Показване на 1 до 7 от 7
  1. #1

    Подразбиране Ястия на сач

    Здравейте! Позволявам си да пусна тази тема, след като разгледах раздела и прочетох интересни неща. Нека да разменим идеи, рецепти за този домакински съд. Използването и съхранението му.

  2. #2

    Подразбиране

    Заповядай


    Пилешки сач

    Необходими продукти
    500 гр. пилешко филе
    300 гр. пушени гърди
    200 гр. кашкавал
    3 чушки
    3 гл. лук
    3 моркова
    1-2 домата
    Сол
    Олио

    Начин на приготвяне


    Сача се загрява предварително на котлон или жарава. Слага се мазнина и се прибавя пилешкото месо нарязано на кубчета.
    Чушките се нарязват на колелца. Морковите се почистват добре и се нарязват по дължината. Лука се обелват и нарязва на филийки, а доматите - на полумесеци.
    Когато месото се запържи леко от двете страни, се слага сол и едно по едно се добавят останалите продукти.
    Готви се до пълно омекване на продуктите. Прибавят се пушените гърди нарязани на ленти.
    Сервира се веднага, докато е още горещо и се настъргва кашкавал.


    Време за приготвяне
    1 час
    На ЛС, без прикачена картинка не отговарям
    dianita_12345@abv.bg

  3. #3

  4. #4

    Подразбиране

    Имам сач от няколко години, но съм готвила само веднъж на него.Пиле с броколи и сметана.Стана божествено ястие.Сервирах целия сач на масата, не съм местила ястието в чинии.
    Но....., сача и днес продължава да ухае на гадно.Мих го с всякакви препарати, но уви.

    Като го купихме ми казаха да му сипя олио догоре и да го оставя на котлона да прегори.Направих го, но сега си седи на терасата, вътре миризмата е много гадна.
    Зъл е живота на малките дяволи,
    малките винаги жертви са ставали,
    малките плащат за всички беди,
    ако си дявол ГОЛЯМ БЪДИ!

    Дата 13 - най-тъжния ми ден....

  5. #5

    Подразбиране

    Когато купувах моя изрично ме предупредиха да не го мия.
    Ама аз не слушам и си го измих порядъчно с доста водичка
    Докато не видях ,че започва да се рони ръбът на дъното.
    От тогава само го избърсвам добре с дом.хартия.При следващо ползване го оставям да обгори с малко мазнина.Няма миризма.
    Иначе аз също приготвям на него пилешко месце в различни комбинации-с гъби,зеленчуци,кашкавал, с разл.колбаси.

  6. #6

    Подразбиране

    Мисля си дали сача не може да се замени с тиган Цептер. Ще опитам!

  7. #7

    Подразбиране

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от blue_bouble Виж мнение
    Имам сач от няколко години, но съм готвила само веднъж на него.Пиле с броколи и сметана.Стана божествено ястие.Сервирах целия сач на масата, не съм местила ястието в чинии.
    Но....., сача и днес продължава да ухае на гадно.Мих го с всякакви препарати, но уви.

    Като го купихме ми казаха да му сипя олио догоре и да го оставя на котлона да прегори.Направих го, но сега си седи на терасата, вътре миризмата е много гадна.
    Направи в него друго ядене. Клин-клин избива. Но си е вкусно!
    КЕЛЕБЕК

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •