и от мен!Прекрасна темичка!Мисля да споделя няколко неща с вас, дано да са ви от полза относно поддържането на здрава и хубава коса!
Боядисвам косата си от години,от много време поддържам ярко червен цвят.Косата ми е с много тънък косъм, но изключително гъста и права.Освен боядисването всеки път или я къдря по домашно му с ролките и стилизиращи продукти ,или ползвам маша за да я навивам.Всичко това не се нрави много на моята косица и особено след раждането получих косопад ,оредяване и силно изтощаване на косата.Ето какво правих за да и върна добрата форма:
преди да нанеса шампоана,върху мократа коса слагах обилно количетсво хума и първо измивах косата с нея.След това нанасях подходящия шампоан(в моя случай яйчен, едиствения към който не правя алергии) и след обилно измиване намазвах коасата с едно яйце и оставях така да престои около 10 мин.След това измивах.Когато подсушавах косата нанасях и лосион от коприва(разгледайте сайта "Rozata.com",извинявам се за латинката).След тези процедури косата е готова за всякакво третиране.Можете да опитате и следната маска:лъжица пълномаслено мляко,лъжица студено пресован зехтин,един жълтък и сокът на един лимон.Намазвате и увивате с найлон за около 15-20 мин.Ефекта е страхотен!Е , от мен целувки и дано съм била полезна