Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследенПоследен
Показване на 31 до 45 от 63
  1. #31

    Подразбиране

    В момента съм пред вечната дилема: дали да скъся, само да оформя и боядисам косата си/оставих я няколко месеца да почине/ Не знам дали е суета или необходимост, но мисля,че жената е създадена и да изглежда очарователно

  2. #32

    Подразбиране

    и от мен
    моята коса е тъмно кафява да черна(изсветлява лятото от слънцето) и е чуплива-като се къдри след миене или просто намокрянеи става дива и щастлива.Някои фризьорки си шашкат като я намокрят преди подстригване и косата ми пощурява и става на къдри .Никога не е виждала бои за коси и дори къна- въпреки огромните мераци на моите братовчедки да ме правят на кичури
    Аз също не одобрявам сешоари- така изсушават косъма в много креан случай ги използвам
    и за мен най-добрата маска за косата е просто да я намажеш с бадемово масло-прави чудеса!!!

  3. #33

    Подразбиране

    Да се включа и аз в тази темичка.Като тийнейджърка бях с дълга коса(косата ми е тъмно кестенява и права),къдрила съм я,слагала съм и шампоан оцветител.После минах на къна.Мераците ми бяха все към червеното,но нещо все не се получаваше както аз го исках.След като родих се подстригах на черта и продължих с боядисването вече с боя.Така карах около 4 год. и се подстригах късо(и до сега съм така).Боядисвала съм се какъви ли не нюанси на червеното включително и цикламено .Даже по едно време ходих и малко руса,защото трябавше да си я изсветля,за да хване по-добре боята.Абе луда работа Миналата година си сложих къна(от тази индийската)и повече няма да повторя.Много почна да ми пада косата от нея и трябваше да се мажа с един лосион,който е на билкова основа.Миех си косата с хума.Вече не пада.Сега слагам боя(почти моя цвят)само,за да скрия белите косми. Вече ги има за съжаление.А шампоаните ги сменям,сега се мия с Нивеа за кестенява коса.Ползвала съм и на Шварцкопф,Пантен и др.А маски слагам рядко.Ох май попрекалих,ама...нали женките като почнеме няма спирка

  4. #34

    Подразбиране

    Здравейте! АЗ съм от дълги години ма боя.Първо слагах цветна къна ,но в един момент престана да ми боядисва косата и белити коси си оставаха бели.Тогава минах на боя и сега съм най-често цвят патладжан и по-рядко много,много тъмно червена.Маски си слагам понякога,но ползвам готови маски за мазна коса

  5. #35

    Подразбиране

    Здравейте и от мен,
    Като Ви чета се чудя какъв цвят е косата ми... не съм я виждала сигурно от 18 години, око не и повече... и то защото имам голям процент бели коси, наследени от родата. Пробвала съм различни цветове - от черно, през патладжан, до тъмно русо, но на тена ми най- добре стои "огнено червено". ПХредпочитам боите на Палете, защото не оставят червени петна по дрехите и чаршафите... а с шампоаните и балсамите май проблемът е доста голям - струва ми се, че всяка партида е различна и напоследък доста често пера деликатните тъкани с разочароващи шампоани

  6. #36

    Подразбиране

    Моля ви кажете нещо за по бърз растеж на косата или нещо за да не цъфти

  7. #37

    Подразбиране

    В магазините за козметика има различни ампули за коса: за разтеж, против цъфтеж, против косопад и т.н.Аз използвам за разтеж и при косопад една италианска марка- Bioxil- много съм доволна, 1,50 лв. е ампулата.
    А и косата ми е доволна, вече има няма 75 см
    Зъл е живота на малките дяволи,
    малките винаги жертви са ставали,
    малките плащат за всички беди,
    ако си дявол ГОЛЯМ БЪДИ!

    Дата 13 - най-тъжния ми ден....

  8. #38

    Подразбиране

    Здравейте да се включа и аз от 8 години се боядисвам руса имам доста бели кичури и с русия цвят по малко си личат,сменям различни марки бои
    уж да не ми изгаря косата, защото естествената ми е тъмно кестенява, но напоследък нещо не съм доволна от боите от лореал ми изгоря леко косата вие какви бои ползвате ?

  9. #39

    Подразбиране

    привет аз се боядисвам с естествения си цвят,защото косата ми е на бели кичури използвам "велатон",защото не всички бои могат да ми скрият"щастливо преживяните мигове",но я боядисвам най-малко на 40 дни,за да не изгаря много.и аз като "зайчето"използвам бадемово масло,но слагам по 3-4 капки в шампоана,а той трябва да пасва на типа на косата ми,независимо каква марка е
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  10. #40

    Подразбиране

    Аз съм с тъмно кафява гъста дълга коса, не се боядисвам. Но активно се боря с цъфтежа на косата. Единственият успех, който постигнах е вместо през 2, през 4 месеца да ходя да ми подстригват връхчетата на косата. А преди това съм пробвала доста “вълшебни” средства.

  11. #41

    Smile

    Косата ми цъфти само където имам кичурчета.
    Правя когато имам време маски и използвам кристали
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

    http://www.facebook.com/media/set/?s...9555361&type=3 Албум с изработени от мен неща ♥


    Трия дирекно ЛС без посочен @ и изображение на исканото...

  12. #42

    Подразбиране

    Докато бях бременна пих витамини Матерна на Центрум/родих тази година юли месец/ и косата ми беше превъзходна-гладка,мека и лъскава,а по принцип имам гъста и чуплива коса.Откакто спрях да пия витамините за бременни косата ми отново се поизтощи.Явно има значение какво ядем и какви витамини пием.

  13. #43

    Smile

    и от мен!Прекрасна темичка!Мисля да споделя няколко неща с вас, дано да са ви от полза относно поддържането на здрава и хубава коса!
    Боядисвам косата си от години,от много време поддържам ярко червен цвят.Косата ми е с много тънък косъм, но изключително гъста и права.Освен боядисването всеки път или я къдря по домашно му с ролките и стилизиращи продукти ,или ползвам маша за да я навивам.Всичко това не се нрави много на моята косица и особено след раждането получих косопад ,оредяване и силно изтощаване на косата.Ето какво правих за да и върна добрата форма:
    преди да нанеса шампоана,върху мократа коса слагах обилно количетсво хума и първо измивах косата с нея.След това нанасях подходящия шампоан(в моя случай яйчен, едиствения към който не правя алергии) и след обилно измиване намазвах коасата с едно яйце и оставях така да престои около 10 мин.След това измивах.Когато подсушавах косата нанасях и лосион от коприва(разгледайте сайта "Rozata.com",извинявам се за латинката).След тези процедури косата е готова за всякакво третиране.Можете да опитате и следната маска:лъжица пълномаслено мляко,лъжица студено пресован зехтин,един жълтък и сокът на един лимон.Намазвате и увивате с найлон за около 15-20 мин.Ефекта е страхотен!Е , от мен целувки и дано съм била полезна

  14. #44

    Подразбиране Допълнение!!!

    Забравих да спомена, млякото за маската трябва да е кисело!!!

  15. #45

    Подразбиране

    Реклама:
    една подхранваща маска, добре е да се прави на 1-2 месеца --- 1яйце, 1с.л. зехтин и 1с.л.ракия(силна)

Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •