в Лондон и др европейски страни.За художниците не знам много,но мисля ползва и възстановките по черепите на същите от проф-антрополог Йорданов.Това от мен,което лично ми е казано.

  5. #5

    Подразбиране

    Аз знам, че за разработките са ползвани трима художници и ми беше интересно да разбера кои са.Най-вероятно творчеството им е свързано с бг корени и ще е приятно да се видят галериите им..

  6. #6

    Подразбиране

    от скоро се включих във форумите виждала съм гоблените на росица и ми харесват много но някои гоблени става въпрос за ръченица по творба на художника мърквичка съм го виждала много отдавна преди известно време го потърсих да си го купя и миказаха че няма такъв мисля че тези които се поръчват порядко не се ракламират достатъчно в магазините

  7. #7

    Подразбиране

    пак съм аз благдаря за това че има и такива форуми

  8. #8

    Подразбиране

    Поръчай си го директно от фирмата на Росица Бакалова.Тя е изключително отзивчива и ако има някакъв проблем ,ще ти бъде разрешен.

  9. #9

    Подразбиране

    Аз мога да кажа,че говорих лично с г-жа Бакалова и получих каталог от нея,придружен с малък подарък-календар.Трябваше ми гоблен с Панагюрското златно съкровище за подарък,но самата тя ми отговори,че някои от гоблените са още в разработка.

  10. #10

    Подразбиране

    Познавам лично Росица Бакалова и съпругът и доц. Бакалов - преподава в УАСГ. Изключително отзивчиви и сърдечни хора. Фирмата "Български гоблен" се намира в дома им , не си спомням адреса , до пазара Георги Кирков ,след кото се пресече бул. Хр.Ботев.Домът и е винаги отворен за всички любители на гоблени, могат да се видят всички ушити гоблени от каталога и.

  11. #11

    Подразбиране

    Да,права си!Аз също имам покана лично от нея.

  12. #12

    Подразбиране

    Ул. Антим І - пресечката между Сливница и бившата жданов,по-близо до сливница,номерът ми бяга-45 ли,нещо такова,но е означена фирмата.Приятен двор,със старинна къщаи приветливи стопани.

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •