Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 63
  1. #16

    Подразбиране

    Не е естествено червена за съжаление... Но поддържам този цвят от години.
    Dayli аз не смея да експериментирам и когато се реша на промяна проучвам, премислям и т. н... Ще ми се да опитам, но... :?

  2. #17

    Подразбиране отговор

    Нищо лошо не ми се е случвало,не ми се отрази зле на косата,много много се харесах,но трудно се поддържа.Аз съм фризьор,за съжаление не мога да си правя сама на себе си кичури,но за да стане ефектно и да е професионално направено,първо се прави червена основа и моята коса не е червена,но си я боядисах.После върху червеното ми прави кичурите.Наистина станаха красиви.Ако не се харесаш-цялата червена и.........така.

    Ако решиш да го правиш,ползвай след това поне веднъж седмично интензивно подхранваща и овлажняваща маска за коса.За да е по-ефектно,препоръчвам ти филирана,пластовидно оформена прическа.Правила съм на клиентки освежаване на кичурите,но не е като първото правене,тоест при израстването им пак боядисваш червено и пак отначало процедурата.Върховете задължително-подстригване на 30дни.
    Изсветляването/неутрализирането на пигментацията на косъма/ може да изсуши косата ти.При всички положения химическото третиране на косата си има последствия,макар и нищожни при професионално изпълнение.Така,че изборът е твой. :wink:
    Животът е или дръзко приключение, или нищо.

  3. #18

    Подразбиране

    lubopitko, Ти не си ли боядисваш косата така или иначе всеки месец? Какво пречи да се оправят и кичурите тогава?
    А какъв ти е естественият цвят? Питам си, защото и аз преди години се боядисвах каква ли не. Косата ми започна да изтънява и се спрях - надявам се овреме. И за какво съм се боядисвала - да ме пита човек, като си имам коса с хубав естествен цвят и никакви бели коси.

  4. #19

    Подразбиране

    lubopitko,а защо не вкараш в червения цвят черни кичури,аз много харесвам тази комбинация...... :?

  5. #20

    Подразбиране

    Пък аз ви завиждам, че експерементирате.Винаги ме е било малко срах да променям косата си.Може би защото природата към мен не е била много щедра в това отношение.Косата ми е кестенява, права и тънка.В момента съм постригана стъпаловидно и дължината е до раменете.Била съм и с по-дълга и с по-къса, но като че ли така се харесвам най-много.Ееееее не казвам , че не съм я тормозила.Боже, как ще пропусна модата на къдравите коси.Когато бях в средното почти всички се къдрехме и така до 4-5 години и после дойде модата на правите коси и аз айдеее пак модерна /този път естествено/Боядисвала съм я 3-4 пъти.Веднъж червена/не се харесах/, черна я правих, но също не се възприех.Най-много се харесвам като съм се боядисвала мнага тъмно кестеняво.За кичури мислех това лято, но не се престраших.
    А тази година си открих първия бял косъм /тази година ще направя 31 г./ и това ми подейства като студен душ!
    Който не може да рисува може да се научи да шие гоблени. И при двата случая се създават картини.

  6. #21

    Подразбиране

    Отговарям на въпросите ви:
    Скарлет, аз лично не съм привърженичка на черния цвят и не смея да опитам такава комбинация...
    werty, боядисвам косата си по- рядко и обикновено цялата си я правя. Преди месец за пръв път се осмелих да си боядисам само корените и се получи добре. Т. е. мъча майка ми с тази моя коса, тя ме боядисва... Естественият ми цвят е светлокестеняв, даже перчемът ми е рус и когато си боядисвам косата, в корените, точно над челото ми става ярко червено или оранжево, в зависимост от цвета на боята.
    Dayli Това, което си написала доста ме обнадеждава и окуражава и следва моят въпрос: от София ли си? Ако да, пиши на ЛС да дойда при теб да ме направиш!

  7. #22

    Подразбиране Re: Ами косата?

    Цитат Първоначално написано от lubopitko
    Момичета, май забравяме да отдадем дължимото внимание на косата... За мен тя е едно от главните неща, които правят жената женствена и привлекателна.
    Вие с каква коса сте?
    А каква коса бихте искали да имате?
    Какви шампоани, балсами и маски ползвате?
    Често ли посещавате фризьорските салони?
    Бои, къдрене, ролки и т. н...

    Давайте да пообсъдим туй- онуй!
    С кестенява къдрава коса съм - повече от необходимото. Всички около мен я харесват пък аз - изобщо - те незнаят какво мъчение е да поддържаш такава коса . . .
    Искам да имам тъмно червена леко чуплива косица. Шампоанче - Хед анд Шоудърс , ама ги сменявам често с Дав. Често посещавам фризьорските салони,защото и косата си има претенции - бой - не използвам - за къдрене и ролки - да не говориме - моята коса няма нужда от такива неща . . .

  8. #23

    Подразбиране

    Моя приятелка е с къдрава коса.Аз много я харесвам и се възхищавам на къдриците,но и тя е на мнение като твоето,че било едва ли не наказание да се справяш с тези къдри.

  9. #24

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Скарлет
    Моя приятелка е с къдрава коса.Аз много я харесвам и се възхищавам на къдриците,но и тя е на мнение като твоето,че било едва ли не наказание да се справяш с тези къдри.
    Абе Бог ме е наказал - много трудно се поддържат.
    Отиваш в магазин за козметика - и казваш "Имате ли пяна за къдрава коса " и продавачката започва да спори с теб "Ама аз незнам да се разграничават и да имат определени видове ,ама . . ."
    А същия ден си гледала рекламата по телевизията.
    Адски е неприятно

  10. #25

    Подразбиране Re: Ами косата?

    Цитат Първоначално написано от lubopitko
    Момичета, май забравяме да отдадем дължимото внимание на косата... За мен тя е едно от главните неща, които правят жената женствена и привлекателна.
    Вие с каква коса сте?
    А каква коса бихте искали да имате?
    Какви шампоани, балсами и маски ползвате?
    Често ли посещавате фризьорските салони?
    Бои, къдрене, ролки и т. н...

    Давайте да пообсъдим туй- онуй!

    ,аз имам дълга чуплива коса,но тя както всяка изисква грижи.
    Две години под ред си правех веднъж годишно кичури,не знам за вас ,но поне при мен на вс изрусен се появява един ужасен цъфтеж :twisted:
    От една година не съм и правила нищо на косата,оставила съм кичурите да си падат надолу,искам да си я изчистя ,досега се спрявям успешно,щтом устоях на изкушението пак да я нашаря за рождения ми ден
    Преди,когато имах повече сводобно време си играех да си правя домашни маски на косата (мас,яйце,хума,мляко.............,чували сте),но сега използвам готови.
    Преди около година и повече открих продуктите на една фирма, :? дали сте я чували MIL MIL.
    Ползвам тяхен шампоан,маска за коса и един интимен гел.
    Додолна съм от тях ,мия косата си два пъти седмично,като след измиване винаги ползвам балсам за коса

    http://www.facebook.com/media/set/?s...9555361&type=3 Албум с изработени от мен неща ♥


    Трия дирекно ЛС без посочен @ и изображение на исканото...

  11. #26

    Подразбиране

    Ето един тест свързан с прическата:
    http://www.eva.bg/testove/?scr_loc=pub_dotestA&param=1

  12. #27

    Подразбиране

    Здравейте момичета,
    Чесън, брашно, е, аз не съм ги използвала, но съм си мазала косата със зехтин
    (Най-интересно и смешно ми беше за чесъна, а шокиращо за брашното )
    Аз имам дълга коса под кръста, кестенява - от тъмно до светло кестеняво
    Много се гордея с нея Макар, че искам да е една идея по гъста
    Гледам си я вече с тази дължина години наред, не я боядисвам
    Веднъж реших да си направя руси кичури, нооо само на най-горния пласт, но за жалост те се проскубаха, изпадаха Вече 2 години по късно почти няма следа от тях
    За фризьор се сещам рядко около веднъж двапъти в годината За по около 1-2 санта Не си я давам, сама се справям с цъфтежа А, и без това ме карат да стоя правя и пак фризиорката пълзи под мен :wink:
    Ето и моето меню за косата:
    Използвам продуктите на BIOPOINT (Italy) - шампоан за дълга коса, и маска с костен мозък за суха коса Много съм доволна от тази марка
    А преди нея съм опитала с Avon, VO5, L'oreal, Garnier , но повечето след първото измиване ги захвърлям
    Мия я рядко (омазнява се трудно) веднъж на 8 - 10 дни
    Също така използвам тубичките с минерали KERANOVE, а за десерт гощавам косата си с масло от жожоба
    Това е мен

  13. #28

    Подразбиране

    , момичета
    Това за чесъна си е абсолютна истина - косата на брат ми започна да пада от липса на витамини и майка около две седмици намазваше петната с чесън. Е, петната бяха мънички и не миришеше чак толкова, но на себе си не съм пробвала
    А моята коса само черна не е била, но съм се зарекла никога и да не я правя такава. Доста време си бях червена, била съм и с цвят патладжан, а сега съм руса (от две години) и така си я харесвам най-много. И на кичури бях - червени и руси.
    Lubopitko, аз харесвам тази комбинация, защото тогава косата ми беше червена - ефекта е много добър И си мисля, че ще изглеждаш доста добре
    А на фризьор МРАЗЯ да ходя, но за съжаление ми се налага. Може да ви звучи глупаво, но ми става мъчно за косата, която ми режат.
    Иначе използвам маска за коса, шампоан, балсам и пяна на Lakme - страхотни са

  14. #29

    Подразбиране

    За чесъна е вярно.Като малка ми капеше косата и ми се образуваха малки кръгове без коса.Водиха ме при билкари,на облъчване,но само благодарение на чесъна ми "поникна" отново коса.Сега имам дълга,почти до кръста права коса.Вече 15 години я боядисвам в черно с една единствена марка боя"Арома колор".Пробвала съм какви ли не други,но тази не пада почти 6 месеца.Не ходя на фризьор,сама се подстригвам и боядисвам.От време на време и слагам балсам.А през 3 месеца и втривам в корените ампули за растеж.Доволна съм от шампоаните на Дева,Шваркоп,Инсенс и някои на Ейвън.
    Зъл е живота на малките дяволи,
    малките винаги жертви са ставали,
    малките плащат за всички беди,
    ако си дявол ГОЛЯМ БЪДИ!

    Дата 13 - най-тъжния ми ден....

  15. #30

    Подразбиране

    Реклама:
    Здравейте и от мен
    Някой говореше за кичури и за червена коса, е аз съм типичен пример. Естествината ми коса е тъмнокестинява, бях години на руси плътни кичури разположени шахматно из цялата ми глава. Сега съм боядисана "Вулкан" на Вела, а кичурите, кичурите са най -интересното в прическата ми! След всяко измиване стават все по-светли и все-повече се открояват. Постоянно ме питат как ги правя на фона на червеното, но само на вас съм казала тайната си :wink:

Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •