Страница 1 от 5 123 ... ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 63
  1. #1

    Подразбиране Ами косата?

    Момичета, май забравяме да отдадем дължимото внимание на косата... За мен тя е едно от главните неща, които правят жената женствена и привлекателна.
    Вие с каква коса сте?
    А каква коса бихте искали да имате?
    Какви шампоани, балсами и маски ползвате?
    Често ли посещавате фризьорските салони?
    Бои, къдрене, ролки и т. н...

    Давайте да пообсъдим туй- онуй!

  2. #2

    Подразбиране

    Ако моята коса можеше да говори по цял ден щеше да ме" благославя".Повече от 15г бях руса,като ежегодишно решавах да си сменям цвета и за около един-два месеца ставах от руса-черна,и после пак руса.Сега съм оставила моя си цвят като съм сложила руси кичури,но не от шапка,ами от тези,които се правят с фолио.Мързеливо и много удобно(на 3-4 месеца веднъж правя кичурите). За обичането на фризьора-оооооооооооо,мога по цял ден да стоя там.Вечно съм с плитки или изправена,или на четки,или спираловидно,абе ..........

  3. #3

    Подразбиране

    Помните ли, преди години имаше един тийнейджърски сериал "Тъй наречения мой живот". Бях му луда фенка! Та там главната героиня Аджела беше с червена коса. И като си наумих, че и аз искам да съм с червена коса... Тогава бях ученичка, с триста зора навих майка ми да ме боядиса с шампоан- оцветител. Тъй като естественият цвят на косата ми е светло- кестеняв- червеното стана невероятно! Бях като светофар в главата и очите ми се открояваха (синьо- зелени) До ден днешен съм с червен цвят и все още не съм открила перфектната боя и перфектния нюанс. :twisted: Пробвала съм какво ли не- оцветители, бои, къни... Косата ми е до кръста и много си я пазя и коткам. Правя й маски и разни други неща, но на фризьор ходя рядко, само когато трябва да си клъцна връхчетата.

  4. #4

    Подразбиране

    Като тинейджър мн си боядисвах косата. После взех да усещам и забелязвам промяната в структурата й - стана мн тънка. И спрях да я правя каквото и да е: Тя и така си е хубава* (казах си скромно аз). Най-много веднъж през месеца да ми я срешат, когато отида да ми я подрежат с не повече от 1cm.

    Иначе като козметика - само Dove за суха коса - шампоан и балсам. И някаква маска за коса имам, която нямам спомен как се казва.

    И зимата - само с шапка навън и косата - цялата под шапката.

    О, щях да забравя - и никакъв сешоар!
    По бледи спомени последно със сешоар ме е сушила майка ми около трети клас...

    _____________________________________________
    * тъмно руса и чуплива

  5. #5

    Подразбиране

    Иха! Любопитко, за колко много и хубави теми си се сетила! Браво на тебе!
    Ама ако почна, каквато съм подробна... няма да можете да изчетете. Така че засега само в телеграмен стил.
    Като дете бях руса и така до втори клас. Докато родя сина, бях много тъмно руса, а след това кестенява (всички ме питаха дали не съм се боядисала, а не бях). Преди две години отидох на фризьор да ми направят кичури. Направиха ми ги с шапка и може да се каже, че почти не се разбираше, че имам кичури, а по-скоро станах пепеляво-руса. Ефектът беше невероятен в добрия смисъл. След още един-два пъти, нещо ми омръзна и реших да видя какво може още да се направи по въпроса. През една седмица си променях цвета на косата, включително и с къна. За последното съжалявам и няма да повторя. (Ох, забравих, че щях да съм кратка...) След няколко такива седмици мислех, че няма да остане коса на главата ми, но ... тя остана (оказа се по-упорита от мене ). После пак отидох на фризьор, но нещо не се получи така, както исках и се принудих да се науча сама да си правя кичури. Дори една съседка направих. Преди няколко дни пак ми писна и сега съм тъмно кестенява. Хайде за балсами, шампоани, къдрене и др. в ново мнение, по-нататък, че ... наистина ще стане много дълго.

  6. #6

    Подразбиране

    :? Малееее какво темичка само, както казва Алис може да се напише цял роман.
    Като ученичка имах приятелка която учеше във фризьорския - и аз и бях опитното зайче Всяка седмица нова прическа и нов цвят, докато накрая не прекалихме и двете косата ми беше доста дълга и решихме че ще я къдриме, добре в къщи и без това бяха вдигнали ръце от мен, но изненадата дойде когато след една седмица решихме че нещо не е много добре и трябва да се отреже......мале в къщи не ме познаха и баща ми тогава не ми говори повече от месец. Та къдравата ми коса така се беше заплела че се наложи отзад да се подстриже .....аха ама ние решихме че ще е почти до кожа ....мале каква картинка само бях - отгоре като овца, а над ушите и отзад един сантиметър коса и така това ми беше нещо като обеца доста дълго време.
    След това бях малко по-умерена докато не се изрусих, косата ми беше много тъмно руса, но с течение на времето потъмня много в момента е доста тъмна бих казала че чак отива към черна :? И така изрусих се в най-неподходящия момент - около два месеца преди бала - майка ми като ме видя и побеля , баща ми в чужбина аз съм дала обещание за послушание и ето изненада, него го няма обаче ще има камера, нали ще ме види, отново при моята приятелка - в течение на две седмици съм се боядисвала пред два дни за да докараме моя цвят - е стана и така и баща ми не разбра . :wink:
    Хахаха и сега последната ми най-голяма издънка миналата година с коса почти до кръста - ще се къдря, мале и то при една некъдърна фризьорка дето ми свали половинта коса с ролките и след една седмица брат решава че ще се жени......добре сватбата е след два месеца решавам че ще се оправи , ако щете ми вярвайте на брат ми на сватбата имам само две снимки - идваше ми да съм с шапка невидимка От тогава съм измазала милион маски и в момента мога да кажа че косата ми вече е жива, но е къса наложи се да я отрежа защото беше мъртва ............
    Мале цял роман за маските другия път :wink:

  7. #7

    Подразбиране

    А мен дали ме излъгаха за мазането с чесън? Чували ли сте това? Та ми казаха, че ако редовно (да кажем през 6 месеца) хубаво си натривам скалпа с чесън, ще ми се отрази добре на косата. Цяла година като ми се намокреше косата, около мен се носеше аромат прелестен... Не видях особен ефект, та спрях... Но може аз нещо да не съм направила като хората или ефект да е имало, но аз да не съм го забелязала...

  8. #8

    Подразбиране

    werty,много се смях с твоя чесън и аромата му...
    За сетен път се убеждавам,че ние жените сме уникални същества.Пуста суета,какво ли не правим за да изглеждаме добре.Аз пък си слагах на главата брашно........

  9. #9

    Подразбиране

    А, това с брашното дори съм го виждала. Наши познати имаха гостенка (чужденка) за един месец. Та тази госпожица си набрашняваше косата, за да не я мие... Не знам да се смея ли, да плача ли, но тогава много странно ми се видя. Беше с дълга, гъста руса коса.

  10. #10

    Подразбиране

    :? момичета, това с чесъна, колкото и ароматно да е, е вярно. На съседчето ми косата беше окапала и имаше 3 доста големи петна плешиви. И някакъв лечител така и каза за чесъна, счукан, намачкан с ракия. И то детето маза, там излезна пак и въобще спря да и капе, и пас си има прекрасна гъста и чуплива коса.
    И моята е от онези, дето е по-добре, че не може да говори. По принцип беше тъмно-кестенява, около 5 години ходих патладжанено-червеникава, но после (на 30г - генетично заложено) доста вече беше побеляла и на червеното много изпъкваше бялото, което се показва Та се наложи да я изруся. Но от червена - на руса - точно 4 месеца, боядисване всяка седмица. И сега вече капе толкова много, че не мога да я спра, започна след раждането на дъщеря ми преди 12г., добре че беше толкова гъста, та все още имам на главата
    И с чесъна пробвах веднъж, но наистина като се намокри мирише цял месец, та :? :? съм я оставила, каквото стане. Късо подстригана, обемно, фризьор - писнало ми беше да ходя да седя и чакам, та убедих моя мъж да постригва и мен и сега той е коафьора ми
    Боя - лонда, шампоан - Хед енд шолдърс (май така се произнася) че е с балсам

  11. #11

    Подразбиране

    Да се включа и аз в клуба на привържениците на кичурите.
    Естествения цвят на косата ми е светло кестеняв и от близо две години спрях всякакво боядисване и правя само руси кичури.
    Преди това както повечето от вас съм експериментирала какво ли не-черна, червена (всякакви нюанси), къдрева, всякакви видове цветове кичури върху черна или червена коса. В момента косата ми е дълга и е много начупена, заради което сигурно аз все си мечтая за права коса. Нали човек винаги иска това, което няма.
    От козметиката, единственото нещо, от което аз съм ужасно доволна и не бих се разделила с него, е шампоана "Фитовал". Открих го след първата си бременност и гледам много-много да не му изневерявам.

  12. #12

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от alys
    А, това с брашното дори съм го виждала. Наши познати имаха гостенка (чужденка) за един месец. Та тази госпожица си набрашняваше косата, за да не я мие... Не знам да се смея ли, да плача ли, но тогава много странно ми се видя. Беше с дълга, гъста руса коса.
    Аз пък съм си правила маска с кисело мляко и рициново масло...
    Чувала съм, че някои жени си мажат косата с майонеза...
    Като малка, майка ми всяка неделя миеше косата ми с хума. И съм много доволна от ефекта.
    Преди известно време се чудих дали да си направя различни нюанси червени кичури. Но като се замислих, че ще трябва постоянно да ги поддържам или пък ако реша да не ги поддържам, като се боядисам цвета няма да ми е еднакъв навсякъде и се отказах...
    Иначе сега ползвам маска за коса на Ейвън, а шампоаните често ги менкам. Рядко ползвам една и съща марка по два пъти. :?
    Забравих да спомена, че съм голяма фенка на пътя "зиг- заг" и се нося така от доста време.
    Утре ще се боядисвам и може да ви покажа как ми изглежда косичката.

  13. #13

    Подразбиране

    Момичета, имам нужда от мнение и съвет! :?
    От известно време се колебая дали да не си направя различни нюанси червени кичури... Както вече съм споменавала, косата ми е червена, обаче много ми харесва как се получават различни по цвят червени кичури... Та се чудя сега... Косата ми е до кръста- фризьорката бая ще се озори. Като ми порасне моята коса в корените, пак ще трябва да ходя да си подновявам цвета. Пък ако искам цялостно да си боядисам косата, цветът няма да е равномерен. Не е гаранция, че като отида на фризьор ще се получи както аз си го представям...

    Та... помагайте!

  14. #14

    Подразбиране отговор

    Аз си правих такива кичури,но поддръжката е кошмар,като израстат и става грозно .Прецени ти,ефектно е но трудно се поддържа.Аз си правя много експерименти и нищо не ме спира
    Животът е или дръзко приключение, или нищо.

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от lubopitko
    ... косата ми е червена, обаче много ми харесва как се получават различни по цвят червени кичури...
    За да не пиша глупости - косата ти е естествено червена ли?

Страница 1 от 5 123 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •