Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследенПоследен
Показване на 31 до 45 от 69

Тема: TDK - ROYAL PARIS

  1. #31

    Подразбиране

    Танче, да ти кажа аз какво правя в такъв случай
    1) къс конец(двойно по-къс от обикновенно) с малко възелче на свободния край (майка предпочита пък двойно прекарване през ухото на иглата
    2) два-три пъти пробождаш коричка от сапун с него (в краен случай кърпичката с омекотител)
    3) гергеф

  2. #32

    Подразбиране

    Както винаги, страхотен гоблен, а това, което се получава е направо чудно.
    Според мен, с ламето на Анхор се шие много по-лесно от това на ДМС, но въпреки това си е малък ужас.
    Да ти кажа как аз шия ламето. Освен посочените по-горе начини, когато шия с ламе използвам много дебела игла (такава, с която се шият щампованите гоблени), става много по-лесно, защото иглата си прави по-голяма дупка и конеца минава по-лесно, а и тогава не е необходимо толкова да опъваш конеца. Дано съм ти помогнала.

  3. #33

    Подразбиране ламе

    Поради гореизложените затруднения аз пък правя така с ламето: Вдявам един кат конец и го изтеглям докато се изравнят двата края /както са кърпили чорапи нашите баби на два ката/. Всъщност се получава така, че нямаш свободен край, но пък конеца върви гладко и не се разминават двата ката, не се налага да изтегляш ту единия, ту другия кат. Губи се малко конец в края, но пък пестиш нерви. В твоя случай, щом шиеш на 4 ката, значи трябва да вденеш 2-ен конец и да изравниш четирите края. Това е моя начин

  4. #34

    Подразбиране

    Танче,поздравления-Японската атмосфера стана прекарасна,а и новият гоблен върви обещаващо.Успех

  5. #35

    Подразбиране

    Мили момичета, много благодаря за добрите думи за тази поредна сложнотия на Роял Париж.

    А сега да се отчета с не особено големият си напредък!


  6. #36

    Подразбиране

    Пу,първа го видях Страхотно се получава,много ми харесва.Браво
    Довери се на този, който може да види три неща в теб: Тъгата зад усмивката ти! Любовта зад гнева ти! И смисъла зад мълчанието ти...!!
    Трия дирекно ЛС без посочен @ и изображение на исканото...

  7. #37

    Подразбиране

    Сложно,но невероятно красиво.Продължавай в същия дух

  8. #38

    Подразбиране

    Много е хубав и понеже аз сега чак го виждам ,ми се струва че доста си напреднала

  9. #39

    Подразбиране

    Браво Мила!Получава се страхотно!А с ламето ще се справишТтолкова добри съвети си получила от момичетата ,че няма начин да не ти върви като по вода !Малък-голям ,напредъка си е напредък !Давай смело !

  10. #40

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Tais Виж мнение
    ...Страхотно се получава,много ми харесва.Браво
    Ушитото е по-хубаво от картината, Танюшооо!Браво!
    http://www.youtube.com/watch?v=UFNV7tcI2ho
    "Рандеву" в Кичука, 13.00 часа


  11. #41

    Подразбиране

    Танче ,не се притеснявай! Напредъкът ти не е малък.Като го видях на живо и като видях какво трябва да се шие въобще не е малко.Това е доста трудоемко пък ти за никъде не бързаш.Важен е крайният резултат ,а не времето за което си стигнала до него.Не се предавай !Чакаме следващия етап

  12. #42

    Подразбиране

    Възхищавам се от търпението ти!!!

  13. #43

    Подразбиране

    Много , много красиво, заслужава си всяко бодче .А ти за къде бързаш , хубавите неща стават бавно.

  14. #44

    Подразбиране

    Завиждам ти на търпението - тези шарки искат доста единични бодове ...Но е красиво - много даже

  15. #45

    Подразбиране

    Реклама:
    Ау, това е супер красиво!

Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •