Показване на 1 до 4 от 4
  1. #1

    Подразбиране гоблен от картинка

    Здравейте, дано не дублирам тема, ако има вече такава.
    Мисълта ми е за гоблени, правени по снимка - правя си с патерн мейкъра, изкарва хубави схеми, тук-таме единични бодчета, но все се колебая дали да почна с шиенето па така изготвената схема. на ръка пък да оправям, ме е страх че ще объркам там цветове, палитри и прочие.
    правих и в един руски сайт - иголки, но като погледна схемата и виждам изсипани звездопад от знаци и като че ли бод тук, бод там.
    чувал съм че патерн мейкър е най хубавата за направа на гоблени от снимки и искам да ви питам трябва ли по-специални настройки тази програма - цветове, преливане от един тон към друг и т.н. има ли някъде уроци на български език за програмата. също и друго да питам - вярно ли е че примерно ако се увеличи дадена картинка, така програмат по добре ще я разчете, а малките снимки въобще на мене ми излязоха размазани не знам защо
    благодаря за отделеното време и помощта

  2. #2

    Подразбиране Защо

    Защо на английски...Нали само КИРИЛИЦА.Други също заинтересовани а НЕУКИ как ще разберат ако искат???

  3. #3

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от kos75 Виж мнение
    Здравейте, дано не дублирам тема, ако има вече такава.
    Мисълта ми е за гоблени, правени по снимка - правя си с патерн мейкъра, изкарва хубави схеми, тук-таме единични бодчета, но все се колебая дали да почна с шиенето па така изготвената схема. на ръка пък да оправям, ме е страх че ще объркам там цветове, палитри и прочие.
    правих и в един руски сайт - иголки, но като погледна схемата и виждам изсипани звездопад от знаци и като че ли бод тук, бод там.
    чувал съм че патерн мейкър е най хубавата за направа на гоблени от снимки и искам да ви питам трябва ли по-специални настройки тази програма - цветове, преливане от един тон към друг и т.н. има ли някъде уроци на български език за програмата. също и друго да питам - вярно ли е че примерно ако се увеличи дадена картинка, така програмат по добре ще я разчете, а малките снимки въобще на мене ми излязоха размазани не знам защо
    благодаря за отделеното време и помощта
    Наистина стават хубави гоблени с патърн мейкър, но единичните бодове трябва да се изчистят, в противен случай нищо не става. Само да прекараш картинката през програмата си е чист ПРОГОН. Освен това излизат доста странични цветове. А схемите в иголки.нет са само прогони. Не си заслужава времето и парите, които ще вложиш и в крайна сметка резултата си е съмнителен. По-добре се помъчи сама и ако не става от първия път , опитай отново. Или помоли някой да ти помогне в началото.

  4. #4

    Подразбиране

    Реклама:
    опитах да направя схема на РМ на приятелка с бяла рокля и гушнала бяло кученце. Но като събрах конците се оказа , че вместо да имам повече чилета в бял цвят, аз имам доста с лилави нюанси. Как се справяте с този проблем. на снимката няма нищо в лилаво.
    bojidara_simona2009@abv.bg

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •